היידה עזרה לחידה של כיתה ו'....

זיגזג

New member
היידה עזרה לחידה של כיתה ו'....

קחו טרפז ישר זוית, וחלקו אותו ל- 4 חלקים שווים. האמת שיש לי משהו בראש, אבל לא מתליח לשרטט את זה בשום דרך ככה שאני לא סגור אם מה שיש לי בראש זה נכון... קדימה, שרטוט חובה !

כלמנ

New member
זה בהנחה

שזוית בסיס אחת היא פעמיים זוית הבסיס השניה, לא?

leebalan

New member
לא נראה לי שהוגדרו הוראות לזוויות הטרפז, פרט

לזו של ה90

בסג

New member
כן, ובמקרה שלנו 45 ו-90,

אבל ה-45 לא נתון ולכן אי אפשר להניח אותו.

זיגזג

New member
יפה לכם בתשובות... אבל....

הטעיתי אתכם! צריך לחלק את הטרפז ל-4 משולשים שווים. ואגב לא צחקתי כשאמרתי שזו חידה של כיתה ו'.... האחיינית שלי קיבלה את זה בשיעורים וממש פאדיחה שאני לא יודע לענות לה על זה

כלמנ

New member
יש לך את השאלה המדויקת?

אין בגימטריה מושג "משולשים שווים". לא נוכל לענות לך אם לא תתן שאלה מדויקת.

leebalan

New member
תוודא שהשאלה היא לא לחשב את השטח חלקי 4

או משהו כזה, או כל תוספת אחרת.. כי אם אין עוד נתונים מעבר לזה שצריך לחלק טרפז ישר זווית לארבעה משולשים שווים, אני חושב שזה ממש קשה עד בלתי אפשרי..

soofgania

New member
קלי קלות

כשאומרים טרפז ישר עולה לנו לראש הצורה הידועה של טרפז, אילו ידעת מה ההגדרה של טרפז, היית פותר את זה בשניות...

leebalan

New member
האמת, שיש בעיה קטנה..

ההגדרה של טרפז היא מרובע שבו יש זוג אחד של צלעות חופפות, וזוג אחד של צלעות שאינן חופפות. ובמקה של הציור שלך, יש שני דוגות של צלעות חופפות, כך שזה לא טרפז (זו מקבילית, אגב, אבל זה כבר סיפור אחר)

Javali

New member
לא בטוח

ראשית אני מניח שהתכוונת לאמר "מקבילות" ולא "חופפות" שנית ההגדרה של טרפז, כמו שאני למדתי אותה, היא מרובע שיש לו זוג צלעות מקבילות, בלי שום מגבלה על זוג הצלעות השני. זו ההגדרה שתואמת למשמעות של המילים באנגלית, ומתאימה לשאר הגדרות המצולעים, שמוגדרים לפי מה שהם כן ולא לפי מה שהם לא. (משולש שווה שוקיים יש לו שתי צלעות שוות, ולכן משולש שווה צלעות הוא גם שווה שוקיים. מלבן הוא מקבילית יישרת זווית ולכן כל מלבן הוא מקבילית, וכל ריבוע הוא מלבן)

ofleibo

New member
לא...

מניסיון בללמד טרפזים בכיתה ה'- טרפז מוגדר כמרובע לו אך ורק זוג צלעות מקבילות אחד.

זיגזג

New member
נו בחייאת...

היא ילדה בכיתה ו'... לא עושים להם חידות היגיון... כשהם אומרים טרפז הם מתכוונים לטרפז !

כלמנ

New member
זיגזג, אם תשלח את השאלה

בדיוק כפי שהיא ניתנה, אני בטוח שנוכל להתקדם. כרגע כולם פה מנחשים, ניחושים ממש גרועים.

למעלה