החזר מס

א.אש

New member
שלום
אני נכה מעל 90%.
כל שנה הייתי מגיש למס הכנסה טופס להחזר המס.
המעביד טוען שמה שעשיתי ,לא תקין משום שישנם גילומי מס בשכר כמו רכב ומתנות. החזרתי למעביד את סכומי המס המגולמים שקבלתי.

האם המס עבור הגילום שייך לעובד?
כיום הגילומים הורדו מהתלוש.
תודה

k-don

Well-known member
שלום
אני נכה מעל 90%.
כל שנה הייתי מגיש למס הכנסה טופס להחזר המס.
המעביד טוען שמה שעשיתי ,לא תקין משום שישנם גילומי מס בשכר כמו רכב ומתנות. החזרתי למעביד את סכומי המס המגולמים שקבלתי.

האם המס עבור הגילום שייך לעובד?
כיום הגילומים הורדו מהתלוש.
תודה
אתה חושב שהוא לא צריך להרויח בגלל שיש לך הטבות מיוחדות.
האם ההטבות מופיעות בתלוש השכר? או שחייבים להגיש עבורן דוח שנתי? (לפי מה שאני יודע הן יכולות להשתקף בתלוש המשכורת).
האם הוא משתתף בעלויות הגשת הדוח השנתי? (בהנחה שהן לא בתלוש)
האם הוא השתתף בעלות של הגשת הבקשה להכרה בנכות?

א.אש

New member
אתה חושב שהוא לא צריך להרויח בגלל שיש לך הטבות מיוחדות.
האם ההטבות מופיעות בתלוש השכר? או שחייבים להגיש עבורן דוח שנתי? (לפי מה שאני יודע הן יכולות להשתקף בתלוש המשכורת).
האם הוא משתתף בעלויות הגשת הדוח השנתי? (בהנחה שהן לא בתלוש)
האם הוא השתתף בעלות של הגשת הבקשה להכרה בנכות?
עד לפני 3 שנים הגשתי דוח שנתי.
מאז אני מקבל את החזר המס כל חודש והמעביד הוריד את הגילום מהתלוש. הוא הוא לא השתתף בעליות גם הגשה להכות וגם בהגשה.
המעביד טוען שבגלל שאני פטור ממס אני לא אמור לקבל את המס המגולם.

א.אש

New member
עד לפני 3 שנים הגשתי דוח שנתי.
מאז אני מקבל את החזר המס כל חודש והמעביד הוריד את הגילום מהתלוש. הוא הוא לא השתתף בעליות גם הגשה להכות וגם בהגשה.
המעביד טוען שבגלל שאני פטור ממס אני לא אמור לקבל את המס המגולם.
האם המס שבגילום אני אמור לקבל,או לא.

k-don

Well-known member
תשמע, אתה פטור ממס ולכן אינו צריך לגלם לך את המס.
מצד שני, אתה משתמש בפטור לצורך הקטנת המס על ההכנסה מיגיעה אישית, מה יקרה אם אתה רוצה לנצל אותו לצורך החזר מס רווחי הון? אז הוא כן יגלם לך?
ומה אם תשתמש בפטור לצורך משיכת פיצויים? כנ"ל.

הפתרון עבורך הוא לא להגיש את ההטבות של נכה בתלוש השכר ולהגיש דוח שנתי בסוף השנה

קלייטון.ש

Well-known member
הטבות המס שייכות לעובד אבל כשאתה מסכם עם המעסיק תשלום נטו אתה למעשה סוגר איתו חוזה שאומר שהוא יישא בעלות המס שבו אתה מחויב. בחוזה הזה אתה צריך להציג מצג אמת ולהגיד מה עלות המס האמיתית. אם הודעת למעסיק שיש לך עלות מס מסויימת, ובעצם העלות שלך יותר נמוכה (או אפילו אפס) אז שיקרת למעסיק וגרמת לו, במסגרת החוזה ביניכם, להוציא יותר ממה שהיה צריך להוציא לפי החוזה.
תסגור עם המעסיק חוזה שכר בברוטו, שלא יהיו שום גילומים, ואז לא צריכות להיות לו טענות.

k-don

Well-known member
הטבות המס שייכות לעובד אבל כשאתה מסכם עם המעסיק תשלום נטו אתה למעשה סוגר איתו חוזה שאומר שהוא יישא בעלות המס שבו אתה מחויב. בחוזה הזה אתה צריך להציג מצג אמת ולהגיד מה עלות המס האמיתית. אם הודעת למעסיק שיש לך עלות מס מסויימת, ובעצם העלות שלך יותר נמוכה (או אפילו אפס) אז שיקרת למעסיק וגרמת לו, במסגרת החוזה ביניכם, להוציא יותר ממה שהיה צריך להוציא לפי החוזה.
תסגור עם המעסיק חוזה שכר בברוטו, שלא יהיו שום גילומים, ואז לא צריכות להיות לו טענות.
מדובר על גילום רכב, שבו המעביד משלם את המס שהעובד צריך לשלם על ההטבה שהוא מקבל.
אבל המידע כמה מס צריך לשלם תלוי בהטבות הפרטיות של העובד.
לדעתי הטבות סטנדרטיות כמו נקודות זיכוי לתושב צריכות להכלל בחישוב. (למרות שאפשר לנצל אותן מול הכנסות אחרות)
מצד שני הטבות של עיר פיתוח ופטורים הן הטבות שאפשר לנצל מול הכנסות אחרות, ואם לא יקבל גילום, ייפגע בהכנסות הכלליות שלו.
אגב, גם גילום הכנסות לא פותר את כל הבעיות, כי עצם הגילום יכול לגרור עלייה במדרגות המס, דבר שהמעביד איננו מגלם

למעלה