החול מתפזר מחוץ לארגז החול?

גורדיאן-II

Active member
הבעיה: של כולם, כמסתבר.

אז זה הפתרון שלי:
1. ארגז החול הממשי נמצא בתוך ארגז גדול ממנו, זה מונע מהחתולים להעיף את החול למרחק כאשר הם חופרים בחול.
2. שטיחון פלסטי גמיש (15 ש"ח למטר, כאן זה 2 שטיחונים באורך 1.5 מטר כל אחד, 45 ש"ח בסך הכל), אשר:
א. מנגב את החול מכפות החתולים שיוצאים מהארגז,
ב. צובר את החול שמגיע אליו, אבל הוא קל ומספיק פעם או פעמיים בחודש להרים אותו ולטאטא את החול שמצטבר תחתיו.

רמת יעילות: בערך 95%, עדיין יש צורך לטאטא מפעם לפעם בסביבה, אבל זה כבר חלק מהשיגרה הרגילה של שמירת נקיון הבית.

קבצים מצורפים

• ארגזחול1B.jpg
    ארגזחול1B.jpg
    KB 205.9 · צפיות: 9

אלישבע777

Well-known member

אז זה הפתרון שלי:
1. ארגז החול הממשי נמצא בתוך ארגז גדול ממנו, זה מונע מהחתולים להעיף את החול למרחק כאשר הם חופרים בחול.
2. שטיחון פלסטי גמיש (15 ש"ח למטר, כאן זה 2 שטיחונים באורך 1.5 מטר כל אחד, 45 ש"ח בסך הכל), אשר:
ב. צובר את החול שמגיע אליו, אבל הוא קל ומספיק פעם או פעמיים בחודש להרים אותו ולטאטא את החול שמצטבר תחתיו.

רמת יעילות: בערך 95%, עדיין יש צורך לטאטא מפעם לפעם בסביבה, אבל זה כבר חלק מהשיגרה הרגילה של שמירת נקיון הבית.
זה יותר יעיל מקופסא סגורה?

גורדיאן-II

Active member
זה יותר יעיל מקופסא סגורה?
זה לא חייב לבוא במקום קופסה סגורה. אלא גם כתוספת.

בכל מקרה החתולים יוצאים מהקופסה כשהם סוחבים איתם חול בכפות הרגליים, אז לא חשוב מאיזו קופסה הם יוצאים השטיחון הזה מוריד להם את החול.

השטיחון עצמו מחורר (לאורך השורות) והחול נופל דרך החורים ומצטבר מתחת לשטיחון, אבל השטיחון הזה קל משקל מאוד וקל להרים אותו ולטאטא תחתיו פעם בכמה זמן.

הדאגה העיקרית שלי הייתה שהחתולים ינסו על השטיחון את הציפורניים שלהם ויקרעו אותו, אבל עד עכשיו זה לא קרה, כנראה כי הוא רך מידי בשבילם.,

אז זה הפתרון שלי:

בנוגע לשטיחון הנ"ל, הייתי נמנעת... הם עשויים pvc מרוכך, החומר עלול להכיל פתלאטים הידועים כמסרטנים, ו- pvc כשלעצמו גם לא להיט בריאותי. בפרט כשהחתולים דורכים עליו ומלקקים את כפות הרגליים.

גורדיאן-II

Active member
בנוגע לשטיחון הנ"ל, הייתי נמנעת... הם עשויים pvc מרוכך, החומר עלול להכיל פתלאטים הידועים כמסרטנים, ו- pvc כשלעצמו גם לא להיט בריאותי. בפרט כשהחתולים דורכים עליו ומלקקים את כפות הרגליים.
אני לא חושב כי חומר השטיחון נדבק לכפות הרגליים של החתולים, זה לא חומר נוזלי.
מעבר לכך, היה קשה לי להאמין כי מוצר שכיח ונפוץ הנמכר בכל חנויות 'טמבור' וגם 'חצי חינם' ובוודאי בעוד מקומות, הוא משהו מסרטן.
ליתר ביטחון קראתי על PVC בויקיפדיה, ומדובר בסכנה רחוקה מאוד, למרות שדווקא הייתי שמח לזרוק את כרטיס האשראי שלי (גם הוא עשוי PVC) אשר גורם נזקים בריאותיים אדירים לחשבון הבנק שלי.

דגלמנגל

Well-known member
למה התכוונה המשוררת

גורדיאן-II

Active member
למה התכוונה המשוררת
אני לא בא להכחיש רעילות וסיכונים רק כי זה נוח לי, אני מודע לכל הנושא של PVC ופתלאטים.

מצד שני, אם אנסה להימנע מכל מה ש-'עלול לגרום', ו-'חשוד כסיכון' וכך הלאה, אז אמות מרעב ובכלל אצטרך לגור באמצע מדבר כלשהו ולאכול רק עשבים.
לפי הכתוב השטיחון הזה צריך להתיישן כדי לפלוט חומרים רעילים, והוא יתיישן הרבה לאחר שהחתולים שלי ימותו (מזקנה, אני מקווה), וכנראה שגם לאחר שאני אמות, כנ"ל מזקנה, ובכלל הוא יתרפט ואחליף אותו הרבה לפני שיתיישן (45 ש"ח, כן?).

באופן כללי יש בעולם טרנד מטורף של האשמת כל מיני דברים כמסרטנים. וזה בזמן שמספיק לבלות חצי שעה ברחוב אלנבי בתל-אביב בהמתנה לאוטובוס כדי לספוג יותר חומרים מסרטנים מאשר יש בשנה שלמה בבית שכולו מרוצף ב-PVC.
דרך אגב, אני עדיין מחכה למחקר שיטען כי גם החומר שהופך חול מתגבש לחתולים לבאמת מתגבש הוא 'חשוד כמסרטן', נצטרך כולנו ללכת לשפת הים ולגרור משם דליים של חול נקי (וזה במקרה שאבקת מדוזות מתות הוא לא מרעיל ומסרטן...).
ולקינוח: ארכאולוגים מצאו בשרידי אנשים מלפני אלפי שנים (כולל מומיות וכו'ׂׂ ) עדויות שהאנשים האלה חלו בסרטן ומתו מזה, וזה הרבה לפני העידן התעשייתי והמצאת הפלסטיקים למיניהם, כך שזאת מלחמה די אבודה מראש, והסיכון שהחתולים שלי ימותו מסרטן (הם בני 11) בטל בשישים מול הבעיה של חול שמתפזר בכל הבית.

דגלמנגל

Well-known member
אני לא בא להכחיש רעילות וסיכונים רק כי זה נוח לי, אני מודע לכל הנושא של PVC ופתלאטים.

מצד שני, אם אנסה להימנע מכל מה ש-'עלול לגרום', ו-'חשוד כסיכון' וכך הלאה, אז אמות מרעב ובכלל אצטרך לגור באמצע מדבר כלשהו ולאכול רק עשבים.
לפי הכתוב השטיחון הזה צריך להתיישן כדי לפלוט חומרים רעילים, והוא יתיישן הרבה לאחר שהחתולים שלי ימותו (מזקנה, אני מקווה), וכנראה שגם לאחר שאני אמות, כנ"ל מזקנה, ובכלל הוא יתרפט ואחליף אותו הרבה לפני שיתיישן (45 ש"ח, כן?).

באופן כללי יש בעולם טרנד מטורף של האשמת כל מיני דברים כמסרטנים. וזה בזמן שמספיק לבלות חצי שעה ברחוב אלנבי בתל-אביב בהמתנה לאוטובוס כדי לספוג יותר חומרים מסרטנים מאשר יש בשנה שלמה בבית שכולו מרוצף ב-PVC.
דרך אגב, אני עדיין מחכה למחקר שיטען כי גם החומר שהופך חול מתגבש לחתולים לבאמת מתגבש הוא 'חשוד כמסרטן', נצטרך כולנו ללכת לשפת הים ולגרור משם דליים של חול נקי (וזה במקרה שאבקת מדוזות מתות הוא לא מרעיל ומסרטן...).
ולקינוח: ארכאולוגים מצאו בשרידי אנשים מלפני אלפי שנים (כולל מומיות וכו'ׂׂ ) עדויות שהאנשים האלה חלו בסרטן ומתו מזה, וזה הרבה לפני העידן התעשייתי והמצאת הפלסטיקים למיניהם, כך שזאת מלחמה די אבודה מראש, והסיכון שהחתולים שלי ימותו מסרטן (הם בני 11) בטל בשישים מול הבעיה של חול שמתפזר בכל הבית.
צ'מע גורדיאן, תעשה מה שעושה לך טוב. אני רק נתתי פירוט לדברי מיצי, על פתאלאטים. לי, הסיגריות עושות טוב. אז מה, זה אומר שזה טוב מוחלט?
בחרתי במאמר של ד"ר גיל יוסף שחר, שכנופיית הפושעים שלנו סימנה אותו כ"מסוכן לציבור" עאלק ומועמד לאיבוד רישיון הרופא שלו, כמו ד"ר אריה אבני, בעקבות מאמריו על הסכנות שבחיסונים, כי יש לי חולשה לכאלה שאינם מאולפים כהלכה. בגלל זה, אולי, חתולים מקסימים אותי.
תכלס, אנ'לא חושב שהחתולים שלך נתונים בסכנת סרטן, מהשטיחונים שביציאה מארגז הפעולה (פעולת מעיים) שלהם. הבעיה המודרנית היא בהגזמה, כפי שכתב אי אז, קונרד לורנץ, בספרו "על שבעת פשעי האנושות". הקדמונים גילו שמיץ ענבים "מקולקל בסטייל" (יין) יכול להיות טעים וגם נותן ראש טוב. אבל אז הגיעו המגזימים, זיקקו את האלכוהול, השחימו את הכבד וההמשך ידוע (סתם דוגמה מהספר ...במלים שלי).

גורדיאן-II

Active member
כפי שידוע לכולם, גם גאון (בעיני עצמו) כמוני, יכול לטעות למרות IQ של 160 וכך הלאה.
אבל במקרה הזה לא טעיתי, והנה ההמשך להמלצה הראשונית שנתונה בראש הפוסט.
לאחר כמעט חודש מההתחלה הגיע המועד לניקיון כללי, כלומר לא רק לטאטא מסביב אלא גם ממש להרים את השטיחון ולראות מה התוצאות.
ובכן, התוצאה מוצגת בתמונה המצורפת.
כפי שניתן לראות, במשך החודש הצטברה כמות נכבדת של חול מתחת לשטיחון, כמות אשר בלעדיו הייתה מתפזרת בכל הבית, את כל זה הוא הוריד מכפות הרגליים של החתולים והחזיק תחתיו כדי שזה לא יזוז משם.

קבצים מצורפים

• IMG_20230221_134813B.jpg
    IMG_20230221_134813B.jpg
    KB 101 · צפיות: 5

evike

Active member
מנהל
מעניין שהחתולה היחידה ש"מייצרת" שבילי חצץ בכל הבית - ריצפה, שטיחים, שולחנות, ספות, מיטות, ובכל מקום שרק יעלה בדעתכם, היא נובי. כל קודמותיה השאירו את החצץ בארגז, או ממש לידו. משום מה, החצץ נדבק לכפות הרגליים של נובי, ומתפזר בדרך בכל מקום אליו היא מגיעה.
החלפתי כמה סוגים של חצץ, לא היה שום שינוי. גם השטיחון שקניתי לה שמיועד בדיוק לכך, לא שינה כלום. הבית עדיין היה מפוזר בחצץ.
לבסוף, השובבה שמה עין, יותר נכון צפורניים על השטיחון, והתחילה לקרוע אותו, עד שנזרק לפח. (דוגמת השטיחון שנקנה בחנות של מוצרים לחיות מחמד, מצורפת בתמונה).
לאחר שאלות ובירורים, הלכתי על המלצה של כמה שהתנסו בכך, וקניתי חול סויה. יקר, אבל די עמד בציפיות, אם כי לא במאה אחוז.
לאחרונה, משהו קרה לחול הזה, והוא גם פחות יעיל בהתגבשות וגם יותר מתפזר, אם כי לא כמו החצץ הרגיל.
אז נחכה למשהו חדש שימציאו.
מצורפת גם תמונה של נובי שנחה לה על המקפיא...

קבצים מצורפים

• שטיחון.jpg
    שטיחון.jpg
    KB 14.5 · צפיות: 5
  • נובי.jpg
    נובי.jpg
    KB 37 · צפיות: 5

דגלמנגל

Well-known member
מעניין שהחתולה היחידה ש"מייצרת" שבילי חצץ בכל הבית - ריצפה, שטיחים, שולחנות, ספות, מיטות, ובכל מקום שרק יעלה בדעתכם, היא נובי...
...מצורפת גם תמונה של נובי שנחה לה על המקפיא...
אנ'לא מומחה בחתולים, אבל נראה לי שיש כאן שילוב, של חומר מרוסק וקל משקל, עם חתולה עבת פרווה (לפי התמונה).
חול, הוא מצע לא יציב וכשחתול הולך עליו, אצבעותיו מתפשקות, כשהוא דורך וחוזרות ונצמדות כשהוא מרים את רגליו (כמו אצלנו, כשאנחנו הולכים יחפים
על חוף הים). במצב רגיל, החול שנצמד לכפות הרגליים מועט ודי בשטיחון, ביציאה מארגז הפעולה, כדי להיפטר מרובו. בכפות רגליים עמוסות פרווה, החול
נאחז בה ומשתחרר רק בהליכה ממושכת, קרי: בכל הבית.
הצעה לפתרון: תספורת בכפות הרגליים; בין הכריות ובין האצבעות. אם זה מצליח חלקית, לשקול תספורת בכל חלק שלה, שנוגע בחול במהלך הפעולה.

evike

Active member
מנהל
התאוריה שלך הגיונית, אבל רק לחתולים ארוכי שיער. לנובי אומנם שיער כפול (בלשון מקצועית), שהוא סמיך ומלא בגוף וארוך טיפה יותר מהרגיל, בכפות הרגליים השיער די רגיל. ובכל מקרה, בלי להתכוון לכך, כל החתולות שלנו היו עם פרווה כפולה, כך שלא זו הסיבה.
צריך לחפש כיוון אחר.

נערך לאחרונה ב:
התאוריה שלך הגיונית, אבל רק לחתולים ארוכי שיער. לנובי אומנם שיער כפול (בלשון מקצועית), שהוא סמיך ומלא בגוף וארוך טיפה יותר מהרגיל, בכפות הרגליים השיער די רגיל. ובכל מקרה, בלי להתכוון לכך, כל החתולות שלנו היו עם פרווה כפולה, כך שלא זו הסיבה.
צריך לחפש כיוון אחר.
סתם מעלה השערה: אולי החתולה טובלת, שלא ברצונה, את רגליה בשתן או בחול רטוב בזמן השימוש בארגז, בגלל פוזיציה מסוימת או עודף משקל או חולשה ברגליים אחוריות, או שהיא נוטה לאגור יותר שתן בין ביקור בארגז למישנהו ואז לוקח לשתן יותר זמן לחלחל ולהיספג. במצב כזה החול יידבק לרגליים ויתפזר אח"כ בבית.

דגלמנגל

Well-known member
צריך לחפש כיוון אחר.
אפשר לאתגר את אחת ה"לוחשות לחתולים", המפרסמות סרטוני הדרכה ביוטיוב. אם אינן יודעות את התשובה לכך, מראש, תינתן להן ההזדמנות, להצדיק
את הכינוי, שבחרו להתהדר בו...;-)

למעלה