הזזת כפתורי close, maximize, minimize

הזזת כפתורי close, maximize, minimize

שלום,

התקנתי את כרום על מחשב חדש, וכפתורי החלון מופיעים בצד שמאל, במקום בצד ימין כמו בכל שאר התוכנות.
אשמח אם יש פתרון לבעיה (בגיגול מצאתי התייחסות לעניין רק עבור אובנוטו, לי יש Windows 7).

תודה.

shoosh2607

Member
מנהל
הכפתורים מופיעים משמאל

כיוון שהתקנת גירסה בעברית.
האם שאר התוכנות שבהן הכפתורים מימין הן באנגלית או בעיברית?

shoosh2607

Member
מנהל
אין לי שום תוכנה/דפדפן או משהו

במחשב בעברית אז אני לא יכולה לבדוק אבל נראה לי שבאנגלית זה מימין ובעברית משמאל

תודה רבה !!

החלפתי בגירסה באנגלית וזה עבד.
חבל רק שכל הרכיבים בעמוד החליפו צד - הייתי מעדיפה שיתנו לנו לקבוע את מבנה החלון שמועדף עלינו.

shoosh2607

Member
מנהל
תראי - זה ההגיון

מי שעובד עם דפדפן (או כל תוכנה) באנגלית, הגיוני שיקרא משמאל לימין ולהיפך.

ההגיון שלי אומר

שאני אוחזת בעכבר ביד ימין, ולכן אני מעדיפה לעשות את רוב הפעולות בצד ימין של המסך.

ההגיון הזה הפתיע אותי...

לא חשבתי על זה אף פעם שיותר נוח לעשות פעולות בימין כי העכבר שם.

אבל תחשבי על זה שגם ככה המוח שלך עובד מימין לשמאל, אבל יכול להיות שכשהמחשב באנגלית, כל החיים שלך מתחילים בשמאל- חוץ מהעכבר :)

ואין טעם לתת למשתמש לבחור את צד החלון, כי לא רוצים לתת למשתמש יותר מידי הגדרות להתעסק בהם.
לכן בלינוקס כנראה יש פתרון, כי שם יותר נותנים למשתמש להחליט- ולכן זאת גם מערכת שעלולה לסבך לפעמים.

יש די הרבה הגדרות שאפשר להתעסק בהן גם ככה

אבל רובן לא חיוניות וחבויות מהמשתמש הנאיבי.
אפשר להזיז סימניות, סרגלים ואייקונים. למה שאי אפשר יהיה להזיז כפתורים? לא נראה לי שיש כאן פוטנציאל לנזק. כנראה רק רצון לשמור על כמה רכיבים בסיסיים שיהיו אחידים אצל כל המשתמשים (טוב, חוץ מהמוזרים האלה שכותבים מימין לשמאל...). פתאם הגישה של לינוקס נראית לי יותר מושכת...

shoosh2607

Member
מנהל
עניין של הרגל

אני עובדת רק באנגלית אז זה מבחינתי הצד נכון

העניין הוא שהם מניחים

שאם את עובדת באנגלית אז מתאים לך לסגור את החלון בצד ימין ולרענן את העמוד בצד שמאל... ואם את עובדת בעברית אז להיפך. לא חושבים על זה שחלק מאיתנו עוברים מגירסה לגירסה או מדפדפן לדפדפן, ושלחלק מאיתנו יש העדפות שונות. אני מעדיפה את הכפתורים השימושיים בצד ימין, ואם הייתי שמאלית הייתי מעדיפה אותם בצד שמאל. זה לא קשור לשפה.

shoosh2607

Member
מנהל
לא כ"כ הבנתי על אילו כפתורים את מדברת

חוץ מלסגור אני לא ממש משתמשת בכפתורים אבל זה סתם דיון עקר - זה מה שהחליטו בשבילנו ולא נותר לנו אלא להתרגל

למעלה