היא תקבל אח חדש

babe23

New member
היא תקבל אח חדש

שבוע הבא ביום שני אני נכנסת לניתוח קיסרי בבית יש לי ילדה בת שנתיים ו7 איך להכין אותה לפני בואו של תינוק לבית? כבר התחלתי להכין אותה אבל כל פעם שאני מזכירה לה שאני לא אשן בבית כמה ימים מתחילה לבכות ולהתעצבן לצעוק .... לא רוצה היא תכעס אלי.... כי זה מה שהיא אומרת לי הצילו

magic40

New member
ממליצה על ספר

אח במתנה איך נציג את לידת האח המתקרבת כמתנה שתגרום לכולם אושר, כולל לילד. בנוסף, רשימה מדגמית של ספרים בנושא

memko

New member
לדבר איתה הרבה

להסביר לה מאוד יפה וברור. כשאחותי ילדה בת נוספת אז בבית חולים היא שמה לה ליד הראש בעריסה של בית החולים תמונה של הילדה הגדולה, והיא התלהבה! חבל על הזמן, מיד היא סיפרה לכולם שהתינוקת מסתכלת עליה בתמונה וזאת אחותה הקטנה.... ברור שאחרי יומיים בבית היא שאלה את אחותי "מתי התינוקת הולכת מפה?.." אם את לוקחת מלונית את יכולה שהגדולה תישן איתכם ואז לא תעזב אותה.

ireshef

New member
לשתף בהכנות+המלצה לספר

אצלי הקטנה הגיעה כשהגדולה היתה בת שנתיים וחצי, כך שהפערים דומים. מבין כל הספרים על אחים (שמרובם לא התלהבתי... בלשון המעטה) הכי חמוד הוא ספר הפילפילים של אלונה פרנקל. לגבי הכנות שאפשר לעשות: מכיוון שאת הולכת לקיסרי את יודעת בדיוק מתי האח יגיע, ואת יכולה לנצל את זה ולספר לה שביום X מגיע תינוק חדש, ולהציע לה להכין לו משהו או לקנות לו מתנה ממנה אליו - כמו חיתול, מוצץ, משהו קטן. היא יכולה לעזור לך לארגן את השידה, לקשט את העריסה וכו'. זה לא פשוט להפוך מילד יחיד למישהו שפתאום מביאים לו אח, אז את יכולה להבין שזה יכול להיות לה קשה ותצפי לרגרסיה בהתנהגות, כמו חזרה לבקבוק / מוצץ / חיתול וכו'. פתאום נורא יבוא לה להיות בעגלה, לשחק בצעצועים של תינוקות וכו'. תפרגני לה. אנחנו כאן להמשך יעוץ ותמיכה. והעיקר - שיעבור בקלות ובהצלחה! כל הילדים הראשונים עוברים את זה....

mom2ia

New member
"אחלה אח" עבד אצלנו מאוד

כתוב יפה ובחרוזים בלי לנסות ליפיף ולהתחנחן. הנה קישור לסופר שמספר אותו: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3259450,00.html

babe23

New member
חמוד אני אהבתי

ישבתי עם הבובה שלי וראינו את הסיפור והתגובה היחידה שקיבלתי זה היה אני רוצה עוד סיפור אז אם יש עוד סיפורים בנושא באינטרנט אני ככ אשמח ולא רק כי גם אני אהבת להקריא לה סיפור לפני שינה

למעלה