החשבון, הדייט ומה שביניהם

אין בכלל שאלה- דייט ראשון הוא משלם. נקודה

לא אכפת לי שייצאו עלי. קודם כל הדיעה שלי יותר קיצונית כי אני גרושה אבל אנסה למתן אותה. אני גרושה ולדעתי לפי שאלתך את רווקה תקני אותי אם אני טועה.
לגרושות זה יותר ברור שמשלמים עליהן. (לכל מי שלא ברור כנראה שהוא לא גרוש).
אצלי אין ספק בכלל - הגבר משלם עלי. יודעת למה? מבחינתי זה לא קטע של כסף. הגבר לא יהיה יותר עני או יותר עשיר, זה קטע של חיזור וקוד התנהגות מקובל.
לי יש הרבה יותר הוצאות על טיפוח. מדובר על מאות אם לא אלפי שקלים כדי לתחזק את המראה שלי. כשאני באה לדייט ואם מצאתי חן בעיניו אין מצב שהוא לא ישלם. אני אפילו לא מביאה ארנק ולא אני לא גולדיגרית. כל בני הזוג שהיו לי לא תמכו בי בשום צורה פרט לתשלום בסיסי על יציאות ובילויים שאני חושבת שזה המינימום. כפי שאמרתי ההוצאות שלי על מראה מצודד שהגברים מאוד נהנים ממנו דינן כהשקעה לא מבוטלת. באותה מידה ההשקעה של הגבר והחיזור שלו בין היתר היא בכך שהוא משלם. לא חייב להיות יציאה יקרה, אפשר פעם בשבוע בית קפה/ סרט/ טיול (שבכלל לא עולה). בפגישה ראשונה אין ספק בכלל. גם אם הוא עני כמה כבר עולה קפה? 11-15 שקל? את לא אמורה למצמץ בכלל.
חידוד: לא להיות חזירה. לא לנצל. להגיע לדייט אחרי ארוחת ערב. כשאוכלים בבית חוסכים בכסף וגם במשקל. להזמין שתיה או מקסימום אם הוא דוחק בך ובעצמו רעב להזמין משהו קטן. משום מה הגברים שיצאתי איתם תמיד היו יותר לארג'ים ממני, כלומר אני זאת שלא רציתי להזמין והם דחקו בי להזמין ושהם ישלמו עלי.

alongrin

New member
זה לא עניין של כסף..

וכמו שאמרת, אף אחד לא יתרושש או יתעשר מהוצאה של 11-15 שקל על קפה.
מצד שני:
&nbsp
1. האינטרס שלך להכיר ולמצוא זוגיות שווה בדיוק זה של הגבר - אם לא יותר.
ככל שזה תלוי בי, מי שרוצה להיות איתי צריכה להוכיח לי באותות ובמופתים שהיא שווה את הזמן שלי, אחרת אני לא מוכן לבזבז עליה דקה אחת מחיי.
&nbsp
אם כך, מדוע הוא זה שצריך לשאת בנטל הכספי לבד?
מדוע חיזור צריך להתבטא בהוצאת משאבים על ידי הגבר?
מה זה בא להוכיח לך? - שבבוא הזמן אותו גבר יהיה מוכן לחלוק איתך את המשאבים שלו?
&nbsp
2. מה זאת אומרת "לך יש יותר הוצאות על טיפוח"?
לפני שבוע הוצאתי כמה אלפי שקלים על החלפת צנרת בבית. זה צריך לעניין אותך?
&nbsp
הוצאות הטיפוח שלך הן שלך ובשבילך בלבד.
הן נועדו למטרה אחת בלבד.
כדי להעלות/לשמר את ערכך ב"שוק הבשר" כדי שתוכלי לתפוס גבר בסטטוס יותר גבוה.
&nbsp
איך זה קשור לגבר שאת יוצאת איתו?
את לא איזה "סוג של פרס" או מתנת אל לאותו גבר שהוא צריך להודות עליה.
כמו שאמרתי, האינטרס שלך להכיר צריך להיות זהה לשלו - אם לא יותר.
כי כמו שאת יודעת הגיל לא בדיוק עושה חסד עם נשים...

זה עניין של תרבות והרגל

אני לא נתקלתי מעולם בגבר כמוך או כמו הקמצן השני שהגיב לי וניסה לרמוז שאני זונה ואני שמחה שכך.
תמיד הגברים פירגנו לי, הזמינו אותי ורצו לתמוך בי.
אולי בגלל שאני נראית טוב?
תשאל אותם באמת. אני לא הצעתי לשלם ומצד שני גם לא ניצלתי.
תשאל את הנוכחי שלי. אין לי מושג למה הם ככה מעצמם רוצים להזמין. זה גורם להם להרגיש טוב כנראה אז למה לא?

alongrin

New member
מכיר את הטריק הזה...

כשאין שום טיעון אינטיליגנטי להגיד לגופו של עניין משתמשים בשיימינג.
"קמצן", "שונא נשים"...
וכו' אף על פי שזה ממש לא קשור לעניין..
כמובן שאשה שיש לה בעייה להוציא את הארנק שלך היא לא קמצנית.
אבל זה בסדר גמור.
&nbsp
עכשיו לגופו של עניין...
אני מסכים איתך, הקטע הזה של לשלם הוא סוג של התנייה חברתית.
אבל יותר ויותר גברים היום שואלים את עצמם "למה??"
ויותר ויותר גברים מבינים היום שזו התנייה חברתית שלא תמיד עובדת לטובתם ולא מוכנים לקבל את זה יותר.
&nbsp
עכשיו בתכלס...
העניין הזה של "נראית טוב" זה נכס עם מועד תפוגה יחסית קצר.
גברים לעומת זאת, הטבע חנן אותם בעוד בערך 10 שנות חסד על פני הנשים.
גם את זה יותר ויותר גברים מבינים היום.
היום לגבר בן 40 אין שום בעייה לתפוס מישהי בת 20 ומשהו 30.
לעומת זאת, ככל שמתקדמים יותר בגיל יש יותר ויותר נשים שמוכנות לתת המון תמורת הודעה בסגנון של "ערה??" ב-1 בלילה.
&nbsp
עצוב.. אבל זו הופכת להיות המציאות של הרבה מאד נשים צעירות היום.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

חמוד שלי

תמשיך לצבור חלודה בארנק שלך.
שכל אחד יעשה כראות עיניו. מנקודת מבט שלי אישית ולפי נסיוני:
גברים תמיד שילמו עלי. לא מעניין אותי איך זה אצל נשים אחרות.
בשבילי שהגבר משלם זה חיזור ונתינה.
אני מעניקה ערכים אחרים לקשר: סקס מעולה, מגע, פינוק, בישול, פינוקים.
הגבר שלי נהנה, אני נהנית. זה עובד? שששש...לא נוגעים!
אצל ההורים שלי אותו דבר. אבא מפרנס, אמא עקרת בית. מאושרים 47 שנה!
זה עובד? לא נוגעים. באה הגברת הנחמדה שאלה לעצתי. עניתי מה שאני חושבת. אין צורך להרחיב ולחפור.

שלום
בעיקרון כל אחד צריך לדאוג לעצמו, אבל בתוך קשר כדאי ויפה שמישהו מדי פעם ייזום עזרה למישהו אחר כדי לשפר את החברות, בעיקר כשהמצב של האחר קשה ויתקשה לשלם בעצמו. אם מישהו שוב ושוב משלם בשביל האחר, זה יכול להפוך למטרד.
&nbsp
&nbsp

לדעתי היא התכוונה לדייטים ראשונים

אחר כך כשאתה בתוך קשר, כבר יש דפוסי התנהגות שנבנים בהתאם ובהסכמת הזוג. לחלק מתאים לשלם חצי חצי, לחלק מתאים (כמו במקרה שלי) שאחד משלם והשניה מביאה ערכים אחרים.
בקשר כל אחד מעניק ערכים אחרים.
למשל אצל ההורים שלי הגבר מפרנס והאישה מנקה ומבשלת והם אוהבים כבר 47 שנים.
זה עבד יופי במשך אלפי שנים...

alongrin

New member
רציתן שוויון - קיבלתן :)

פעם הכללים וחלוקת התפקידים בין גברים לנשים היו מוגדרים הייטב.
היה גם פער משמעותי בהכנסות בין גברים לנשים.
&nbsp
היום כל הפערים האלה הטשטשו והצטמצמו - לדעתי שינוי מבורך.
נשים מרוויחות היום כמו גברים, תופסות עמדות בכירות במשק - אבל רוצות שוויון רק איפה שנח להן.
כשזה מגיע להכניס את היד לכיס, פתאום מצפים ל"אבירות או ג'נטלמניות"
אז כן, אם את יוצאת לדייט, ביחוד בדייטים ראשונים - תשלפי את הארנק ותשלמי את חלקך.
בלי לעשות "כאילו" או פוזות של "תחזיקו אותי"...
&nbsp
ולגבי המשפט העניין של "זה רק קפה או בירה בפאב"...
מכירה את חוק המספרים הגדולים?
כשיוצאים להרבה דייטים, כל ההוצאות הקטנות האלה מצטברות בסוף החודש לדי הרבה כסף.
(כשתתחילי לשלם בעצמך, תביני).

אני לא מסכימה

אם בכייף של הגבר לשלם וזה עושה לו טוב למה לא?
אני גם לא בעד שיוויון.
גבר זה גבר ואישה היא אישה. לכל אחד יש תפקידים אחרים.

alongrin

New member
בעיקרון אני מסכים איתך..

גבר הוא גבר, אשה היא אשה.
אבל כנראה שהדעות הרווחות היום בחברה הן הפוכות לשלנו.
ולכן צריך להתאים את עצמינו למציאות המשתנה.
&nbsp
יש לי בנות בשנות ה-20 לחייהן.
והן מספרות לי שפחות ופחות גברים מוכנים לשלם עליהן בדייט.
ויותר מזה, שהן גם לא מצפות שגברים ישלמו עליהן.

בעיה של הבנות שלך

אני חינכתי את הבת שלי שהגבר משלם וכן החבר שלה משלם ושילם עליה מהתחלה.
גבר שמעוניין באישה משלם והם גם משלמים בכייף.
די כבר לעשות עניין מזה.
לגברים יש את הבעיות שלהם ולנשים את שלהן. די לנסות לשנות את העולם.

Bella Lola

Active member
*אני* לא רציתי ולא ביקשתי שוויון

אז אל תכליל.
מבחינתי לחזור לשנות ה-20 ולהיות עקרת בית בזמן שבעלי יוצא לעבודה. לא צריכה זכות הצבעה, לא צריכה עבודה. נשמע לי נהדר להיות בבית, לבשל, לנקות ולבלות את זמני הפנוי בקניות (מצרכים.. בגדים..) ובסלון היופי.
&nbsp
ואל תדבר אליי כאילו אני איזו פרינצסה מפונקת שלא יודעת מה זה כסף ("כשתתחילי לשלם בעצמם, תביני"). בגיל 34 יש לי רכב ודירה במרכז הארץ שקניתי לבד עם חסכונות ומשכנתא, ולפני שאתה מעלה השערה שאולי ההורים שלי מליינים, אגיד לך שהם לא, רחוק מכך. כן, הם עזרו לי במה שיכלו, אבל כמה עוד אנשים אתה מכיר שיכולים לעשות את זה, גם עם עזרה מההורים?
וכשאני יצאתי במשך שנתיים עם מישהו שלא גר בארץ והוא בא לבקר אותי פה, כל ההוצאות היו עליי. וכשאני ביקרתי אותו במדינתו, כל ההוצאות היו עליו, ואף אחד לא התחשבן עם השני.
וכשאני יוצאת עם חברות, אנחנו פשוט מחלקות שווה בשווה את החשבון בסוף הארוחה, לא משנה מי הזמינה מה וכמה. ואם אני יוצאת עם חברה שמתעקשת לחשב במחשבון כמה חייבת כל אחת מאיתנו, אז אני מכבדת את רצונה, וזה מה שאנחנו עושות.
אז אל תדבר אליי כאילו אני קמצנית או חושבת שמישהו אמור לממן אותי.
&nbsp
לרגע לא טענתי שאני מצפה שישלמו עליי או רוצה שישלמו עליי. בכל דייט שהיה לי הוצאתי את הארנק לשלם על עצמי ונתקלתי בשני סוגים של תגובות:
האחת של "אין צורך, עליי", גם אחרי שאני מתעקשת בשנית לשלם (אלא שאז ברחבי הרשת אני רואה עשרות, אם לא מאות, גברים מתעצבנים שהם נאלצים לשלם בדייטים, אז מה אני אמורה להסיק מה"אין צורך, עליי" הזה שלהם??)
והשנייה של עצבים ועלבון ותגובות של "מה, את לא רוצה להיפגש איתי יותר?" (כבר הבנתי שלא מאמינים לי שזה קרה, אבל זה קרה, וזה קרה עם כמה גברים שונים)
&nbsp
אז כל כוונתי בפוסט הזה - שנופח לממדים לא פרופורציונליים בעליל, מה שרק מוכיח את מה שאני חושבת, שגם אם גבר מתנהג כאילו הוא רוצה לשלם על האישה בדייט, הוא לא באמת רוצה - הייתה בעצם לשאול: מה לעזאזל אתם הגברים רוצים מאיתנו הנשים?? מה אלו המסרים הסותרים האלו? ולמה להעמיד פנים שאתה "לארג'" ולשלם אם אתה לא באמת רוצה, בטח ובטח כשכבר הוצאתי את הארנק ואני אוביוסלי מוכנה ורוצה לשלם את חלקי??
&nbsp
אבל כמו שכבר נאמר כאן בחלק מהתגובות, זה לא אמור לעניין אותי מה הצד השני רוצה או לא רוצה. אם אני רוצה לשלם, אני צריכה לשלם והוא יכול להתעצבן מפה ועד הודעה חדשה.
&nbsp

alongrin

New member
אולי את לא ביקשת שוויון...

אבל חברותייך כן.
וזה מה שיצר בלבול בכל סדרי העולם ביחסים בין גברים לנשים.
&nbsp
את לא יודעת מה לעזאזל גברים רוצים מכן הנשים...
תאמיני לי שגברים יודעים עוד הרבה פחות..
&nbsp
חרא של מציאות אבל זה מה יש...
&nbsp

Bella Lola

Active member
יופי, אז אל תכליל, בבקשה

זה שאתה מניח שאני מצפה או רוצה שיממנו אותי
או שאני "פמיניסטית" כמו כל הנשים
זה גרוע בדיוק כמו אם הייתי מצהירה שכל הגברים אותו הדבר (חארות) ולמרות שנפלו עליי כמה חלאות אדם, אני עדיין לא אומרת את זה

alongrin

New member
תחשבי שניה על הסיטואציה של דייטינג

את לא יודעת דבר על הגבר שמולך.
הוא לא יודע דבר עליך, מי את, מה את, ומה הציפיות שלך.
אם את פמיניסטית, או לא וכו'....
&nbsp
זה ברור שכל אחד מהצדדים מגיע לאירוע כזה עם כל הדעות הקדומות שלו, והמטען שצבר מדייטים קודמים ומערכות יחסים קודמות.
&nbsp
וככה את מוצאת את עצמך במצבים האלה...
&nbsp

הי,דייט ראשון נהוג לרוב,שהגבר משלם...

אבל אחרי זה,לא מסתכלים מי שילם... זה כבר ביחד.. לא צריך לעשות חשבון...

לא נראה לי כזה רגע דרמטי, אלא במקרים שבהם לא הייתי מעוניינת

בדייט שני.
בגדול אם אני חושבת שיהיה דייט שני, פשוט לא משנה לי, כי מקסימום אם הוא משלם הפעם אני אשלם בפעם הבאה - ההנחה שלי היא שמתחלקים חצי חצי, והשאר בהתאם למה שהוא עושה - אם הוא אומר שהוא ישלם בכל שלב שהוא, סבבה, אם הוא לא אומר - אני משלמת.
המקרים הבעייתיים הם כשאני לא מעוניינת - במקרה כזה אני מתעקשת לשלם על עצמי, וזה יכול להיות דרמטי משהו כי הצד השני מתעקש שלא, אולי לפעמים כי הוא מניח בצדק שזה אומר שאני לא רוצה לצאת שוב.
אולי זה כי אני לא מוציאה, ולא הוצאתי מעולם, הרבה על טיפוח. אני עדיין יפה באופן טבעי.

(המשפט האחרון

הוא בתגובה לנימוק שנשים לא צריכות לשלם כי הן מוציאות הרבה על טיפוח. אני, אישית, לא מוציאה הרבה על טיפוח, ולכן הנימוק הזה, גם למי שלדעתו הוא תקף, אינו תקף לגביי. אני בעיקר שותה הרבה מים, וזה עוזר לשמירה על העור, אבל זו לא הסיבה שאני שותה הרבה מים, אז אני לא יכולה להשתמש גם בנימוק כזה...).

Bella Lola

Active member
זה הזוי בעיניי

מעולם לא הייתי חושבת על השיקול הזה, אם מישהי פה לא הייתה מעלה את זה.
הטיפוח והבגדים זה בשבילי. גם כשאני לא יוצאת לאף דייט ולא נמצאת בזוגיות, שזה מרבית חיי, אני עדיין מוציאה כסף על טיפוח ובגדים.
הדברים ההזויים שאנשים מתחשבנים עליהם......

Bella Lola

Active member
אז זהו ש...

לי לא היה מושג קלוש שאם אני מנסה לשלם עבור עצמי או להתחלק חצי-חצי זה בהכרח אומר שאני לא רוצה דייט שני עם הבחור! אז קרה לי שהתעצבנו, שהתרגזו, שממש שאלו "מה, את לא רוצה לצאת איתי שוב??", ואני כזה: "מההה... אתה רוצה ממני עכשיו? אני לא אמרתי דבר כזה".
בקיצור, אני בכלל לא מבינה איך להתנהג בדייטים בעידן שלנו, כשאין חוקים וכללים ברורים למי אמור לעשות מה. אני לא מבינה את כל המשחקים המפגרים האלה וה"קודים" וה"רמזים". אני אומרת מה שאני חושבת ועושה מה שאני רוצה וחושבת לנכון. אלא שאז מסתבר שאם עשיתי (בתמימות!) מעשה כמו הוצאת ארנק, הבחור "נופל עליי" כי הוא חושב שאני לא רוצה לצאת איתו יותר. או שאם הוא אומר לי שהחשבון "עליו", אז אני בכ"ז אמורה להתעקש כי הוא לא באמת מתכוון לזה או רוצה "לבדוק אותי", אם אלחם איתו על זה.
WTF??

למעלה