היום גיליתי

היום גיליתי

שאני בשבוע 10 להריון לא צפוי.
אני בת 45 אחרי שלוש לידות תקינות.
הגדול בן 18 הקטן 13.
ההיריון הוא הפתעה שטרם החלטתי אם חיובית או שלילית (מהרבה סיבות אוביקטיביות)
אשמח אם תוכלו להפנות אותי לחומר קריאה על סיכונים בלידה מאוחרת
איזה בדיקות ראוי ורצוי לבצע
וכל מה שיעזור לי לקחת החלטה מושכלת בעניין

תודה

קודם כל בשעה טובה

לא הרבה נשים מצלחיות להיקלט בקלות בגיל 45.
אני חושבת באופן אישי שככל שעושים יותר בדיקות ככה רמת המתח עולה וזה משפיע על העובר.
הייתי מנסה למצוא רופא נשים לא לחוץ ויושבת איתו שיסביר לי כל מה שצריך להסביר ונשארת במקום הזה.
האינטרנט יכול לספר המון מידע מלחיץ...
ושוב המון המון בשעה טובה ושיהיה הריון ארוך ומשעמם ושיעבור בקלות.

שירהד1

Member
מנהל
רגע- עינת-

שנייה אחת- את כבר ממהרת לאחל מזל טוב ובשעה טובה, והשואלת עוד לא החליטה בכלל מה היא רוצה לעשות עם ההריון. ומי בכלל אמר שזו תהיה החלטה שלה?- אולי הטבע יחליט בשבילה? אולי ההריון תקין ואולי לא...אי אפשר לדעת כלום. גיל 45 זה לא גיל 25...זה מאוד מאוד מורכב.

"ככל שעושים יותר בדיקות, ככה רמת המתח עולה וזה משפיע על העובר"- אז מה את רוצה?- שאם היא תחליט להשאיר את ההריון, אז שלא תעשה את כל הבדיקות האפשריות? שלא תהיה במתח? היא צריכה לדעת שאם היא משאירה את ההריון, יכול להיות שמשהו ישתבש בלי רצונה, ושעליה יהיה לעשות את כל הבדיקות האפשריות ולהיות במעקב מאוד מאוד צפוף. החיים הם לא כאלו ורודים, את יודעת.

ובכלל- הכי חשוב- אל תקבעי לאחרים מה יעשו עם ההריון, אלא אם הם כותבים בריש גליי ובצורה מאוד ברורה שההריון רצוי. עם כל הכבוד לעידוד הילודה בישראל- זכות האישה על גופה, ולפעמים, לא האישה מכריעה, אלא הטבע/הביולוגיה. לא הכל נמצא תחת שליטתנו.

צר לי

אם דברי עצבנו או פגעו בך.
אמרתי בשעה טובה כי הכותבת כתבה שההריון לא צפוי היא לא כתבה שהוא לא רצוי.
לא אמרתי לה בזה שהיא חייבת להשאיר אותו.
כתבתי לה שככל שעושים יותר בדיקות כך עולה רמת המתח, לא ניסיתי לומר לה שהעולם ורוד או שההריון תקין או לא תקין ציינתי עובדה. רמת החרדה של נשים ישראליות בהריון היא מהגבוהות בעולם ורמת הבדיקות שעושים בהריון בישראל היא מהגבוהות בעולם וכבר הוכח מחקרית שיש קשר. זו עובדה. היא כתבה שהיא מעוניינת לדעת על בדיקות שיש לעשות אז כתבתי את מה שכתבתי על עובדת עשיית הבדיקות.
אני מכירה נשים בנות 40 + שלא עשו בדיקות בהריון ושאמרו שיקבלו כל תינוק שיוולד להן. אני מכירה אמהות לילדים עם תסמונת דאון שבבדיקות אמרו להן שאין סיכוי שהתינוק ישרוד והוא שרד ומסיבות שונות של אמונה לא הפילו.
העולם מלא באנשים שונים ובדעות שונות, יכול להיות שהטבע יחליט כי לעיתים הוא עושה זאת אבל יכול להיות שלא.
אני לא מחליטה לאף אחת על הגוף שלה ולא גרסתי מעולם שהחיים וורודים, אני חושבת שהכל עניין של השקפה וגם כשהחיים לא מייחכים אלייך יש לך בחירה לחייך אליהם בחזרה.
אני לא כתבתי לכותבת שעליה להשאיר את העובר או לא, זה לא מקומי. אני רק כתבתי את מה שהרגיש לי נכון באותו רגע וצר לי אם זה א מה שאת היית כותבת או אם פירשת את דברי בדרך שהפריעה לך.

שירהד1

Member
מנהל
תודה על תגובתך-

יש הרבה דברים שאני לא מסכימה איתך לגביהם, אבל בואי נשאיר זאת כך.

schlomitsmile

Member
מנהל
לא רק בכ"ז- דוקא בגלל זה

יותר מעניין לשוחח עם אנשים בעלי זוויות ראיה שונות ומגוונות
ולא רק עם מי שחושב בדיוק כמוני

בגילה היא חייבת לעשות את כל הבדיקות ועוד

ככול שהגיל מאוחר יותר הסיכונים בהריון גודלים, אני גם מסכימה שזה אפילו לא אחראי לכתוב לה פוסט כזה, את דיי ממליצה על הרגעת מתח והפחתת בדיקות בגילה צריך לעשות כמה שיותר בדיקות מי שפיר צ'יפ גנטי ועוד, אגב, לא אצל כולן בדיקות = מתח וזה בהחלט עדיף על חוסר וודאות ומתח עד ללידה

חייבת???

מי חייב אותה?
אני חושבת שכל אחד אחראי לגופו ויכול לבחור איזה בדיקות לעשות ואיזה לא.
גם אני אגב ילדתי אחרי הגיל המקובל ובחרתי שלא לעשות חלק מהבדיקות ואני מכירה עוד נשים רבות שבחרו ככה. ואגב לא לכולן תינוקות בריאים אבל הן אוהבות אותם ומטפלות בהם ומקבלות את מה שהיקום הביא להן....
הגוף שלנו אינו שייך לרפואה הקונבנציונאלית למרות שהיא דווקא חושבת שכן.
יש איזה נורמה חברתית שגורסת שכשאשה שנכנסת להיריון גופה אינו ברשותה יותר, וכשהיא יולדת את התינוק הוא שייך לבית החולים.
לא אחראי????
הכי אחראי שיכול להיות בעיני לקחת אחריות על גופך ולהחליט לבד ולא לתת לקונספירציה של משרד הבריאות לעשות את ההחלטות עבורנו.
יש לי כל כך הרבה דוגמאות אבל נראה לי שלא אתחיל. משרד הבריאות מסתכל על הכלל, על העדר, ההחלטות שהוא מחליט הן לגבי הכלל ולא מתייחס בכלל לפרט. לכל פרט הזכות לקבל שירות רפואי ורחמנא לצלן הזכות לא לקבל שירות רפואי כזה או אחר אם הוא בוחר שכך.

כן !!!!!!!!!!!

וסליחה שאני עונה כמו שאת עונה
נכון שלא יקחו אותה לבית סוהר ונכון שאף אחד לא חייב כלום ואפשר לדלג על כל הבדיקות, כולל בדיקות דופק ובדיקת גיל הריון ופשוט לחכות לצירים, ברור שכך, אבל מדובר באשה בת 45 היא תלד סביב גיל 46, וואוו זה גיל מאד לא פשוט מבחינת איכות הביציות וכן, לא צריך לזלזל בבדיקות במיוחד לא בגיל הזה, אני מבינה שההריונות שלך היו לפני שהיית בת 40 , בטח שלא עברת הריון בגיל 45, ולכן קל לך לענות ככה, אבל באמת שזה לא אחראי להגיד לה שלא לעשות המון בדיקות כי הבדיקות האלו נועדו לגלות לא עלינו בעיות וככל שהביצית מבוגרת יותר יש יותר בעיות, ברור שיש המון דוגמאות של נשים שהרו וילדו תינוקות בריאים אבל דווקא את הדוגמאות האחרות את לא רואה לא שומעת עליהם והם מוצנעים מאד ולצערי הסטטיסטיקה בגיל 45 ללידת תינוק בריא קטנה הרבה יותר מהסטטיסטיקה להריון לא תקין יש גם לא לא מעט דוגמאות כאלו, שוב לצערי יותר מהדוגמאות הטובות, אלא שאת לא שומעת על אשה שהפילה מספר פעמים את כן שומעת על זו המבוגרת שילדה.
זו לא קונספרציה של משרד הבריאות, נו באמת ? אלו עובדות שאם תשבי עם רופא פריון או תקראי חומר תראי שהעובדות היבשות הן כאלו ואין מה לעשות בגיל 45 איכות הביציות לא טובה, בטח שלא כמו בגיל 25 אפילו לא כמו בגיל 40 ואם כבר אשה הצליחה להכנס להריון בגיל הזה הרי שהיא צריכה לעשות את כל הבדיקות על מנת להבטיח הריון תקין וולד בריא ושלם
שוב אף אחד לא דיבר על העובר הספציפי שיש לה שמקווה מאד שהכל אצלו בסדר גמור
הכלל והעד והווט-אבר, בגיל של האשה, שזה מבחינת פריון הרבה יורת מ"סתם" גיל 40, מאד לא משחק לטובתה

אני לא מסכימה איתך אבל מותר לא להסכים

אני חושבת שיש מניעים של אמונה שלא נלקחים בחשבון וכל מקרה לגופו ואי אפשר לתת המלצות גורפות.
זה פורום הורות מאוחרת אני מבינה שההריון אינו בגיל צעיר ואני מבינה שהביציות אינן צעירות. אני מבינה שהסיכון אינו כמו הסיכון של אשה בת 21. ובכל זאת אני מאמינה שכל אחד אחראי לגופו ולמשפחתו ויכול להחליט מה מתאים לו ומה לא. גם אם ההמלצות של הסביבה הן אחרות.
צריך לפעמים הרבה אומץ ללכת נגד הזרם.
זו רק דעתי

schlomitsmile

Member
מנהל
לא רק דעתך, גם דעתי

בהריון האחרון שלי הייתי מעל 40,
עשיתי רק בדיקות חיוניות-
קרי בדיקות שביררו האם העובר שורד או האם הוא במצוקה כלשהי שניתן לעזור לו בה.
גם ילד עם תסמונת דאון (למשל) הוא ילד, אדם שלם, ברכה.
בהלת הבדיקות בארץ גובלת לטעמי בהיסטריה.

ממליצה להתייעץ אצל רופא נשים

בגילך יש המון סיכונים להריון, ממליצה ללכת לרופא רצוי אחד כזה שמבין בעל שם ולא אחד שיבטל הכל או ילחיץ מדי
מאוד ממליצה לעשות את כל הבידקות האפשריות כולל מי שפיר, צ'יפ גנטי וכמובן שקיפות סקירה וכו'
ככל שהאשה מבודרת יותר איכות הביציות פחותה יותר זה לא אומר שההריון לא תקין או שלא תחזיקי אותו, אבל יש יותר סיכונים
היום יש בדיקת דם שבודקת כמה תסמונות וזה אפשר לעשות משלב מאד מוקדם, ממליצה לא לוותר על מי שפיר ואז להוסיף את הצ'יפ הגנטי שבודק מאות תסמונות. הייתי בנוסף לרופא פונה לגנטיקאי טוב אני הלכתי לפרופ שוחט שהסביר לי את כל מה שהגיל עושה
וזה היה בגיל צעיר יותר משלך אבל מעל 40

למעלה