החזר מס לשכירים על תקופה בין 2 עבודות

dragon201

New member
החזר מס לשכירים על תקופה בין 2 עבודות

שלום,

היייתי מועסק בשנה שעברה ב2 עבודות עם הפרש של כמה חודשים ביניהן. על חלק קטן מהתקופה בה ישבתי בבית קיבלתי גם דמי אבטלה.
רציתי להגיע לפקיד השומה עם 2 טפסי ה106 כדי לבקש החזר מס. בגלל הקורונה אין קבלת קהל והמענה הטלפוני לא זמין אף פעם.

כמה זה מסובך להגיש בעצמי בקשה להחזר?
האם אני צריך איש מקצוע בשביל זה?

yonak84

New member
מומלץ לקחת איש מקצוע,זה יכול לחסוך זמן וכאב ראש אבל לא חייב

זה עניין של עלות מול תועלת, יכול לקחת לך שבוע להכין את ההחזר מס ויכול לקחת לך גם שעתיים. תבדוק מחירים.

dragon201

New member
מה התהליך כולל?

אם זה רק תלושי שכר \ אבטלה ו106?
האם דמי שכירות שאני מקבל מדירה בבעלותי (פחות מהמינימום למס) - אצטרך להצהיר עליהם. ויותר גרוע האם כאשר אצהיר עליהם אצטרך מעתה והלאה לשלם עליהם מס - כי הם נוספים על הכנסה מעבודה?
האם ניירות ערך בבעלותי שערכם השתנה במהלך השנה, אצטרך להצהיר או לתת אסמכתאות?
ככל שהתהליך יותר מסובך אעדיף לערב איש מקצוע

sharpantie

New member
החזר מס

כדי לקבל החזר מס צריך להגיש דוח שנתי למס הכנסה. מילוי הדוח די פשוט,
אני פניתי ליועץ מס, עלה לי 600 שח + מעמ. תעשה את החשבון אם שווה לך.

yonak84

New member
צריך להצהיר על דמי שכירות בכל מקרה (גם אם לא מבקשים החזר)

בגדול כשמגישים דוח צריך להצהיר על כל ההכנסות שלך. לגבי מיסוי הכנסות שכירות למגורים, מדובר בהכנסה שלא קשורה למשכורת. זה לא נוסף על ההכנסה מעבודה מבחינת מס. יש כמה מסלולים שאפשר לדווח על הכנסות שכירות. אבל בכל מקרה צריך לדווח. אי דיווח על הכנסות שכירות (אפילו אם הן פטורות) הוא נגד החוק.

sharon20041984

New member
דמי האבטלה מאפשר לאותם זכאים הבטחת הכנסה עבור התקופה בה נמצאים מחוסרי עבודה. דמי האבטלה מחושבים באחוזים מהשכר ומשולמים לפי הגיל וההכנסה בהיותך כשכיר בתקופה של שישה חודשים לפני יציאה לאבטלה.

במידה ועבדת בחלק מהשנה וסיימת את מקום עבודתך במהלך השנה יש סיכוי שהנך זכאי להחזר מס.
הסיבה לכך היא שהשכר לעובדים שכירים מחושב באופן חודשי תחת ההנחה שהעובד יסיים תקופת עבודה שנתית. כלומר התקופה : ינואר עד דצמבר .

בנוסף גובה המס שעובד נדרש לשלם מחושב לפי חישוב שנתי ובהתאם למדרגות המס הקבועות בחוק.
במקרה והעובד סיים את עבודתו באמצע השנה נוצר מצב שיתכן והיה גביית מס ביתר.
כאשר ישנה גביה מס ביתר נרצה לדרוש את המס חזרה וכך נוצר החזר המס.

https://biz4u.website

למעלה