היחלשות קליטת שידורי FM ברסיבר שלי?

ג'ון

New member
ברשותי רסיבר דנון איכותי (AVR 2313) כ9 שנים שאני משתמש בו גם לקליטת שידורי רדיו באמצעות אנטנה פנימית (פרוס לאורך קיר בגובה כ1מ'). לאחרונה אני חווה היחלשות בקליטה של תחנות כנראה חלשות יותר( 96.3 חדל לקלוט ו 94.0 עם הפסקות קליטה לעיתים) ואני תוהה באם ייתכן היחלשות בקליטת הטיונר שלי לאור גילו ואם לא האם ישנן פתרונות סבירים לחיזוק אותות ה-FM בכניסה לאנטנה.

ortodox

Member
יש החלשות משמעותית בעוצמת שידורי FM באזור המרכז, לא הטיונר שלך התעייף, עניין של מספר חודשים. לי אין הסבר, צריך אולי לברר במשרד התקשורת. אנטנה פנימית לא תעזור, בספק אם חיצונית.

Vivaldi2021

New member
בקרוב גם שידורי FM יפסקו בארץ. הצפי הוא עד שנת 2025 עם הפיכת רשתות ה 5G לזמינות בכיסוי רחב כולל בין עירוני, הדרך היחידה לשמוע רדיו זה מהאינטרנט גם כשאתה ברכב. רכבים חדשים מגיעים עם תמיכה ב SIM לדור 5. מתי שהוא גם נקבל כאן אינטרנט לוויני של מאסק, ואז אין יותר צורך בשידורים טרסטריאלים של פעם... מציע שתעבור לרדיו אינטרנט. שם תקבל מגוון הרבה יותר גדול של ערוצים מכל הארץ והעולם.

ortodox

Member
אני שייך לדור הסבור שאיכות הצליל בשידורי FM טובה מזו שמקבלים באינטרנט.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני שייך לדור הסבור שאיכות הצליל בשידורי FM טובה מזו שמקבלים באינטרנט.
מבחינת קו המחשבה ו/או הדור? זה נכון וזה בהחלט בסדר שכך אתה סבור.
אבל יש "קידמה" ודברים מהעבר הולכים ומסיימים את דרכם "לטובת" סחורת העתיד.
כשאני שמעתי לראשונה דיסק CD, מאד לא אהבתי את הצליל ה"קוצני" שלו.
אבל כיום? נכון! יש איזו מגמה לחזור לתקליטים, אבל זה עדיין בקנה מידה קטן.
אבל מי יודע... אולי בהמשך הדרך, נחווה שוב את החזרה לעידן ההוא, ואולי זה גם ישוב 'עם שיפורים על הדרך'.

למעלה