החזר הלוואה עומדת רכב שנגנב

החזר הלוואה עומדת רכב שנגנב

יש כזה דבר שלמרות שחלפו 8 שנים מרגע שקיבלתי את ההלואה והרכב נגנב, אני נדרש להחזיר כסף כדיי שיוסר העיקול, אלא אם ארכוש רכב חדש שכל הרכישה שלו עם מענק קטן של 15000 גבולית ביותר.

יוסיב4

New member
אכן נכון .

אם אתה לא מחליף רכב אז אתה אמור להחזיר לאחר 8 שנים כ 20 אחוז לערך מההלוואה שקיבלת על פי טבלת פחת השימוש .

כי חברת הביטוח דורשת

מ ה הטמטום הזה לחייב אותנו לקבל שוב הלוואה . אני ממשששש לא מצליח להבין את זה . במקום שיגידו תודה שאני לא מבקש הלוואה מחייבים אותי שוב ושוב לקחת הלוואה חדשה שמבחינתי לא שווה כלום. אם אין לי כסף היום לרכוש חדש אז אני סתם אוכל אותה.

היכן זה מופיע בחוק

חיפשתי בחוק ולא מצאתי את התנאי שחייבים להחזיר הלוואה אחרי כל כך הרבה שנים אם לא לוקחים חדשה . מעניין מי החכם שחוקק את החוק הזה ?

יוסיב4

New member
יש שני סוגי פחת על ההלוואה לכיסוי מיסים על הרכב

פחת שימוש שהוא הפחת הרגיל והפחת הנוסף למי שמחליף רכב . אם לא מחליפים רכב קובע הפחת הרגיל ( אני מצרף הטבלאות הרלוונטיות) . אם מחליפים יש פחת נוסף שלמעשה מאפס את ההלוואה לאחר 42 חודש או 60 חודש לפי המקרה ( רכב רגיל ,רכב באבזור מיוחד בהתאמה) . זהו הסכם הניידות.

עוד הסבר .

קודם תודה . אם אני מבין טוב אז פחת נוסף אין . יש פחת רגיל . במקרה שלי 80 אחוז כי הרכב בן 8 . עכשיו מה המשמעות הכספית ? הרכב בזמנו עלה 145 קיבלתי הלוואה 23 היום הרכב שווה 27 . איך יחושב כמה אחזיר ?

יוסיב4

New member
אכן נכון פחת שימוש בלבד .

ההחזר יהיה כלומר בסביבות 4300 שח . 23:145X27

למעלה