החלפת מסנן שמן סיוויק האם צריך?

nadlan e

New member
בגלל הסגרים משנה שעברה נסעתי רק 1500 כל השנה... שמן אני יודע שצריך וחובה להחליף כל שנה או 15000 התחמצנות וכד"
אני שואל המסנן כמעט לא עבד כולה1500 ק"מ האם יש אפשרות להחליף שמן ולדלג על המסנן? [נשאר בישן 200 גרם ]

בהנחה שגם השנה יהיה לי גם בסביבות אותו קילומטרז
[ השיקול כאן הוא לא כספי !}

ת ו ד ה

Kiapicanto1000

Active member
אל תחליף הפילטר אלא רק את השמן וגם לגביו אפשר מעט לרווח.
כלומר לגבי השמן, עם כל כך מעט ק"מ הייתי ממתין 18 חודשים ולא רק 12 בין החלפה להחלפה.

אל תחליף הפילטר אלא רק את השמן וגם לגביו אפשר מעט לרווח.
כלומר לגבי השמן, עם כל כך מעט ק"מ הייתי ממתין 18 חודשים ולא רק 12 בין החלפה להחלפה

עצה כזו - לדחות ההחלפה ל=18 חודש - עלולה לעלות לפות"ש ביוקר מ-2 סיבות;
1. אם הרכב עדיין באחריות, והשמן לא מוחלף אחרי שנה, זה נותן ליבואן את התירוץ האולטימטיבי שלא לכבד אחריות יצרן במקרה של תקלה.
2. השמן עצמו מאבד מתכונותיו כחלוף זמן (ואכן פות"ש מתייחס להתחמצנות) - ולכן ההמלצה להחליף פעם בשנה בעינה עומדת, ללא קשר לק"מ שחלף. מדובר במכלול היקר ביותר ברכב, וחבל להסתכן בבלאי מואץ ע"י השארת השמן הישן. בגלל זה יש ספר רכב - וההמלצה שלי היא להיצמד לכתוב בו.

אם הרכב לא באחריות יותר, ניתן להישאר עם הפילטר הישן היות וכמות השמן הישן שתישאר בו היא זניחה - אבל אם כתוב שהסיבה איננה כספית, לא הייתי מוותר על החלפתו יחד עם השמן.

חן 1111

Active member
לא חייב את המסנן. מצד שני, מסנן עולה אולי 100 שקל. זה מה שאתה רוצה לחסוך?

em28

Well-known member
כבעלים של סיוויק לשעבר, היה דבר אחד שהקפדתי עליו וזה החלפת שמן ופילטר שמן מקורי בזמן.
הרכב הזה רגיש לאיכות השמן, ולפי דברי מוסכניקים הדגמים האחרונים (1.0 ו-1.5 אפילו יותר מה-1.6-1.8 הישנים).

למעלה