החלפת נורה בתנור אפיה.

raya

Well-known member
תנור תוצרת סימנס, נשרפה הנורה אחרי הרבה שנות פעילות.
בחוברת כתוב לסובב את כיסוי הזכוכית נגד כיוון השעון, ולהסיר אותו. להחליף נורה ולהחזיר את הכיסוי.
הבעיה - אי אפשר להסיר את הכיסוי, מנסים לסובב אותו ולשחרר, ולא מצליחים.
יש למישהו רעיון לפתרון?
חסר לי האור בתנור........
תודה,
רעיה

dudi4321

Member
לסובב בכוח ולהעזר בכפפת לטקס רגילה, יצור חיכוך והאחיזה תשתפר. גם כמה מכות עם הצד הפלסטיק של מברג, או בכת של פטיש קטן.
ומה שלומך?

רשר

Well-known member
מנהל
אם ספרי לנקוי תנורים לא עוזר אחרי 2-3 התזות ניתן לפתוח מאחור את גב התנור,
או פשוט להנות מהחושך ולהניח בצד פנס קטן

raya

Well-known member
אם ספרי לנקוי תנורים לא עוזר אחרי 2-3 התזות ניתן לפתוח מאחור את גב התנור,
או פשוט להנות מהחושך ולהניח בצד פנס קטן
ספריי לניקוי תנורים - לא ניסיתי. חשבתי להתיז "זז קל" אבל הרעיון של חומר ניקוי בתנור לא קסם לי.
לפתוח מאחור - קשה, זה תנור בנוי.
להנות מהחושך? לא נהנית, למרות שהיום כשאפיתי את העוגה הסתייעתי בפנס (עוד לפני שקראתי את התשובה שלך).
תודה!
רעיה

רשר

Well-known member
מנהל
הזכוכית יכולה להתפס מחלודה או שומן שרוף,
ספרי לשחרור חלודה מכיל חומרים לא מתאימים לשימוש בציוד למזון,
ספרי להמסת שומן יכול גם לשחרר מחלודה ובכל מקרה לרוב מכיל חומרים המתאימים לשימוש בציוד למזון כך שנקוי עם מים יספיק,
אפשר גם לנסות (אם יש) מצב פרוליטי - תנור אפייה בעל מנגנון של ניקוי עצמי.
הניקוי העצמי מתבצע באמצעות חימום התנור לטמפרטורה גבוהה עד כחמש מאות מעלות צלזיוס כך שהשומן ושאריות המזון שהצטברו בדפנות תא האפייה ובקרקעית התא נשרפים והופכים לאפר.

הזכוכית יכולה להתפס מחלודה או שומן שרוף,
ספרי לשחרור חלודה מכיל חומרים לא מתאימים לשימוש בציוד למזון,
החסרון של ספריי לשחרור (ספציפית, WD40), שבמקרה זה הוא יתרון, הוא שהחומר מתנדף. לדעתי, אחרי הסרת מה שאפשר מפני השטח (ניגוב, עם בלי חומר ניקוי), מספיק להפעיל את התנור על חום גבוה, וחומר השחרור יתנדף. ומה שלא יתנדף, ישאר על הדפנות ולא יעבור למזון. בכל מקרה, לא מומלץ ללקק את הדפנות.
מצטרף להמלצתך על מסיר שומנים. רק חשוב להסיר אותו היטב בסוף. למשל ע"י ריסוס הרבה מים. אני יכול לשער שאם יוותר, הוא עלול לגרום לקורוזיה. חומר אגרסיבי מאוד.

רשר

Well-known member
מנהל
החסרון של ספריי לשחרור (ספציפית, WD40), שבמקרה זה הוא יתרון, הוא שהחומר מתנדף. לדעתי, אחרי הסרת מה שאפשר מפני השטח (ניגוב, עם בלי חומר ניקוי), מספיק להפעיל את התנור על חום גבוה, וחומר השחרור יתנדף. ומה שלא יתנדף, ישאר על הדפנות ולא יעבור למזון. בכל מקרה, לא מומלץ ללקק את הדפנות.
מצטרף להמלצתך על מסיר שומנים. רק חשוב להסיר אותו היטב בסוף. למשל ע"י ריסוס הרבה מים. אני יכול לשער שאם יוותר, הוא עלול לגרום לקורוזיה. חומר אגרסיבי מאוד.
הודעה מומלצת ע"י ה:
FDA, משרד הבריאות, CE אירופה,,,
לא לכניס לפה

raya

Well-known member
הודעה מומלצת ע"י ה:
FDA, משרד הבריאות, CE אירופה,,,
לא לכניס לפה
תודה לשניכם....
בתור מי שעבדה במעבדה אנליטית , ברור לי "לא להכניס לפה". :)
אנסה עם מסיר שומנים (יש לי מסיר של סנו) ואם לא יילך, אשים את הפנס ליד התנור.

raya

Well-known member
לא חושבת שיש לי WD40 בבית, אנסה כפי שהוצע עם ספריי מסיר שומנים.
אולי לפני כן אנסה עם סקוטש וסבון כלים, כאשר ברור שכבל החשמל מנותק.
תודה.

dudi4321

Member
לסובב בכוח ולהעזר בכפפת לטקס רגילה, יצור חיכוך והאחיזה תשתפר. גם כמה מכות עם הצד הפלסטיק של מברג, או בכת של פטיש קטן.
ומה שלומך?

למעלה