היהודים באים

אבח"י

Well-known member
מעניין איך הרמז הפדופילי שהיה תמיד טמון במערכת היחסים בין דודלי-פיסטוק- רגע מועלה חד וחלק ונעלם חד וחלק ב-GEG קצרצר. לא צפיתי ב"ואלס עם באשיר" [ אבל אני לא צופה בסרטים ישראליים - הם מעצבנים אותי תמיד ] - אבל החיבור של סצינת הקרב עם הבלי הקקאו, השעון וסברה וששתילה הוא בהחלט קוקטייל מרשים, הצבעה והמחשה מדויקת לרמת השיח, המודעות והפקת הלקחים של החברה הישראלית בת זמננו.
אישית - לא שותה קקאו, לא שותה כמעט תה [ כולל לא שותה חליטות], רק קפה בחלב.

קלייטון.ש

Well-known member
התחברתי לעניין של הקקאו. גם אני שותה קקאו, פעמיים ביום, בדיוק אותה שעה. אמנם כל דבר בסדר היום אני עושה באותה שעה, ומשתדל שיהיה בדיוק כי אם לא אני מרגיש לא נוח.
הקטע המצוייר הזכיר לי את הקטע המצוייר בקיל ביל.
מלבד זאת לא מצאתי בסרטון משהו מעניין.

צליליתה1

Well-known member
התחברתי לעניין של הקקאו. גם אני שותה קקאו, פעמיים ביום, בדיוק אותה שעה. אמנם כל דבר בסדר היום אני עושה באותה שעה, ומשתדל שיהיה בדיוק כי אם לא אני מרגיש לא נוח.
הקטע המצוייר הזכיר לי את הקטע המצוייר בקיל ביל.
מלבד זאת לא מצאתי בסרטון משהו מעניין.

התחברתי לפעמיים ביום, בדיוק אותה שעה (אבל קפה, נטול חלב)
מעניין וקצת מטריד עניין ההרגלים הזה, וכמה חסר כשמסיבה זו או אחרת צריך לשנות (מניחה שגם העדר קקאו יכול לגרום לכאבי ראש)

הקטע אנימציה הזכיר לי (או לקוח מ..?) את ואלס עם באשיר

והאמת, אודה ולא אבוש, לא ממש הבנתי מה היתה כוונת המשורר (של הקטע, לא ואלס עם באשיר)

מכיוון שסיימתי את כוס קפה # 1 סיימתי גם את זמן ההתקשקשות ברשת, יאללה לעבודה (כאילו שיש לי עבודה) (אין לי עבודה לא כי אני בחלת או משהו נורא אחר, אני סתם זקנה)

פונדיצ'רי

Active member
מעניין וקצת מטריד עניין ההרגלים הזה, וכמה חסר כשמסיבה זו או אחרת צריך לשנות (מניחה שגם העדר קקאו יכול לגרום לכאבי ראש)

והאמת, אודה ולא אבוש, לא ממש הבנתי מה היתה כוונת המשורר (של הקטע, לא ואלס עם באשיר)

מכיוון שסיימתי את כוס קפה # 1 סיימתי גם את זמן ההתקשקשות ברשת, יאללה לעבודה (כאילו שיש לי עבודה) (אין לי עבודה לא כי אני בחלת או משהו נורא אחר, אני סתם זקנה)
את סברה ושתילה אסור לשכוח. הקטע המצמרר מ"ולס עם בשיר" והחיבור המופרע עם "הבית של פיסטוק", ההומור והמשחק המצויין של יניב ביטון ויוסי מרשק, זו מהות התכנית. הם אוהבים להאיר פינות אפלות או סתם מטופשות ומגוחכות בהיסטוריה שלנו. פלא שעדיין לא נגנזה ועוד בערוץ ממלכתי.

נערך לאחרונה ב:

צליליתה1

Well-known member
את סברה ושתילה אסור לשכוח. הקטע המצמרר מ"ולס עם בשיר" והחיבור המופרע עם "הבית של פיסטוק", ההומור והמשחק המצויין של יניב ביטון ויוסי מרשק, זו מהות התכנית. הם אוהבים להאיר פינות אפלות או סתם מטופשות ומגוחכות בהיסטוריה שלנו. פלא שעדיין לא נגנזה ועוד בערוץ ממלכתי.

כן, עניין החיבור ההזוי היה ברור לי

אם כי, רגע עם דודלי זו תוכנית לגמרי לא מוכרת לי, כאילו, נכון, לא גדלתי עליה אבל גידלתי עליה
ואת החצי שעה השבועית שהילדים היו שקטים ומרותקים מול תוכנית כלשהי (קוראים לי קישקתא, הבית של פיסטוק, פרפר נחמד, סליחה למי ששכחתי) האמא ניצלה לחצי שעת שנצ במקרה הטוב או חצי שעת תליית כביסה/בישול/ כלים במקרה היותר שכיח.

לפעמים אני חושבת על סגר עם ילדים קטננים בימי קדם, טרום טלוויזיה/יוטיוב/ווטאבר 24/7 ואני מתחלחלת.

(זה לא שאני ברמת העיקרון לא מבינה שמסכים כביביסיטר זה רע, אני פשוט מציאותית)

פונדיצ'רי

Active member
כן, עניין החיבור ההזוי היה ברור לי

אם כי, רגע עם דודלי זו תוכנית לגמרי לא מוכרת לי, כאילו, נכון, לא גדלתי עליה אבל גידלתי עליה
ואת החצי שעה השבועית שהילדים היו שקטים ומרותקים מול תוכנית כלשהי (קוראים לי קישקתא, הבית של פיסטוק, פרפר נחמד, סליחה למי ששכחתי) האמא ניצלה לחצי שעת שנצ במקרה הטוב או חצי שעת תליית כביסה/בישול/ כלים במקרה היותר שכיח.

לפעמים אני חושבת על סגר עם ילדים קטננים בימי קדם, טרום טלוויזיה/יוטיוב/ווטאבר 24/7 ואני מתחלחלת.

(זה לא שאני ברמת העיקרון לא מבינה שמסכים כביביסיטר זה רע, אני פשוט מציאותית)
גם אני מברכת על כך שילדיי גדולים ואני לא צריכה להישאר איתם ולהעסיק אותם בתקוםה הזו.
ולגבי תכניות הילדות ההן, הן כמובן לא עומדות במבחן הזמן. איטיות וארכאיות. אבל כבודן במקומן. זוכרת שאהבתי לצפות בהן, בהיצע הדל שהיה לפני 40 שנה.

shila777

Member
אל תזכיר לי את סברה ושתילה ולא את ההפגנות אחריי...היה נורא!קשה ומסוכן.ביחס לשתיה-גם אני את ההפוך שלי עם חלב מוקצף,כרק ממכונה לא פושטית-שותה בשעות קבועות.לעיתים-מתפנקת בשוקו.בעיקר בחורף.עם קובית שוקולד.ברור.

פונדיצ'רי

Active member
אל תזכיר לי את סברה ושתילה ולא את ההפגנות אחריי...היה נורא!קשה ומסוכן.ביחס לשתיה-גם אני את ההפוך שלי עם חלב מוקצף,כרק ממכונה לא פושטית-שותה בשעות קבועות.לעיתים-מתפנקת בשוקו.בעיקר בחורף.עם קובית שוקולד.ברור.
תודה לאל שלא אמרת "קקאו"

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
את סברה ושתילה אסור לשכוח
אשמח אם תפרטי למה כלומר למה את צברה ושתילה אסור לשכוח (אני מניח שאת מתכוונת לטווח שערכו הפלנגות ולא לטבח ההרבה יותר גדול שעשו אמ"ל כעבור שנה באותו מקום אבל זה לא עניין אף אחד כי שרון לא היה באזור).

למה לא אסור לשכוח את טבח תל אלזעתר בו כמה שנים לפני כן טבח הצבא הסורי בסביבות 15000 פלסטינים לא רחוק מצברה ושתילא ?

למה בכלל לא כדאי יותר שנזכור את הטבח בחברון בו חוסל בשנת 1929 הישוב היהודי בחברון, זה לא קצת יותר קרוב אלינו ?

פונדיצ'רי

Active member
אשמח אם תפרטי למה כלומר למה את צברה ושתילה אסור לשכוח (אני מניח שאת מתכוונת לטווח שערכו הפלנגות ולא לטבח ההרבה יותר גדול שעשו אמ"ל כעבור שנה באותו מקום אבל זה לא עניין אף אחד כי שרון לא היה באזור).

למה לא אסור לשכוח את טבח תל אלזעתר בו כמה שנים לפני כן טבח הצבא הסורי בסביבות 15000 פלסטינים לא רחוק מצברה ושתילא ?

למה בכלל לא כדאי יותר שנזכור את הטבח בחברון בו חוסל בשנת 1929 הישוב היהודי בחברון, זה לא קצת יותר קרוב אלינו ?
טוב שלא הלכת עד הטבח בכרבלא.
מה לעשות, לסיפור הזה יש נגיעה ישירה אלינו.
כשאתה כובש עם אחר, יש לך אחריות עליו. היו ידיעות מודיעיניות שזה מה שיקרה.
במשך 40 שעות, צהל היה מסביב למחנות ושרון לא נקף אצבע להפסיק. להיפך, האירו את המחנות. אלף איש נרצחו. בוולס עם בשיר רון בן ישי מספר שהתקשר לשרון ליידע אותו וזה השיב לו "טוב , שנה טובה".
הפלא ופלא זה לא הפריע לקריירה הפוליטית של שרון. אם זה לא כתם לזכור אז אני לע יודעת מה כן.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
טוב שלא הלכת עד הטבח בכרבלא.
מה לעשות, לסיפור הזה יש נגיעה ישירה אלינו.
כשאתה כובש עם אחר, יש לך אחריות עליו. היו ידיעות מודיעיניות שזה מה שיקרה.
במשך 40 שעות, צהל היה מסביב למחנות ושרון לא נקף אצבע להפסיק. להיפך, האירו את המחנות. אלף איש נרצחו. בוולס עם בשיר רון בן ישי מספר שהתקשר לשרון ליידע אותו וזה השיב לו "טוב , שנה טובה".
הפלא ופלא זה לא הפריע לקריירה הפוליטית של שרון. אם זה לא כתם לזכור אז אני לע יודעת מה כן.
זה קרה, קורה ולמיטב הבנתי גם יקרה בלבנון כל הזמן. אצל בני דודנו יש מנהג שונה משלנו שכאשר לא מסכימים עם מישהו הורגים אותו ורצוי גם את אשתו, ילדיו והחותנת שלו. במקרה דנן לא כבשנו עם אחר, צהל בכוונה לא נכנס לבירות וסוכם שהכוחות המקומיים יטהרו את המחנות. להזכירך כל הכניסה ללבנון הייתה בתאום עם הכוחות המקומיים הנוצרים ששלטו באזור בירות וסוכם אתם מראש שבאזור בירות צהל לא יפעל.

אגב לפי ספירת הגופות שנעשתה על ידי אנשי האו"ם שאף אחד לא חושד בהם שהיו לטובתנו מדובר במשהו בסביבות 450 איש, רוב רובם גברים. אם אני זוכר טוב אז בספירה של האו"ם דובר על 15 נשים וכ20 ילדים. רוב הגברים שהיו במחנה היו מחבלים לפי כל הגדרה שהיא כלומר מגויסים לארגוני החבלה ומצויידים בנשק.

במקרה לא הלכתי רק אחורה (ולא הרבה) אלא גם קדימה. הטבח הגדול נעשה כשנה או שנה וחצי אחרי על ידי השיעים עם הרבה יותר הרוגים אבל אף אחד כמעט לא יודע על זה כי זה לא מעניין ולא פורסם באמצעי התקשורת.

אני אישית מעדיף יותר לזכור את הטבח שבצעו הערבים בבני עמי ולא את הטבח שבצעו הערבים בערבים אחרים.
כזה אני.
אגואיסט.

קלייטון.ש

Well-known member

אני שותה קפה אחד ביום. אני מקבל רעידות בגוף רק מהמחשבה על קפה שני. אבל שותה הרבה תה, ארל גריי של ויסוצקי בתפזורת (ניסיתי אחרים, לא אוהב). אומרים שהארל גריי מפוצץ בקפאין אז כנראה אני מקבל את המנה שלי כמו מרבי הקפה.

למעלה