החלפת מסתם אאורטאלי בצנתור

bilar15

New member
החלפת מסתם אאורטאלי בצנתור

שלום רב, אני בת 62 ונראה שאזקק לניתוח החלפת המסתם בתוך כשנה. שמעתי על אפשרות לבצע את החלפת המסתם ע"י צנתור (במקום ניתוח פתיחת בית החזה). האם האפשרות הזאת זמינה בישראל? האם הצטבר מספיק ניסיון בשימוש בה? האם המסתם המושתל זהה למסתם שמושתל בניתוח רגיל (אני יודעת שיש שני סוגי מסתמים).

החלפת מסתם אאורטלי בצנתור

שלום רב, החלפת מסתם אאורטלי בצנתור מתבצעת כעת בעיקר במקרים שלא ניתן לבצע ניתוח רגיל לחולה (כתוצאה מהסתיידות אבי העורקים או מצב כללי ירוד של החולה) זאת מכיוון שתוצאות הפעולה הצינתוריתו טובים פחות מבניתוח. אין ניסיון גדול בפרוצדורה זו. בארץ נעשו מקרים בודדים בלבד (לא יותר מחמישה). במידה ואין מניעה לביצוע ניתוח. הייתי ממליץ על החלפת המסתם בשיטה הניתוחית, שהיא בטוחהיותר ותוצאותיה טובות מאוד לטווח ארוך. קיים ניסיון רב ברוב מחלקות ניתוחי הלב בארץ וגם במחלקתנו. בברכת בריאות טובה, חג סוכות שמח דר' דמטרי פבני

bilar15

New member
תודה, וברשותך שאלה נוספת

שלום רב ד"ר פבני, בשיטוט באינטרנט קראתי משהו על שני סוגים של ניתוח. האחד - הניתוח השגרתי השני - ניתוח שבו נעשה חתך מזערי, שמאפשר לבישת בגדים "חשופים". אודה לך אם תאיר את עיני האם הבנתי נכון? ואם כן - מה ההבדל ביניהם (מלבד גדול החתך)? תודה וחג שמח.

גודל חתך ניתוחי

שלום רב, כפי שהבנת נכון, קיימות שתי שיטות לביצוע ניתוח החלפת המסתם. דרך חתך רגיל במרכז בית החזה, או דרך חתך זעיר בצד בית החזה. אין שום הבדל בין שני סוגי הניתוחים פרט לגודל ולמיקום החתך, בדרך הזעיר פולשנית היתרון הוא קוסמטי בלבד. ניתוח זה אינו מתאים לכל חולה, במידה ותרצי פרטים נוספים, הינך מוזמנת למרפאתנו בימי רביעי, טלפון לזימון תורים: 03-6974000 בברכת חג שמח, דר' דמיטרי פבני

למעלה