היחס לאבות האומה בתנ"ך ואצל חז"ל

Governor

New member
פרופ' אדם זרטל גם אמר זאת, ומנוף(!)

מצטטו: "כל התפישה הזאת", הוא אומר, "נשענת לא על היש הארכיאולוגי אלא על האין, כלומר על העובדה שלא נמצאה שום הוכחה ארכיאולוגית לסיפור יציאת מצרים והכניסה לארץ, ושאין בכלל שום הוכחה ארכיאולוגית לסיפורי התנ"ך עד למסע המלך המצרי שישק לארץ-ישראל, בתקופה שלאחר פילוג המלוכה... 0284392570

Governor

New member
פרופ' אדם זרטל גם אמר זאת, ומנוף(!)

מצטטו: "כל התפישה הזאת", הוא אומר, "נשענת לא על היש הארכיאולוגי אלא על האין, כלומר על העובדה שלא נמצאה שום הוכחה ארכיאולוגית לסיפור יציאת מצרים והכניסה לארץ, ושאין בכלל שום הוכחה ארכיאולוגית לסיפורי התנ"ך עד למסע המלך המצרי שישק לארץ-ישראל, בתקופה שלאחר פילוג המלוכה... 0284392761

masorti

New member
א. הבדיות שלך מוכרות.

ב. נדמה לי שהיתה שביתת נשק בינינו בתנאים מוסכמים. אתה מעונין לחדש את הקרבות?

Governor

New member
זכרונך בוגד בך. נסה טכניקות חזוק

זכרון. צטטתי ארכאולוג מקצועי שאינו דוגל במינימליזם ואינו חשוד בהכחשת מקרא. טרם אמרתי מלה משל עצמי, לכן, אתה בעצם טוען שפרופ' אדם זרטל הוא בדאי. זה ענין בינך לבינו. כאמור, טרם הבעתי דעה בענין... 0284392761

masorti

New member
כאמור, לא ציטטת ולא בטיח.

הבדיות שלך מוכרות ועבשות. ואני שוב שואל האם אתה מנסה להתגרות בי כדי לפתוח במלחמה.

Governor

New member
`האם אתה מנסה להתגרות בי כדי

לפתוח במלחמה` איני יודע. ספר לי מה מגרה אותך יותר מכל ואבדק את סף התגובה שלך... 0284392761

Governor

New member
למה כוונתך במלה `בדיות`? הרי אני(*)

מצטט ומצביע על מקור. צטוט נוסף מפי פרופ' אדם זרטל, ברוח הדברים שמיחס לו מנוף(**): http://www.hayadan.org.il/bible.html (לחפש דברי פרופ' זרטל במאמר `17.6.1998 - הרצוג הוא כמעט קונצנזוס - מגיבים מרבית עמיתיו`, פסקה שניה מהסוף. מובן שכדאי לקרא את כל המאמר): "אין לי הוכחה ליציאת מצרים, ואני גם חושב שזו מטלה גדולה מדי, לקחת 500 שנה של היסטוריה כל כך מסובכת ולנסות להוכיח אותה". קראו גם את דברי פרופ' מיכל ארצי, בפסקה שלאחר מכן (האחרונה שם) השיטה על פיה קבעה פרופ' ארצי את מקור החרסים היא Neutron Activation Analysis (ולהלן NAA) (*) disclaimer - איני חבר מר"צ ואיני חבר שנוי (שלילה לוגית של `חבר מר"צ או חבר שנוי`) (**) דברי פרופ' זרטל כפי שצוטטו במנוף (אתר יהדות אורתודוכסית) 0284392761

Governor

New member
אני מאוכזב. מסורתי הבטיח fight,

אולם בחר ב- flight... 0284392761

vizini

New member
לא יאומן!

את כל זה מצאת בלינק שצירפת? אכן, פלאי פלאים! לא רק שיש לך יכולת לקריאת מחשבות, יש לך גם ראיית רנטגן! אתה חייב לשקול ברצינות לנצל את כישוריך בצורה הולמת...

vizini

New member
לא, פשוט משעשע אותי איך

בכל פעם אתה מביא לינק שלא מוביל לשום מקום, ועוד מצטט משם דברים... אגב, ניסית את הלינק הזה?

masorti

New member
יופי גאון שלי.

אז במקום לשקר ולטעון שבלינק לא מופיעות הטענות שלי, תכתוב שיש בעייה טכנית להגיע למסמך. אבל הרי ההתחכמויות האלה הם לחם חוקם של שונאי הדת שליחי שינוי.

masorti

New member
כרגיל אתה משקר...

לא רמזת כלום. ניסית ליצור מצג שווא שהלינק לא מכיל את המידע שטענתי שיש בו. ואני אמרתי אמת כל הזמן. וכי מנין הייתי אמור לדעת שהלינק לא נפתח? הרי ויזיני השקרן לא גילה לי.

vizini

New member
היות והכל נמצא כאן בשרשור,

כל אחד יכול לראות (ולצחוק... (או לבכות, תלוי אם קוראים לך מסורתי....))

masorti

New member
אדרבא. שיקראו ויראו...

מי בונה את טיעוניו בתום לב ומי מתבסס על תחמון ושקר. (רמז: ויזיני מוזכר בחלקו השני של המשפט)

masorti

New member
נ.ב. אם הלינק לא נפתח...

ניתן להיכנס לקישור הזה, ומשם להיכנס למאמר של 11.11.1999 .

vizini

New member
מהלינק שצירפתי,

וכן גם מהלינק הזה, עולה כי הביטוי "מכחישי המקרא" הוא כינוי גנאי בפי קבוצה של חוקרי מקרא המכונים "פונדמנטליסטים", לכל מי שאינו חושב כמוהם. יכולת לומר זאת בתשובה לשאלתי הראשונה, ולחסוך לנו את כל הפארסה...

למעלה