הוראה מתקנת - אנגלית

worth the try

New member
הוראה מתקנת - אנגלית

שלום לכולם
בני בן 11 מאובחן כבעל הפרעות קשב וריכוז.
מחפש המלצה/רעיון/אסטרטגיה (ולא בדרך המקובלת של לשבת לו על הראש) כיצד ללמד אותו באנגלית את הדברים הבאים:
- אוצר מילים
- דקדוק של present simple
- קריאת טקסט עם שאלות

מחפש משהו שהוא פחות סטנדרטי ויותר חוויתי עבורו - אשמח לכל המלצה

תודה רבה

שירהד1

Member
מנהל
מבינה את הרצון לגרום לעלייה במוטיבציה

באמצעות דרכי לימוד חוויתיות.
יחד עם זאת, לא הכל בחיים חוויתי, וצריך ללמוד להתמודד גם עם משהו שהוא לא חוויתי...הרי בבית הספר, שזו הסביבה שבה נמצא ולומד- יש גם הרבה דברים לא חוויתיים. איך הוא מתמודד שם?
לא כתבת האם הבן מטופל בטיפול תרופתי להפרעות הקשב והריכוז? מה קורה עימו במקצועות הלימוד השונים? האם חווה קשיים רק באנגלית או במקצועות נוספים, ומה מסייע לו במקרים אלו?

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

worth the try

New member
תודה על המענה

הוא לא מטופל בתרופות כרגע (הייתה תקופה שניסינו ולאחר מספר שבועות החלטנו להפסיק).
מקצועות שבהם הדברים מגיעים לו בקלות יתרה (הוא ילד עם אינטיליגנציה מאוד גבוהה) - פחות קשה לו. זה עדיין לא מתבטא בהכנת שיעורי בית רציפה אבל לפחות מבחינת הדבקת החומר הוא בסדר.
אני לא מחפש לשנות את שיטת הלימוד בבית הספר אני מחפש דרך לעבוד איתו יחד על מנת שהוא יקצור הצלחה מסויימת במקצועות מאוד מסויימים שהחלטנו שהם חשובים (מתמטיקה ואנגלית למשל) וההצלחה הזו תחזק אותו ותראה לו הוא מסוגל בכלל להתגבר על קשיים.

ושוב אני אומר - כרגע תרופה לא תהיה חלק מהעניין.

תודה

שירהד1

Member
מנהל
מודה שאני לא מסכימה עם הגישה של לא לטפל תרופתית,

וגם לא מסכימה עם הגישה שמה שהכי חשוב זה אנגלית ומתמטיקה...
אתה מספר שדווקא מקצועות אחרים מגיעים לו בקלות יתרה, אז למה לא לנצל את זה בשביל להוכיח לו שהוא מסוגל ויכול? ...
ואולי הוא באמת לא מסוגל להתגבר על הקשיים?- אם יש לו הפרעות קשב וריכוז, אז זה אומר שיש לו גם לקויות למידה כאלו ואחרות, בדרגות מורכבות כאלו ואחרות. ואם הוא לא מטופל להפרעות הקשב והריכוז, אז זה בכלל לא הוגן לדרוש ממנו הגעה לשיפור כלשהו.
האם אתה מצפה מאדם עיוור להתגבר על העיוורון שלו? מאדם חירש להתגבר על החרשות שלו?
לקויות למידה משפיעות על הילד בכל ההיבטים- לימודיים, רגשיים והרבה פעמים גם חברתיים. אי אפשר סתם להתגבר על זה.
צריך עזרה, עזרה משמעותית, מאנשי מקצוע שמומחים לעניין.
ממליצה לפנות לאשת מקצוע (או לאיש מקצוע) מתאימים, ולהתחיל לעבוד תוך הסתכלות על כל ההיבטים.

אני יודעת שזו לא היתה סיבת הפנייה שלך והשאלה שלך, אך זה מה שיש לי לכתוב.

בהצלחה!
שירה.

שירה דוד
09-7749028

worth the try

New member
מבין מה שאת אומרת

יש בזה מין ההיגיון אני לא אומר שלא אבל כרגע יותר חשוב היה לנו לקחת החלטה ולעמוד מאחוריה במאה אחוז מבלי להסס ולייצר מחשבות שאנחנו לא עושים מספיק כהורים ולהתפנות בעצמנו להיות איתו הן ברמה הרגשית (חיזוקים) הן ברמת הצבת הגבולות ( היכולת להציב גבול ללא הססנות) והן ברמת הלימודים (להתחיל לשבת איתו על תכנים של בית הספר).
אגב ברמה החברתית הוא לא מצוי בבעיה, נהפוכו.
אגב הוא ברכיבה טיפולית כמענה נוסף.
אגב, אשמח אם תוכלי לתת לי דוגמא לאיש מקצוע רלוונטי לסיוע בלקות למידה או לחלופין מה את עושה מתוקף תפקידך.

תודה

שירהד1

Member
מנהל
איש מקצוע רלוונטי-

ממליצה לשאול ולהתייעץ עם יועצת בית הספר או עם פסיכולוגית בית הספר לגבי איש או אשת מקצוע שמומחים באבחון וטיפול בלקויות למידה באיזור מגוריכם.

מה אני עושה מתוקף תפקידי?- יכולה לכתוב על זה מגילות...
בקיצור נמרץ- מאבחנת את הילד באבחון מקיף ביותר ובונה תוכנית טיפולית בהתאם לממצאי האבחון. מתייחסת לכל התחומים התפקודיים- הלימודי, הרגשי, החברתי. מעצימה את העוצמות, ומסייעת להתמודד עם הקשיים תוך שימוש בטכניקות ושיטות של הריפוי בעיסוק, ההוראה מתקנת, אסטרטגיות למידה, והכל תוך התייחסות גם למצבו הרגשי של הילד, נותנת הדרכת הורים בהתאם לצורך.

שירה דוד
09-7749028

worth the try

New member
תודה על ההסבר

שאלה נוספת - האם יש התמקדות בנושא מסויים שאת בוחרת או שמא הילד מביא איתו את עולם התוכן המועדף עליו ואת לוקחת את זה משם ?

אני יודע שאני שואל שאלות רבות אבל אני חייב להגדיל את הידיעה שלי בתחום.

תודה

lolly87

New member
שלום

מסכימה עם שירה.
יש אנשי מקצוע שהתפקיד שלהם הוא לעזור באסטרטגיות שונות בתחומים בהם הוא מתקשה.
ומומלץ לתת לאיש מקצוע לעשות חשיבה על איזה תחומים יש לשים את המוקד ולא להכתיב לאיש המקצוע.
איש מקצוע טוב יערוך אבחון/מיפוי בכל התחומים ויראה איך לסייע ולקדם את בנך בתחומים החשובים, גם אם הם לא נראים לכם חשובים כרגע יכול להיות שהם יותר חשובים כרגע מאוצר מילים, דקדוק וכו'..

למעלה