היורשת כבר כאן?

doron g3

New member
היורשת כבר כאן?

טוב, אז לא ממש כאן, יותר שם, ובכל זאת זה סוף סוף הגיע. הרגע שמעריצי דוסון קריק ברחבי העולם חיכו לו. הסדרה המדוברת החדשה של קווין וויליאמסון, "Hidden Palms", עלתה סוף כל סוף לאוויר ברשת CW לאחר דחיות מרובות. אמנם כרגע עוד לא ברור מי, מתי ואם בכלל ישדרו אותה בארץ (במיוחד לאור עתידה הלוטה בערפל), אך לבעלי מספיק רצון, לא צריכה להיות בעיה מיוחדת לצפות בה במקביל לשידורה העכשווי בארה"ב. אז מה ההתרשמות הראשונית? ובכן, חייבים להבין מספר דברים תחילה. למרות השאיפות המובנות, באופן אישי לפחות, לא היו לי ציפיות לעוד דוסון קריק באופן אוטומטי. בניגוד אולי ליוצרים אחרים, וויליאמסון אינו כ"כ עקבי וחד מימדי בחזונו. בניגוד לסדרות אחרות, דוסון קריק אינה שם נרדף לוויליאמסון, וההפך. האמת, שכנראה שהוא יותר נודע (אם לא אף גאה יותר) בזכות סדרת סרטי "צעקה" מאשר דוסון קריק. לכן, כששמעתי על הסדרה החדשה, הנחתי שתהיה טובה (בכל זאת, זה וויליאמסון) אך הטלתי ספק בכך שיהיה לה אופי "דוסון קריקי". אם יש משהו שמאפיין את וויליאמסון ביצירותיו, זו דווקא היכולת לשלב קלילות ומודעות עצמית מבלי להגחיך את העלילות, כך שאותה קלילות נשמרת ככלי להעצים את האפקט המקורי של הז'אנר, בין אם מדובר בלהבהיל, לרגש, או כפי שייתכן במקרה הנוכחי, למתוח ולסקרן. ייתכן, כי לפחות כרגע זה לא בדיוק בולט. אז על מה בכלל מדובר? (קצת ספוילרים, אם אתם מאלו שכל פרט הורס לכם) בקצרה, ג'וני הוא מתבגר שנראה חכם ו...זהו פחות או יותר (יש גבול לכמה אפשר ללמוד על דמות בשתי דקות) עד שלילה אחד בהיר, אביו מחליט להתאבד. ובשביל הבונוס, ג'וני חוזה בכל העסק בשידור חי. קפיצה שנה קדימה, וג'וני עובר עם משפחתו (ואביו החורג החדש) לפאלם ספרינגס כחלק מרצון לשינוי אווירה של אימו. בעיירה החדשה הוא מגלה נער חביב ופעלתן שנראה כי מסתיר אישיות אפלה בהרבה, נערה די מוזרה שמתעסקת בכימיקלים ודי נדלקת עליו אך מהססת לבצע צעד בנידון, ונערה אניגמטית ומסקרנת אחת. חוץ מזה, מסתובבים שם כמה טיפוסים הזויים שנעים בין המשעשע לביזאר. קודם כל, זו נראית כמו סדרה אינטליגנטית, יותר מאשר דרמות הנעורים שבסביבה, אך ניתן היה לצפות זה. לצערי, בשלב הזה, זה כל הדברים הטובים שיש לי לומר עליה. להגיד שלא ניתן להשוותה לדוסון קריק תהיה לשון המעטה. אני לא מדבר על איכות, זה לא הוגן לשפוט סדרה על פי פרק בודד (למרות שאם נשווה איכות לפיילוט של דוסון קריק, אז יש כאן נוקאאוט טוטאלי), אלא על אופי. זוכרים את הפשטות והתמימות בדוסון קריק? המתקתקות והקלאסטרופוביות של העונה הראשונה? ובכן, תשכחו מזה. שום דבר מזה לא נמצא בהידן פאלמס (ובוא נקווה שכך ישאירו את שמה). למעשה, היא כמעט ההפך המוחלט. במקום פשטות, יש לנו מורכבות (וכפי שפשטות זה לאו דווקא רע, מורכבות זה לאו דווקא טוב), מה זה מורכבות? מסתורין, חידות, סודות מתחת לפני השטח שגורמים ל"sex she wrote" להראות כמו פרק חלש של ננסי דרו. מתקתקות? לא בבית ספרנו. כאן מקבלים אבא שיורה לעצמו בראש בסצנה הראשונה, ועיירה עם אווירה מאוד אפלה, וניחוח כמעט טווין פיקסי. קלאסטרופוביות? גם לא ממש. אני ספרתי לפחות 5 קווי עלילה פוטנציאליים מבלי להתעמק, וזאת מבלי לדבר על הדמויות שטרם הספיקו להתעסק בהם. לסיכום, יש לנו כאן סדרה שנראית מעניינת, אך כאמור דרוש עוד קצת זמן כדי לחוות דיעה רצינית (למרות שאם הייתי נאלץ לחוות את דעתי עכשיו, אני חייב להודות שהייתי די מאוכזב, ולא ממש מתרשם). אבל כבר בשלב הראשוני הזה אפשר לתת תשובה לשאלה אחת: למרות כל הרצון הטוב, וכצפוי במידה מסוימת, זו לא היורשת, לפחות לא במובן המסורתי של המילה. זו בשום פנים ואופן לא דוסון קריק. ניתן רק לקוות, שבכל זאת, היא תתפתח לסדרה מעולה. אחרי הכל, וויליאמסון יצר אותה, כמה גרועה היא יכולה להיות?

ChAoS GoD

New member
נשמע אחלה

אני מקווה שיביאו אותה לישראל או שיתרגמו אותה ברשת אין לי כח ליראות בלי תירגום ..

snier1991

New member
או סי בשקל

לא יותר אני אוהב לפרט ולהרחיב כשאני מגיב אבל לגבי הסדרה הזאת אין לי מה להגיד אני אחרי הפיילוט לא נשארתי

למעלה