הזעה חריפה מבתי השחי

צול1

New member
הזעה חריפה מבתי השחי

שלום לכולם.
אני בן 24, לא סובל מעודף משקל, ויש לי נטיה להזעה חמורה מבתי השחי. אני כבר לא יכול ללבוש אף חולצה מבלי שיהיו לי עיגולי זיעה.
יש למישהו רעיון ממה זה יכול להיגרם? איך מטפלים בזה?

0 אור 0

New member
הזעה

בעקרון הזעה אמורה להיות מנגנון טבעי ובריא לפינוי רעלים וצינון הגוף,
אמה-מה שאנחנו (גם אני גם אני) נהיינו מפונקים ולא אוהבים את הריח הנלווה,
אז מה שאפשר לעשות:
א. לקרר קצת את הבנאדם - למי שמזיע הרבה בגלל עודף חום. יש ברפואה הסינית וההודית תהליכים לעבוד על איזון החום הפנימי ולקרר אותך, עובד נפלא על הזעה מרובה.
מדובר בשילוב של תזונה עם טיפולי דיקור או מגע.
ב. להזעה כתוצאה ממתח - כמעט בכל שיטות הרפואה המשלימה יש יכולות מעולות בנושא הזה של איזון, הרגעה וגם כלים לשימוש עצמי בעתות מתח.
ג. עזרים חיצוניים מוכרים לכולנו: מקלחות, דיאודורנט, בגדי כותנה סופגים ...

צול1

New member
תודה רבה. אז מה אתם ממליצים?

פשוט לקבוע תור דרך קופת חולים לדיקור סיני? זה יכול לעזור?

0 אור 0

New member
אני דוקא לא בטוחה בכלל

הטיפול שאני מדברת עליו משלב הנחיות לתזונה יחד עם הדיקור, והוא מבוסס על התפיסה הסינית של חום וקור,
בקופת חולים מי שקובע את האבחנה והוראות הטיפול זה בכלל רופא מערבי, והמטפל רק דוקר אותך - כך שהחלק החשוב ביותר של הטיפול לא מתבצע!!
אתה צריך מטפל רפואה סינית או איורוודית, אבל לא דרך קופת חולים, אלא מישהו שלוקח אחריות על הטיפול.

כולנו מזיעים - זו עובדה !

ההזעה כפי שודאי הבנתָּ מכל מה שכתבו מעלי, היא חלק חשוב בתפקודי הגוף, היא מצננת את הגוף ומפנה חלק מהרעלים מהגוף
ככל כשמערכת הלימפה (האחראית על הפינוי) עמוסה, ככל שהתזונה שלך פחות מתאימה לך אישית, ככל שאתה משתמש בתוספים/תרופות, ככל שאתה פחות פעיל פיזית
כך ריח הזיעה חריף יותר.

רפואה קונבנציונאלית עשויה להפנות אותך לניתוח בבלוטות הלימפה - גם זו אופציה אם זו אמונתך - לגיטימי
רפואה סינית תתאים לך תזונה, צמחי מרפא סיניים ותוסיף דיקור
רפואה נטורופתית תתאים לך תזונה, צמחי מרפא ותתאים לך פעילות גופנית בהתאם לאורחות חייך והעדפותיך האישיות

בשורה התחתונה, חשוב שתדע שככל שהתזונה שלך מתאימה לך, ככל שאתה שותה (מים), ככל שאתה משתמש בפחות תרופות קוננבציונאליות/תוספים מיותרים
ככל שאתה יוצא ליותר פעילות גופנית, כך הגוף "מאוורר" יותר וכך יש סיכוי שריח הזיעה ישתנה לטובה.

אישית אני חושבת שהתרופות ה-"מייבשות" מייצרות נזקים, נסה לחשוב שבמקום לאפשר למים לזרום ולנקות - התרופות המייבשות משאירות את המזהמים בתוך הגוף כמו ביצָה

לשיפוטך

צול1

New member
אבל מה אם הנהר לא מפסיק לזרום?

אני בחור בריא, לא סובל מעודף משקל חמור, רוכב באופניים כל יום ואוכל לרוב תזונה טבעונית.
יחד עם זאת יש לי כתמי הזעה בבתי השחי חריפים וזה פוגע לי באופן קיצוני באיכות החיים. לראייה- אני לא יכול ללבוש כבר שום חולצה מבלי שהדבר יביך אותי בציבור. וזה נמאס עלי כבר. ברור שיש לי איזושהי בעיה שאין לשאר האנשים ואני מחפש בשבילה פיתרון.

צול1

New member
איפה אפשר לקנות את התרופה הזאת?

אני לא מצאתי אפשרות באתר להזמין אותה. היא זמינה בבתי המרקחת?

טאוֹ

New member
יש לך חתימה נאה

גם אני מאמין בשלום. אני גם מאמין שטיפול עומק בבעיה, יביא שלום יציב יותר מהפסקת-האש השברירית שתספק לך תרופה כזאת או אחרת. לעתים אין מנוס מנטילת תרופות, אך לדעתי אין זה המקרה. כיוון שהגעת לפורום רפואה משלימה, אני חושב שכדאי לקרוא מעט על הראייה ההוליסטית של הזעת-יתר, כפי שנכתב לך כאן בתגובות השונות.

הזעת היתר שאתה סובל ממנה, נפוצה יותר ממה שאתה חושב. הזעת יתר שממוקדת באזור מסוים בגוף קשורה לעתים למצב רגשי יותר מאשר לטמפרטורה חיצונית. במקרה זה, שימוש בתרופה כזאת או אחרת אולי ינטרל סימפטום מציק אבל לא ייתן מענה לשורש הבעיה, עם כל ההבנה לעובדה שכתמי זיעה בבתי השחי מציקים לך.

בראייה הוליסטית, שיבוש של מנגנון ההזעה - מנגנון שנועד לווסת את חום הגוף ולסלק פסולת - הוא בדרך-כלל הד לשיבוש עמוק יותר. זו עשויה להיות תזונה לא מתאימה - אוכל חריף, מטוגן ו/או שומני, עשיר בחומרים משמרים, תוספי טעם או צבעי מאכל;, אלה עשויים להיות רגשות שונים כמו תסכול, מתחים או כעסים; ויכולות להיות סיבות נוספות כמו עישון, צריכה גבוהה של קפה או אלכוהול או צריכה מועטה של נוזלים. כמה זמן מדי יום אתה רוכב על אופניים, אגב?

לפי הרפואה הסינית, מנגנון ההזעה קשור בעיקר ללב או לריאות. אם ההזעה קשורה לחולשת הגוף, היא מיוחסת לריאות. הטיפול במקרה זה יתבטא בטיפול מגע, דיקור או צמחי מרפא שמתייחס לריאות, לאיזון ולחיזוק כוח הריפוי הטבעי שיש בנו, וגם לתזונה מתאימה - למשל, ירקות לבנים. אם ההזעה קשורה לחום הגוף, מייחסים אותה ללב ובמקרה זה ההתייחסות תהיה בהתאם, בין אם בכלי-הטיפול השונים ובין אם בהנחיות התזונה - למשל, פירות או ירקות אדומים.

ואם כבר מדברים על תזונה, תהיה התייחסות כמובן לעובדה שאתה "טבעוני בדרך-כלל"; ניתן יהיה לבדוק האם התזונה הטבעונית מאוזנת, ומה כולל היוצא-מהכלל בתזונה שלך. כשחיפשתי בשבוע האחרון, למשל, מתכונים לעוגת גבינה טבעונית, נתקלתי במבול של מתכונים שהיו אמנם טבעוניים אבל הכילו סוכר לבן, קמח לבן, מרגרינה... ובכמויות מזעזעות. כך שצריך לרדת לפרטי הקטנים כדי להבין את התמונה הגדולה.

כמובן שאלה לא כללי ברזל, ויש יוצאים מהכלל, העדפות והתאמות אישיות. כל הנאמר לעיל הם רק כיוונים, ולא בהכרח מיפוי של המקום המדויק שבו אתה נמצא. מכל הסיבות האלה, לדעתי מומלץ לפנות לטיפול כדי לקבל מענה הולם לשורש.

ולסיום, לא התייחסת כלל לריח הזיעה, אם בגלל שאין לה ריח חזק ואם בגלל שאתה משתמש בדאודורנט באופן מסיבי. במקרה זה, מומלץ להשתמש בסודה לשתייה במקום הדאודורנט; שוטפים את בתי השחי, מנגבים ומפזרים מעט סודה לשתייה. זה לא חוסם את נקבוביות הזיעה, אלא רק מנטרל את הריח לחלוטין למשך יום שלם.

אשמח אם תספר לנו בהמשך באיזו דרך בחרת ואיך אתה מרגיש.

צול1

New member
אין ריח בכלל. רק רטיבות מטורפת

אני מבשל בעיקר עדשים ואוכל בעיקר סלטים. אני אוכל חריף מאד, זה כן. בלחם אני כמעט ולא נוגע. פעם בשבועיים אני יוצא עם ההורים למסעדה ואוכל אז בשר.
אני לא מעשן ולא שותה בכלל, ורוכב רכיבה של שעה לאוניברסיטה הלוך חזור מדי יום.
אבל אני רואה את האנשים מסביבי שמעשנים ושותים כמו חמורים, אוכלים בשר, לא ישנים בלילה וכו' ובכל זאת הם אין להם כתמי זיעה. אני אלך למטפל דרך קופת חולים. אני מקווה שזה יעזור. בכל מקרה אני אשמח אם תגידו לי איפה אפשר לקנות את התרופה שמישהו הציע למעלה. נמאס לי כבר להתבייש:\

אני מאוד מכבדת את התגובה שלך צול1

בעיקר, משום שהיא מאפשרת ללמוד את ההבדלים המהותיים שבין רפואה קונבנציונאלית לבין רפואה טבעית - לטעמי על כל גווניה.

קיבלת הסברים מצויינים מכולם על המהות, על הבדיקה של שורש הבעיה וכיווני מחשבה על שורש הבעיה
בפועל אתה בוחר במוצר מדף - ושוב, אני מאוד מכבדת את בחירתך - גם אם והיא לא מה שאני הייתי בוחרת

רפואה טבעית היא בפירוש תהליך, זה לוקח זמן, גוף האדם לדעתי לא ממש חי טוב עם שיטת "זבנג וגמרנו" - בשיטת התהליך זה עובד טוב יותר ובקלות יותר
אבל בפירוש, מודה לך על ההזדמנות שאיפשרת (לפחות לי) בשיתוף לקבל עוד דקות הבנה ותובנה על הצד של המטופל - על כך מודה לך.

בהצלחה

0 אור 0

New member
תובנה מס' 1 - אוכל חריף הוא מחמם

כשאנחנו כמטפלים מדברים על טיפול דרך תזונה, אז הבסיס הכי חשוב לכל הטיפול התזונתי הוא בכך שאין תזונה אחת שמתאימה לכולם.
והנה, ברגע שסיפרת לנו רק דבר קטן אחד עליך (ובאבחון מסודר מן הסתם יעלו עוד דברים רבים) מסתבר שאתה אוכל בדיוק מה שמזיק לך.
ברפואה האיורוודית טיפוסי פיתה שחם להם והם מזיעים הרבה (ועוד כמה דברים שלא אפרט פה) וגם ברפואה הסינית, שאני פחות מכירה, כאשר אדם סובל מעודף חום ועודף לחות (זיעה) נשנה לו את התזונה - נוריד את המאכלים המחממים כמו תבלינים חריפים, כמו עדשים מבושלות.
נבנה בשלב הראשון דיאטה שמורכבת מהרבה מאד ירוקים, את העדשים נמליץ לקבל בצורתם המונבטת שהיא יותר חיה ופחות מחממת, הסלטים זה דוקא מצוין - רק צריך להקפיד שיהיו יותר ירוקים ופחות (או אפילו לתקופה קצרה בהתחלה ללא) כתומים ואדומים.
זו רק דוגמא - וטיפול רציני יתייחס לעוד אלמנטים באורח החיים בנוסף לדיקור/מגע שמטפל ספציפית באיזון הכללי וגם במערכת הלימפה ובלוטות הזיעה.
עד שהשינוי יעבוד, אפשר להעזר בינתיים גם בבגדים מבד סופג זיעה ואורירי, מקלחות תכופות וסודה לשתיה ליבוש הזיעה.

dudusapir

New member
בכל בית מרקחת

עלות 60 ש"ח בערך.
קח בחשבון תופעת לוואי: אדמומיות ורגישות בהתחלה

hal767

New member
הזעה הינה תהליך טבעי וחיוני. אין לדכא אותו.

מידת ההזעה נקבעת ע"י הגוף ע"פ צרכיו. אחד מתפקידי ההזעה הוא סילוק פסולת ורעלים החוצה. חלק גדול מחומרים מזיקים אלה מקורו בתזונה גרועה, תוספי מזון ותרופות.
ריח הזעה הוא תוצאה, בין השאר, של אותם חומרי הפסולת.
באופן כללי, כל המזונות מהחי, ובעיקר בשר בעלי חיים, גורמים לזיעה מסריחה במיוחד. כך גם צריכת מזונות ארומטיים. סילוק המזונות המזיקים האלה מהתפריט משנה את ריח הזיעה.
תזונה צמחונית נכונה משנה את ריח הזיעה במובן החיובי של המילה. אך יש לזכור שגם למזונות צמחוניים רבים, כאלה שאינם מתאימים לאדם, ישפיעו לרעה על כמות וריח הזיעה.

אני תמיד בעד טיפול שורשי בבעיות. במקרה הזה לסלק את גורמי הבעיה ולא לדכא את הסימפטומים באמצעים חיצוניים מזיקים שאינם קשורים לגורמי הבעיה.

למעלה