הורים דורשים מצלמות אבטחה בגנים

bennycom

New member
הורים דורשים מצלמות אבטחה בגנים

באתר NRG פורסמה כתבה על כך, שההורים בקריות לוחצים על הגננות להתקין מצלמות אבטחה בגני הילדים. אתם חושבים שזו הדרך??? כנסו ותקראו

yocmm

New member
נשאלה היא, איזה סוג מצלמות

נישום מה, כאשר מדברים על מצלמות, אף פעם לא טורחים לציין האים הכוונה היא למצלמות אינטרנט או למצלמות במעגל סגור. זה נכון כמעט לכל כתבה שאני קורא ולכל דיון שאני נוכח בו. לדעתי נפלו כמה הצעות חוק בעיקבות הבילבול הזה. אנשים באים ומעלים טענות והשגות כנגד הצבת מצלמות בגנים. טענות שאולי רלוונטיות לגבי מצלמות אינטרנט, אך ללא שום קשר למצלמות במעגל סגור. דעתי האישית היא כזאת. אני נגד מצלמות אינטרנט. אני חושב שכאן אנו עלולים לשפוך את המיים יחד עים התינוק. אני מאוד בעד מצלמות במעגל סגור (כמובן שעם הקלטה). יוסי

נילי 34

New member
יוסי אני מחזירה אותך לתגובה שלי בערוץ 2

שם סיפרתי על מטפלת שצבתה ילדים והשפילה אותם את הכל היא עשה למרות המצלמה כשגבה אל המצלמה וכך לא רואים מה קורה. הילד סיפר להורים על הצביטות והצוות מחר לוקשים להורים ואמרו "שזה גיל כזה שאומנם הילדים כבר גדולים {3 שנים} ויש יחולת הבחנה כל שהיא אבל עדיין עולם הדימיון שלהם לא מסודר ומאוד קיצוני, לדוגמה במקרה הזה, הוא זה שצבט את המטפלת אבל בגלל גילו ומצב ההיתפתחות שלו הוא מדמין ולא מצליח להפריד ולסדר דברים נכון, ושזו מיומנות שעוד תגיעה בהמשך". בהתחלה ההורים התרעמו כי הבינו כאילו הילד שלהם שקרן ואז הגיעה ההסבר המגוחך שכתבתי. ההורים מאוד שמחו על הצוות המקצועי והאמינו. אני חושבת שמנהלת המעון הייתה צריחה לבדוק את העניין בהקלטות של המצלמות במעגל סגור אבל היה לה יותר נוח להיתעלם ולהאמין שהכל בסדר. לאחר מכן כל הצוות ירד על הילד הקטן והמסקן ועסו לו את המוות כי הוא אמר להורים והתחילו לעסות לו שתיפת מוח שהוא זה שצבט ולא ההפך ואותה מטפלת צבטה אותו בשילוב חריקת שיניים "ואמרה אני יראה לך מזה!!! צובט אותי ואומר להורים שאני צבטתי אותך!!!" כל זה כשכמובן כרגיל היא יושבת עלין כשהוא שוכב על המזרון לפני השינה כשגבה אל המצלמה. כמו שכתבתי כבר למיכל דליות המורה שלי מהקורס ממש עשרה עלי להיתערב ולא נעשה אם זה דבר. לפני כמה חודשים אני פגשתי את הגגנת מאותו גן {שהייתה בסדר גמור וכניראה לא ידעה על הנעשה} וסיפרתי לה את כל מה שקורה מהשעה 13:00 כשהיא מסימת לעבוד כאשר מה שסיפרתי כאן הוא אפילו לא קצה המזלג. היא נזפה בי שלא סיפרתי אז. אני חושבת שאין מנוס ופשוט חיבים לעקוב אחרי הגנים לפני שרושמים את הילדים, לבוא בשעות שונות ולא שיגרטיות ללא הודעה ולראות מה קורה כשלא מצפים לך וכשעדיין לא מרגישים בנוחכותך. אם מתרחשים דברים מוזרים כלפי הילדים שכבר שם זה יקרה גם לילד החדש שירשם. אני הייתי בודקת את החום וההחפטיות של הצוות, את האינטראקיצה של הצוות וההיתמודדות של הצוות במצבים לא נוחים כמו למשל השעות הלחוצות של היום כמו שעות הארוחות וההשקבה וההגעה בבוקר, הייתי גם מנשה לשמועה ולהבין את היחס הכנה כלפי ההורים כאשר אני לא מצפה שהצוות יסקים איתי על הכל ויוהב אותי אלה שיכבד אותי ואת ההחלתות שלי כהורה והכי חשוב את הילד שלי, גם הייתי רוצה לבדוק שהתפריט טועם את מה שהיתחיבו ושהוא מגובן וטרי וטעים. אם אני אבחין שמתרחשים דברים לא טובים אפילו רק כלפי ילד אחד אני לא ארשום את בני לשם. אם הצוות לא יסקים שאני אגיעה לבדוק אותו בלי הודעה זה ידליק לי את המנורה האדומה... מה זה מנורה... פרוז'קטור ענק אדום.... וברור שאני לא אחזור לשם עוד. בקיצור מה שרציתי להגיד זה שהמצלמות לא תמיד עוזרות וגם אני הייתי מעדיפה לבדוק קודם, לפני שהילד שלי יהיה שם כי מה אני צריחה שהוא יעמוד בהיתעללות אני מעדיפה להימנע מימנה ולהיות כמה שיותר רגועה בהמשך.

hadar433

New member
הם יכולות רק לתרום

במקרה שתיארת על הילד אומנם הגננת לא הסתכלה על ההקלטות אבל אני חושבת שעצם שקיימת האפשרות לחזור אחורה ולבדוק את ההקלטות מאוד תורם.במקרה הזה יכולה להיות שהגננת אפילו הסתכלה על ההקלטות ופשוא העדיפה לשמור את הממצאים לעצה. אולי במקרה הנ"ל מצלמות האבטחה לא תרמו אבל תחשבי שאם לא היו בכלל מצלמות בגן זה היה יכול להיות אפילו יותר גרוע. במקרה הנ"ל גם יכלו להאשים את העוזרת ולהגיד שהיא צולמה (גם אם לא) ניראה אותה מכחישה את זה.....נכון צריך לבדוק את הגן אבל שוב מצלמות אבטחה בגנים יכולים רק לתרום ולעלות את קרנו של הגן.

bennycom

New member
מסכים לכל מילה

אני מסכים לכל מילה שלך...אין ספק שמצלמות האבטחה יכולות אך ורק, לתרום לגן הילדים. הן מצד הגננת והן מצד ההורים בתור מישהו שעובד בתחום אין ספק שהדרישה של התקנת מצלמות אבטחה בגני הילדים רק עלתה בתקופה האחרונה לאור המיקרים המזעזעים שנחשפו באמצעי התקשורת (בלי שום קשר למיקרים הללו, גם בגן כמו בכל עסק או בית יש גנבים ועובדים סוררים וכד' שהמצלמות יכולות להתריע על כך). אני רק יכול להגיד להורים שהגיע הזמן להרים את הכפפה ולדרוש מהגננת להתקין מצלמות בגן אין ספק שכאשר ההורים ידרשו הגננת תתקין (הרי היא לא תרצה שההורים יתחילו להוציא את הילדים מהגן)

נילי 34

New member
זה בדיוק מה שכתבתי כאן באחד מהפעמים

כשלי היה גן משלי ואמרתי להורים שאני מחקה קצת להרוויח מהגן ואז אני רוצה להתקין מצלמות וחוץ מזה המלצתי להורים לבוא בשעות לא שגרתיות ואם הם רוצים גם לעמוד מאחורי הדלת ולהקשיב מה קורה ללא ידיעתי. הם השיבו לי שלא צריך מצלמות ולא צריך "לעקוב" אחרי המטפלת ואי אפשר לחשוש כל הזמן מאנשים ושהם שומחים עלי. אני חושבת שהם לא צודקים וזה לא שאני צריחה שעקבו אחרי אבל אני חושבת על עצמי כאימא {עוד שלושה חודשים בערך} אני מאמינה שאני לא אסתפק במצלמות ואני אתחיל את "המעקבים" אחרי המטפלת המיועדת לפני שארשום את ילדתי ורק אחרי שאני אראה שהיא תמיד הייתה בסדר, בסדר הקוונה לא מושלמת, מותר לבן אנוש לעסות תעויות אבל נהגה מול הילדים תמיד בחום, אכפתיות, מקצועיות והמון כבוד אני ארשום את ביתי וכמבן שאז אני ארצה גם מצלמות בגן ובנוף אני אמשיך לבדוק את המטפלת בשעות ובמצבים שונים של היום עד סוף השנה. העבודה הזו שוחקת מאוד ובנוסף עוברים דברים על אנשים יום, יום ואני ארצה לבדוק שביתי לא עומדת בעמצע. אני מודה שאותי העבודה עם הילדים לא שוחכת ואפילו ההפך , מאוד ממלא וכניראה שזה בגלל הקמיאה מילדות לילדים ובשנים האחרונות בפרת בשל הקושי להיקלת להריון אבל אני יודעת שהמון בחורות נשחקות אחרי כמה חודשים אפילו. בקיצור אני מתקוונת שלא הייתי סומכת רק על המצלמות כי אז אתה נוחך רק בדיעבד במה שקרה לילדך וזה כבר גרועה ולכן הייתי בודקת את המטפלת עד היום האחרון של השנה ועם עליתי על משהיא אני אוכל להישתמש בהקלטה כהוחחה של דברי כדיי להזהיר את ההורים האחרים כי לבני זה כבר לא יעזור את הסיות שלו הוא כבר עבר, הדבר היחיד הוא שאם עליתי על זה בזמן אז הסיות יהיה קצר ולא מסתרך. נילי

למעלה