הזוי :alien:

רגע רק רגע

Active member
כמו מילות השיר של אהוד מנור - רק בישראל |פנים|
ובכן, מה רק בישראל? רק בישראל במועצת השבט המושבעים יכולים אשכרה להשתתף... מה אני כותב להשתתף... להשתלט על מועצת השבט!
תגידו, זה רציני?
ולא רק זאת, אף לדרוש מהשחקנים שעדיין משחקים, להזכיר לכם, שיגלו להם מהי האסטרטגיה שלהם.
הלו! הפקה! זאת שאלה שצריכה להישאל אך ורק בגמר לאחר שהמשחק הוכרע וכל משתתף טוען את טיעוניו להיותו השורד המנצח.
אבל מה זה חשוב הישרדות, הרי... הכי חשוב שהייתה לנו "דרמה".
עידן מנסה להתחיל להסביר שכאשר מישהו מהם מתחיל משפט מישהו קופץ מן המושבעים וחותך את הדובר.
מיד קפצה ליטל (כמה מפתיע), התפרצה לדבריו של עידן והודיעה לו ולכל בית ישראל, אם מישהו פספס, כמה שהוא טועה. הדבר הזה (סורי, קשה לי לקרוא לה בן אדם) חסר מודעות עצמית לחלוטין. פארסה מאלף ועד תו.
ואם מדברים על פארסות - ישראל ממשיך להגדיל. מאשים את כל העולם ואשתו בכל דבר הכי קטן. וכשמישהו מציין שישראל עשה את אותו הדבר ואפילו חמור מכך, ישראל מיד עונה את התשובה הקבועה "לא... אצלנו זה לא אותו הדבר". אשכרה תשובות ותירוצים של ילד בגן טרום חובה של הגננת שולי.וזה הבן אדם שכל הזמן טוען "אני דוך!". שמישהו ינער אות ויגיד לו אחת ולתמיד בקול צלול וברור שאינו משתמע לשתי פנים - ישראל, דוך בתחת שלי!
אין להם מושג בהישרדות. הם אשכרה חושבים שזה האח הגדול.

ועוד לא דברתי על העברת הכח של אלה לישראל. הודחת עם כח/יתרון/פסלון ולא השכלת להשתמש בו? די, מת, נגמר. אבל לא.... רק בישראל |פנים|

שרי48

Active member
רק בישראל במועצת השבט המושבעים יכולים אשכרה להשתתף... מה אני כותב להשתתף... להשתלט על מועצת השבט!
מסכימה איתך לגמרי. מהרגע שליטל הפכה למושבעת היא משתלטת על כל מועצות השבט וזה דבר שלא זכור לי מעונות קודמות. איפה גיא? איפה ההפקה? בעבר רק המודח האחרון היה מפנה שאלה אחת לאחד מהשורדים לפי בחירתו והשאר היו שותקים. מועצת השבט פשוט נהייתה שוק.

אני רוצה לכתוב על בני. בני, שאלוהים יודע איך הוא הגיע לחמישייה האחרונה, הלוזר, הזגזגן, הבוגדני הזה, שעידן וירדן סחבו אותו עד כה, מעז להגיד שהוא יראה להם מה זה, הוא ינקום, הוא "גמר" איתם. חוצפן, דוחה, לא אסתטי, כפוי טובה, אינטרסנט ולא מציאותי. ישראל צדק כשאמר שבני הוא האסטרטג הכי גדול במשחק, שמשתמש בבנעבכיות שלו כדי שלא ידיחו אותו, כדי שלא יחששו ממנו, כדי שיסלחו לו על הבגידות והיותו "כבד אווז" וכך פילס את דרכו למקום כל כך גבוה, כשטובים ממנו הודחו. פעם ראשונה העונה שאני רוצה שישראל ינצח. שבני יודח ויעוף לנו מהעיניים. שבעתי מבני מעל ומעבר. ישראל ראוי להמשיך במשחק פי כמה מבני, ואני לא מאוהדי ישראל.

רגע רק רגע

Active member
מסכימה איתך לגמרי. מהרגע שליטל הפכה למושבעת היא משתלטת על כל מועצות השבט וזה דבר שלא זכור לי מעונות קודמות. איפה גיא? איפה ההפקה? בעבר רק המודח האחרון היה מפנה שאלה אחת לאחד מהשורדים לפי בחירתו והשאר היו שותקים. מועצת השבט פשוט נהייתה שוק.

אני רוצה לכתוב על בני. בני, שאלוהים יודע איך הוא הגיע לחמישייה האחרונה, הלוזר, הזגזגן, הבוגדני הזה, שעידן וירדן סחבו אותו עד כה, מעז להגיד שהוא יראה להם מה זה, הוא ינקום, הוא "גמר" איתם. חוצפן, דוחה, לא אסתטי, כפוי טובה, אינטרסנט ולא מציאותי. ישראל צדק כשאמר שבני הוא האסטרטג הכי גדול במשחק, שמשתמש בבנעבכיות שלו כדי שלא ידיחו אותו, כדי שלא יחששו ממנו, כדי שיסלחו לו על הבגידות והיותו "כבד אווז" וכך פילס את דרכו למקום כל כך גבוה, כשטובים ממנו הודחו. פעם ראשונה העונה שאני רוצה שישראל ינצח. שבני יודח ויעוף לנו מהעיניים. שבעתי מבני מעל ומעבר. ישראל ראוי להמשיך במשחק פי כמה מבני, ואני לא מאוהדי ישראל.
כן, מציק בהחלט כל הקטע של התערבות המושבעים. אני אפילו מתנגד לשאלת המושבע התורן.
השחקן הודח? יופי. עכשיו שב בצד בשקט ותקשיב.

בשונה ממך, אני לא רואה את בני כאסטרטג. לא גדול ולא קטן. ישראל יכול להגיד מה שהוא רוצה. בכלל, לישראל יש נטיה להדביק תגיות ולהנפיק מטאפורות שטותיות. גם זו.
בני הוא מניפולטור לא קטן. מה שנקרא בשפת הרחוב - ממזר. אבל אסטרטגיה רחוקה ממנו שנות אור. אין לו היכולת לראות את התמונה הכללית ולהבין את מהלכי המשחק. קבלנו לכך סימוכין לכל אורך העונה.
נאום ה"אל תצעק עלי" הוכיח זאת. אסטרטג לא היה מעז לדבר כך, מכיוון שהוא יודע שאותם אנשים צריכים להצביע עבורו בגמר.

שניכם כתבתם את מה שאני מרגישה.
בני איבד את זה לגמרי, מועצת השבט הפכה שכונה.
ואני ממש שמחה שהעונה המגעילה הזו נגמרת.

ד"א קראתי שגם העונה הבאה של הישרדות תהיה וי איי פי. ואני לא מבינה למה לא לעשות עונה "נורמלית"? חסרים אנשים שרוצים להפוך לוי איי פי ;)

רגע רק רגע

Active member
שניכם כתבתם את מה שאני מרגישה.
בני איבד את זה לגמרי, מועצת השבט הפכה שכונה.
ואני ממש שמחה שהעונה המגעילה הזו נגמרת.

ד"א קראתי שגם העונה הבאה של הישרדות תהיה וי איי פי. ואני לא מבינה למה לא לעשות עונה "נורמלית"? חסרים אנשים שרוצים להפוך לוי איי פי ;)
בינינו, גם העונה לא הייתה בדיוק VIP.
לא הביאו משתתפים שיש להם כזה high profile באמת.
מסכים איתך לעניין אנשים "רגילים". אני בטוח שיש להפקה צוות ליהוק שיכול למצוא אנשים שבאים לשחק... או להפוך בעצמם ל-VIP, כמו שציינת.
רק מה... אני לא חושב שקהל הצופים מסוגל לקבל תכנית שבה כולם בוגדים בכולם ואלו שלא בוגדים, בעצם, לא משחקים באמת. לכן אנחנו מקבלים עונה אחר עונה ליהוק שעונה לקריטריונים קבועים מראש. מן איוש עמדות, אם תרצי.
השוביניסט, הפמיניסטית, הטוב, הרע, המכוער, היפה.... ושאינו יודע לשאול |פנים|

קהל הצופים מסוגל קבל הכל.
ולמה התוכנית ה"רגילה" היא כולם בוגדים בכולם וזאת של הוי איי פי לא?
אני מודה שאני מעדיפה את העונות המקוריות על שלנו, כי אצלנו כמעט בכל תוכנית ריאליטי משנים את הפורמט והורסים כל חלקה טובה בו. וזה כולל מאסטר שף, המטבח המנצח MKR ואולי יש עוד כמה שלא זוכרת כרגע.

רגע רק רגע

Active member
קהל הצופים מסוגל קבל הכל.
ולמה התוכנית ה"רגילה" היא כולם בוגדים בכולם וזאת של הוי איי פי לא?
אני מודה שאני מעדיפה את העונות המקוריות על שלנו, כי אצלנו כמעט בכל תוכנית ריאליטי משנים את הפורמט והורסים כל חלקה טובה בו. וזה כולל מאסטר שף, המטבח המנצח MKR ואולי יש עוד כמה שלא זוכרת כרגע.
כאשר מדובר בצופי מיינסטרים, הקהל אינו מסוגל לקבל הכל.
קהל מיינסטרים חייב לקבל את הסופרמן שלו שנלחם בלקס לות'ור. להלן - הטוב נגד הרע. בואי ניקח את האח הגדול כדוגמא. יש חלוקה ברורה בין הצופים מי הטוב ומי הרע. חלק מן הצופים יחשבו ש-X הוא הטוב והחלק השני יחשבו ש-Y הוא הטוב. שני הצדדים חייבים את הסופרמן שלהם.
אני אתן דוגמאות משתי העונות הראשונות של האח הגדול כי רק שתיהן זכורות לי.
בצד אחד יוסי בובליל שאוהדיו חשבו שהוא מצחיק, בעל חוכמת רחוב, מתחשב, מבין ועוד ועוד ומולו עמדה המכשפה הקרה שפרה.
מן העבר השני עמדו אוהדי שפרה היפה, החכמה, האכפתית מול יוסי הבבון, העילג ועוד ועוד.
אלירז הביישן, המופנם, שעומד על שלו מול סער הכוחני, השוביניסט האלים.
סער היפה, מגן על חבריו, דעתן מול אלירז הצעקן והערס.
אז לא משנה מי בוחר במי - הבחירה חייבת להיות סופרמן הטוב.

אממה... אם כולם בוגדים בכולם וכולם משחקים משחק אינטרסנטי נטול רגשות, מי יהיה הטוב? אין טוב. ואם אין טוב, אין הזדהות של קהל המיינסטרים עם הדמויות.
זו הסיבה שהפקת הישרדות ישראל משדרת פרקים על גבי פרקים שמתארים את הדמויות והקשיים שלהם ולא אסטרטגיה. הכל בכדי שהמיינסטרים יצור הזדהות עם דמות כלשהי. אסטרטגיה הופכת למילה גסה. אפשר לראות את זה בנאום העמודים של בני שניה לפני שהודח איך הוא מנסה לבייש את ירדן ועידן בכך שהם... אסטרטגים נטולי רגשות.
ואז שוב אנו מקבלים:
ירדן האלופה, השקטה הנאמנה מול אסי הרשע, האלים.
אסי הנאמן, המנהיג, התומך מול ירדן הקרה, האטומה והגברית.
סופרמן נגד לקס לות'ור. או אם תרצי וונדר וומן נגד.... נגד מי וונדרוומן נלחמת בסרט?

לעניין "רגילים" מול VIP בגרוש.
אנשים רגילים לא מכירים אחד את השני ולכן אין בריתות מוקדמות ואין חובה ללכת עם הברית עד הסוף. בעונות VIP רוב המשתתפים מכירים ונוצר מצב שלא נעים להם כי "מה יהיה כשנחזור לארץ?" אז זה לא כל הזמן קורה, אבל תמיד זה מרחף באויר.

דר"א, האח הגדול ארה"ב כולו אסטרטגיה מהתחלה ועד הסוף. לא דומה בכלל למה שאת רואה פה בארץ. שם יש HOH וכח וטו, כאשר ה-HOH מחליט מי שני המשתתפים שיועמדו להדחה לאחר התייעצויות עם דיירי הבית.

כאשר מדובר בצופי מיינסטרים, הקהל אינו מסוגל לקבל הכל.
קהל מיינסטרים חייב לקבל את הסופרמן שלו שנלחם בלקס לות'ור. להלן - הטוב נגד הרע. בואי ניקח את האח הגדול כדוגמא. יש חלוקה ברורה בין הצופים מי הטוב ומי הרע. חלק מן הצופים יחשבו ש-X הוא הטוב והחלק השני יחשבו ש-Y הוא הטוב. שני הצדדים חייבים את הסופרמן שלהם.
אני אתן דוגמאות משתי העונות הראשונות של האח הגדול כי רק שתיהן זכורות לי.
בצד אחד יוסי בובליל שאוהדיו חשבו שהוא מצחיק, בעל חוכמת רחוב, מתחשב, מבין ועוד ועוד ומולו עמדה המכשפה הקרה שפרה.
מן העבר השני עמדו אוהדי שפרה היפה, החכמה, האכפתית מול יוסי הבבון, העילג ועוד ועוד.
אלירז הביישן, המופנם, שעומד על שלו מול סער הכוחני, השוביניסט האלים.
סער היפה, מגן על חבריו, דעתן מול אלירז הצעקן והערס.
אז לא משנה מי בוחר במי - הבחירה חייבת להיות סופרמן הטוב.

אממה... אם כולם בוגדים בכולם וכולם משחקים משחק אינטרסנטי נטול רגשות, מי יהיה הטוב? אין טוב. ואם אין טוב, אין הזדהות של קהל המיינסטרים עם הדמויות.
זו הסיבה שהפקת הישרדות ישראל משדרת פרקים על גבי פרקים שמתארים את הדמויות והקשיים שלהם ולא אסטרטגיה. הכל בכדי שהמיינסטרים יצור הזדהות עם דמות כלשהי. אסטרטגיה הופכת למילה גסה. אפשר לראות את זה בנאום העמודים של בני שניה לפני שהודח איך הוא מנסה לבייש את ירדן ועידן בכך שהם... אסטרטגים נטולי רגשות.
ואז שוב אנו מקבלים:
ירדן האלופה, השקטה הנאמנה מול אסי הרשע, האלים.
אסי הנאמן, המנהיג, התומך מול ירדן הקרה, האטומה והגברית.
סופרמן נגד לקס לות'ור. או אם תרצי וונדר וומן נגד.... נגד מי וונדרוומן נלחמת בסרט?

לעניין "רגילים" מול VIP בגרוש.
אנשים רגילים לא מכירים אחד את השני ולכן אין בריתות מוקדמות ואין חובה ללכת עם הברית עד הסוף. בעונות VIP רוב המשתתפים מכירים ונוצר מצב שלא נעים להם כי "מה יהיה כשנחזור לארץ?" אז זה לא כל הזמן קורה, אבל תמיד זה מרחף באויר.

דר"א, האח הגדול ארה"ב כולו אסטרטגיה מהתחלה ועד הסוף. לא דומה בכלל למה שאת רואה פה בארץ. שם יש HOH וכח וטו, כאשר ה-HOH מחליט מי שני המשתתפים שיועמדו להדחה לאחר התייעצויות עם דיירי הבית.
לא ראיתי האח הגדול ארה"ב אבל ראיתי הישרדות ארה"ב הרבה שנים ( משום מה הפסקתי קצת בשנים האחרונות) ויש שם אנשים רגילים שמיד עם הגיעם לאי מתחברים ועושים בריתות כאילו אין מחר, ותמיד יש בריתות סמויות.
נכון שבד'כ האנשים מתחברים לדמויות "טובות" שאח'כ מסתבר שהם כמו כולם עשו בריתות סמויות וניסו לנצח את המשחק כמו כולם. (סירי, פרווטי ועוד) אבל יש מספיק צופים שיעריכו שחקן שנחשב "רע" בגלל חוכמתו וההצלחה שלו לרמות את האחרים. כמו ריצ'ארד האץ בעונה הראשונה.
העונה הזו של הישרדות כבר ממש מעצבנת אותי ולא משנה לי מי ינצח. אני לא רואה את הפרקים עכשיו במלואם כי ההגזמות של החריגה מהפורמט שעושה ההפקה עלו על לי על העצבים.
הולכת להמשיך את הבינג' של the boys לא ריאליטי אבל סוחף.

נערך לאחרונה ב:

רגע רק רגע

Active member
לא ראיתי האח הגדול ארה"ב אבל ראיתי הישרדות ארה"ב הרבה שנים ( משום מה הפסקתי קצת בשנים האחרונות) ויש שם אנשים רגילים שמיד עם הגיעם לאי מתחברים ועושים בריתות כאילו אין מחר, ותמיד יש בריתות סמויות.
נכון שבד'כ האנשים מתחברים לדמויות "טובות" שאח'כ מסתבר שהם כמו כולם עשו בריתות סמויות וניסו לנצח את המשחק כמו כולם. (סירי, פרווטי ועוד) אבל יש מספיק צופים שיעריכו שחקן שנחשב "רע" בגלל חוכמתו וההצלחה שלו לרמות את האחרים. כמו ריצ'ארד האץ בעונה הראשונה.
העונה הזו של הישרדות כבר ממש מעצבנת אותי ולא משנה לי מי ינצח. אני לא רואה את הפרקים עכשיו במלואם כי ההגזמות של החריגה מהפורמט שעושה ההפקה עלו על לי על העצבים.
הולכת להמשיך את הבינג' של the boys לא ריאליטי אבל סוחף.
את מדברת על שנים אחורה.
סירי נחשבת ל-HERO וגם זכתה בחביב הקהל. היא בטטת כורסה שהחליטה לצאת מהבית, על פי עדותה שלה. פרווטי מעולם לא זכתה בחביב הקהל. בעונה הראשונה שלה באיי קוק היא קיבלה תואר של VILLAIN ולא זכור לי שהיא הייתה כזאת שוס (מיקרונזיה זה סיפור אחר...)
ריצ'רד לא זכה מעולם בחביב הקהל. בעונה שלו הדמות הכי נאהבת הייתה רודי החייל הותיק.
ג'יימס, עוד HERO, זכה פעמיים כחביב הקהל על אף שאין לו יכולות משחק. כך רופרט וכך גם בוב. המשותף לשלושתם הוא שאין להם מושג וחצי מושג באסטרטגיה.
שני השורדים היחידים שמוגדרים כ-VILLAINS וזכו בחביב הקהל הם ראסל (פעמיים!) ורוב אבל זה היה מעונה 19 ואילך בתקופה שבה הישרדות כבר לא הייתה מיינסטרים וכוונה יותר לצופים האדוקים.
ממליץ לך לראות עונה 40 של הישרדות ארה"ב (אם את בקטע) אין שניה לנשום

"רע וטוב", לפי דעתי, מוגדרים על פי ההתחבטויות שהם חווים בינם ובין עצמם על הדחה של משתתף מסויים.
"הטוב" יקשט את זה בכל מיני תירוצים וינסה להתגבר על הדילמה המוסרית (מקרה ירדן והרצון להדיח את אלינה, לדוגמא)
"הרע" לא יקדיש לכך מחשבות מיותרות, אלא יפעל אך ורק אם זה יביא לו תועלת אישית להתקדמות במשחק (אסי ברצון להדחת בני בריתו)
ויש את דמות הרע האולטימטיבי שאצלו הרוע הוא המניע ואין שום סיבה אסטרטגית מאחוריו.
אצלי החלוקה בין טוב ורע היא שונה לגמרי. טוב הוא אחד שמבין את המשחק האסטרטגי ויודע לפעול להשגת המטרות (אסי, עידן, סמיון) ורע הוא אחד שאין לו מושג (עדי, בני)
ויש את אלה שחושבים שיודעים ונמצאים בין לבין (ירדן, ישראל, אלינה)

ישראל היא שוק קטן ושום תכנית ריאליטי שמשקיעה מיליונים לא תיקח סיכון ותכוון אך ורק לקהל יעד מסויים של חובבי הישרדות אסטרטגית.

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
בתור מי שעד לאחרונה לא ראה הישרדות מאז העונה הראשונה פחות או יותר (גם בגלל שזאת חצי תוכנית פורנו בעיני וגם בגלל שברור לחלוטין שההפקה קובעת לא מעט ואני לא אוהב תוכניות שמוגדרות כריאליטי כאשר בעצם מדובר בסתם תוכניות בידור בהן כולם משחקים משחק), אבל חזר לצפות בעונה הנוכחית (בעיקר בגלל שנתקלתי באסי בוזגלו בתוכניות אחרות, אז זה סיקרן אותי), אני חייב להודות שאני נהנה לקרוא את הדעות השונות כאן :).

למעלה