הורות בשירות קבע

הסהר

New member
הורות בשירות קבע

זה המקום

שאלות, שיתופים וסיפורים על גידול
במשולש אמא
אבא
ו
א

התמונה מהספר "אבא בצבא, חייל!" מאת ימימה שרון.
ספר מתוק ! מצאתי אותו עכשיו ברשת, למי מכן יש אותו ? הילדים מתחברים אליו?

Lulchik

New member
התפטרות לצורך טיפול בילד

אהלן, לא יודעת אם שרשרתי למקום הנכון אבל אשמח להיעזר בחברי הפורום. רציתי לדעת האם יש אפשרות ״להתפטר״ מקבע לצורך טיפול בילד? אני יודעת שהחוק הישראלי מתיר לאישה להתפטר עד 9 חודשים מתום חופשת הלידה לצורך זה, אבל האם זה חל גם על נשים בצה״ל?
תודה מראש לעונים.

מירטל

New member
לא חושבת, אבל מאוד כדאי שתבררי את זה

מול השלישות והגורמים אצלכם.

מצד אחד - את לא עובדת בצבא אלא מתנדבת בו, ויש לך חוזה חתום לשנים הבאות, ומצד שני, זה לא שאפשר באמת להכריח אותך להגיע, אני לא יודעת אם בהתרת חוזה מול צה"ל את תזכי לכל ההטבות של "מתפטר בדין מפוטר" שמקבלים בשוק האזרחי.

Lulchik

New member
היי מירטל

קודם כל תודה על התשובה! אותי אישית פחות מעניינות ההטבות (פיצויי פיטורין וכ'ו), רציתי לדעת האם זה בכלל אפשרי אבל אנסה לבדוק מול גורמי שלישות

הסהר

New member
בקשה לשחרור מוקדם

זה מה שמצאתי באתר של מכון הקבע
אולי באתר של יוהל"ן יש תשובה לשאלה שלך, עכשיו הוא "סגור לרגל שיפוצים" - אבל אולי מחר תוכלי להיעזר בו ...
שימי לב, שבמכתב שאת כותבת את צריכה לכתוב שאת מתפטרת בשביל לטפל בילד, ושזה צריך להיות אחרי הלידה.

בכל אופן את יכולה להאריך את החופשה שלך לשנה (3.5 חודשים בתשלום מהביטוח הלאומי, והשאר חל"ת)
ואני מאמינה שגם צה"ל מקבל את ההפטרות לשם הטיפול בילד כמו פיטורין, אבל צריך לברר את זה ...
לא יכול להיות שלא יאפשרו לך להתפטר

החלטה אמיצה

ילדת כבר ? בן כמה העולל ?

Lulchik

New member
תודה הסהר

העולל קטנטן, בן שלושה חודשים, ילד ראשון. שום דבר עדיין לא הוחלט מבחינתי אבל אין ספק שהאימהות מאלצת אותנו לחשוב מחדש על סדרי עדיפויות.. ולכן אני רוצה לדעת האם האופציה להשתחרר קיימת. בכל מקרה, אנסה את אתר יוהל"ן אם וכאשר יחליט שבא לו לעבוד (כי בירור אצל גורמי שלישות ביחידה שלי זו לא אופציה מטעמי דיסקרטיות). שוב המון המון תודה!

הסהר

New member
אוי אני מאוהבת

בשבת האחרונה, הבייבי התחילה לקרוא לאביה א-בא! א-בא! (במלרע מתוק)
יכלה לקרוא לו ככה בלי הפסקה, עוד ועוד ועוד.

ומאז, מצמידה לאוזן את היד (או הבגד או המברשת שיניים או התמונה שלו) ואומרת א-בא? א-בא? א-בא!
מצביעה על התמונה שלו, על הדלת, וקוראת לו שוב ושוב...
אני חושבת שהיא מתגעגעת...

קצת מדהימה אותי בגילה הצעיר

למעלה