הטכניון מול את"א ודעה קדומה

2inaroad

New member
הטכניון מול את"א ודעה קדומה

משום מה יש לי דעה קדומה שאני לא יודע על מה בדיוק היא מבוססת שהטכניון עולה ביוקרתו הכללית (יוקרה בארץ, כמה מוכר בעולם, דירוג וכו') על את"א. וממנה משום מה אני מקובע להירשם רק לטכניון. האם יש צידוק בדעה זו? בהנחה ומה שמעניין אותי זה היוקרה של המוסד ולא הדברים החשובים האחרים שמסביב...

one1

New member
תלוי

אני חושב שמבחינה אקדמית נטו את"א נחשבת יותר יוקרתית, הלימודים שם ניתפסים כיותר "תיאורטיים" ומחקריים בעוד שהטכניון ניתפס כ"בית חרושת" למהנדסים, וכביכול מכין אותם יותר טוב לתעשייה.

one1

New member
דירוג

ע"פ המל"ג "תוכניות הלימוד של את"א והטכניון נימצאות בשורה אחת עם המוסדות המובילים בעולם, כמו כן תוכנית הלימוד באב"ג טובה מאוד". זה לא ציטוט אחד לאחד, אתה יכול לראות באתר של המל"ג את המחקר המקיף על תוכניות לימוד במוסדות בארץ, שנעשה להערכתי ב2006.

007star

New member
למה אתה סתם מדבר שטיות?

"אני חושב שמבחינה אקדמית נטו את"א נחשבת יותר יוקרתית, הלימודים שם ניתפסים כיותר "תיאורטיים" ומחקריים בעוד שהטכניון ניתפס כ"בית חרושת" למהנדסים, וכביכול מכין אותם יותר טוב לתעשייה." אני חושב שאתה לא ממש מכיר את הטכניון נכון? הלימודים שם פחות תיאורטיים? מתוך אתר הפקולטה (http://www.ee.technion.ac.il/hebrew) על-פי דו"ח של ועדת הערכה בין לאומית, הפקולטה נמצאת בשורה אחת עם פקולטות מובילות בהנדסת חשמל ומחשבים במוסדות מובילים כמו: MIT, סטנפורד וברקלי

one1

New member
טריק שיווקי זול

" ע"פ דו"ח של ועדת הערכה בינלאומית ? " ... אתה יודע כמה מערכות דירוג שונות למוסדות אקדמאיים קיימות בעולם ? תריץ חיפוש קצר בגוגל ותראה... על כל דו"ח שמדרג את הטכניון כמוסד מוביל בעולם אני יכול להביא שניים שמדרגים את את"א כמוסד מוביל בעולם... אז מה ? למיטב ידיעתי בית הספר להנדסת חשמל של את"א הוא הגדול והטוב בארץ.

one1

New member
אני לא מתכוון לעשות בשבילך את העבודה

כשאני נירשמתי ללימודים עשיתי מחקר מקיף על 3 המוסדות המובילים וקיבלתי החלטה (הייתי יכול להתקבל בקלות לשלושתם). הגעתי למסקנה ובחרתי בהתאם. אגב, גם אתה לא הבאת שום דירוג. רק ציטוט באתר של הטכניון...

Danielovich

New member
חרטא

לא שאני יודע את התשובה, אבל להגיד שבאת"א הכל תאורטי בעוד בטכניון לא. זה הזוי. דווקא זה אחד הטענות כלפי הלימודים בטכניון, שהם יותר מידי תאורטיים וחסר את התכלס. מה שאני מנסה להגיד שבסופו של דבר לא נוכל לדעת את התשובה, כי אף אחד לא למד תואר ראשון בכמה מוסדות שונים. אבל אפשר ללכת לפרופ' בטכניון\את"א\בן גוריון ולשאול אותם איך הרמה של הבוגרים שבאים אליהם לתואר שני\דוקטורט. כי הם מקבלים סטודנטים מכל המקומות. מצד שני הפרופ' יכולים להיות משוחדים עפ"י המוסד שהם למדו בו.

PooKiPsiT

New member
אתה לא תצא מזה...

כל אחד יגיד לך משהו אחר. בתכלס ל99.9% מהמעסיקים זה לא ישנה אם למדת בטכניון או באת"א. מוכר בעולם/דירוגים וכו' גם ככה לא ממש רלוונטיים ולא משפיעים על סטודנטים לתואר ראשון. אם תרצה לעשות דוקטורט בתחום תתחיל לבדוק את הדברים האלה יותר לעומק. עד אז, עזוב אותך משטויות

Metacor

New member
אם זה רק יוקרה

אז הטכניון, ביי פאר. בכל המקצועות הטכנולוגיים לטכניון יש את היוקרה הגדולה ביותר. גם שהרבה אנשים נוסעים ללמוד לטכניון למרות שאת"א זה קרוב להם לבית, והם גרים שמה במעונות. תראה לי מישהו שיכול להתקבל לטכניון, גר בחיפה ומעדיף ללמוד מקצועות טכנולוגיים באת"א =X

למעלה