הטור היומי - השמונה בנובמבר

הטור היומי - השמונה בנובמבר ../images/Emo48.gif

אירועים היסטוריים: 1793 - מוזיאון הלובר נפתח לציבור. 1895 - וילהלם רנטגן מגלה את קרני רנטגן. 1923 - הפוטש במרתף הבירה: אדולף היטלר ומנהיגים נאצים אחרים מנסים להתחיל הפיכה בבוואריה מתוך מרתף הבירה בירגרבראו קלר במינכן. 1939 - באולם בית העם במינכן שבגרמניה מתפוצצת פצצה באירוע לציון יום השנה לפוטש במרתף הבירה, פחות מרבע שעה לאחר שאדולף היטלר עזב את המקום. 1966 - בוטל הממשל הצבאי שחל מאז קום המדינה על כפרים ערביים בישראל. 2002 - מועצת הביטחון מקבלת פה אחד את החלטה 1441 הקוראת לעיראק לקיים את החלטות מועצת הביטחון הקודמות לאלתר ולהחזיר את פקחי האו"ם למדינה. נולדו: 1900 - מרגרט מיצ'ל, סופרת אמריקאית (נפטרה 1949) 1922 - מנתח לב הראשון כריסטיאן ברנארד הדרום אפריקאי (נפטר 2001) 1935 - השחקן צרפתי אלן דילון,

אֵפִי

New member
ועוד הרהור בעקבות הטור היומי

ראשית בוקר טוב ומואר לכולם. לפני שנים רבות בטיול מאורגן, בקרנו בלובר. מאוד התרגשתי לפני כניסתנו. סוף סוף אדרוך במקום עליו שמעתי וראיתי רק בספרים ובסרטים. הסתובבתי בין התמונות מוקסמת, מעונגת, ולאחר כ-3 שעות אמר המדריך: החוצה פנה. הרגשתי כי לא הכל מוצה, כי הייתה חובה לעמוד בנינוחות ליד כל תמונה ולהסניף ולהפנים אותה וזמן זה לא הספיק. יצאתי עם עגמת נפש, כי יכולתי להישאר שם כל היום. אולם גם מה שראיתי, חרט בי וריגש אותי. ושוב תודה מיכה על העלאת הטור. המשך יום נעים אפי

maxima

New member
מיכה...זה נראה לי הטור הלילי...../images/Emo13.gif

תודה על כל המידע למרות שאין סיכוי שאזכור אי אלו תאריכים

../images/Emo6.gif, לדעתי, בסך הכל מעניין להזכר

באירועים שזכורים לנו מעברנו העשיר, לי זה עושה כייף, גם אם זה לרגע קט

../images/Emo51.gif אפי, אמשיך גם אמשיך להנאת

כוווווולם. אנא מסרי גם בשמי את תנחומי לאנימו

shkedud

New member
אכן, מיכה, נהנית מאוד מהטור היומי

שלך. אלן דילון היה מושא חלומותי ופנטוזי תקופה ארוכה.

לדאבוני, אינני יכול להודות

שאלן דילון היה מושא חלומותי, עוד יאשימו אותי ב.... וברצינות, מאד אהבתי את הסרטים בהם השתתף החתיך המדהים הזה.

למעלה