הוצאות נסיעה -

• פותח הנושא r66
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

r66

New member
הוצאות נסיעה -

הוצאות נסיעה -
אפשר להתנות עליהן? כלומר.... אפשר לוותר עליהן תמורה הכנסת שכר אחרת????

לא. עפ"י חוק המעביד חייב בתשלום

הוצאות נסיעה -
אפשר להתנות עליהן? כלומר.... אפשר לוותר עליהן תמורה הכנסת שכר אחרת????
הוצאות נסיעה. התנייה על כך חושפת אותו לתביעה עתידית מכיוון שאסור להתנות על כך.

r66

New member
תודה../images/Emo140.gif מקרה היפוטטי -

הוצאות נסיעה. התנייה על כך חושפת אותו לתביעה עתידית מכיוון שאסור להתנות על כך.
תודה
מקרה היפוטטי -
נניח שבא עובד ואומר - אני מבקש לא לשלם לי הוצ' נסיעה, כי אין לי הוצ' כאלה (למרות יש, רק למקרה ה"עבודה בעיניים") ומבקש שאת סכום ההחזר נפקיד לו לקה"ש (כדי להנות מהטבת המס) או לקרן פנסיה (כדי להנות מהטבת מס גדולה יותר) וחותם שהוא אינו זקוק להוצ' נסיעה - זה מצויין לו (כי זו לו עבודה נוספת ומשלם המון מ"ה) מצויין למעביד (בתנאי שחוקי) כי ריצה את העובד
בלא ששילם אגורה נוספת.

לעובד שאין נסיעות ומצהיר כך -

תודה
מקרה היפוטטי -
נניח שבא עובד ואומר - אני מבקש לא לשלם לי הוצ' נסיעה, כי אין לי הוצ' כאלה (למרות יש, רק למקרה ה"עבודה בעיניים") ומבקש שאת סכום ההחזר נפקיד לו לקה"ש (כדי להנות מהטבת המס) או לקרן פנסיה (כדי להנות מהטבת מס גדולה יותר) וחותם שהוא אינו זקוק להוצ' נסיעה - זה מצויין לו (כי זו לו עבודה נוספת ומשלם המון מ"ה) מצויין למעביד (בתנאי שחוקי) כי ריצה את העובד
בלא ששילם אגורה נוספת.
אין צורך לשלם נסיעות. תשלום הנסיעות הוא רק כאשר יש בפועל כאלה. לכן, אין פה חיסכון למעביד, כי אם אין נסיעות, לא צריך לשלם כלום. גם ויתור מצד העובד על נסיעות אינו תופש אם וכאשר יגיעו לבית משפט. אלו מסוג הדברים שנופלים תחת חקיקת מגן ואף אחד מהצדדים לא יכול להתנות עליהם או להסב אותם למשהו אחר. תמיד אפשר יהיה לתבוע בגינם, לכן גם ויתור בכתב של העובד לא מגנה על המעביד מפני תביעה עתידית.

r66

New member
את זה אני יודעת ../images/Emo13.gif עניין אותי

אין צורך לשלם נסיעות. תשלום הנסיעות הוא רק כאשר יש בפועל כאלה. לכן, אין פה חיסכון למעביד, כי אם אין נסיעות, לא צריך לשלם כלום. גם ויתור מצד העובד על נסיעות אינו תופש אם וכאשר יגיעו לבית משפט. אלו מסוג הדברים שנופלים תחת חקיקת מגן ואף אחד מהצדדים לא יכול להתנות עליהם או להסב אותם למשהו אחר. תמיד אפשר יהיה לתבוע בגינם, לכן גם ויתור בכתב של העובד לא מגנה על המעביד מפני תביעה עתידית.
את זה אני יודעת
עניין אותי
אם ישנן סיטואציות של משחקי-מס כאלה שהן חוקיות לגמרי. ברור שאם אין לו הוצ' נסיעה הוא לא זכאי להחזר. תודה בכל-אופן על הכל

מצב
הנושא נעול.
למעלה