הייטק,כלוב הזהב ומה שביניהם..

ami026

New member
הייטק,כלוב הזהב ומה שביניהם..

שלום, אני בן 33 עובד בהייטק זה מספר שנים וממש לא נהנה. התחלתי לעבוד מתוך סיפוק ואתגר והיום אני רק חושב כל יום מתי זה יגמר. החלפתי מספר חברות ואפשר להגיד שהמצב לא השתנה. הסבה מקצועית תדרוש כמה שנים וחבל לי להפסיד את השנים שבהן אני נחשב "צעיר" יחסית בשוק העבודה. לכן, אני הולך לעבודה אך ורק בשביל הכסף. הצלחתי לקנות דירה ללא משכנתא וכעת מטרתי היא לחסוך וליצור לי הכנסה פסיבית שתאפשר לי השלמה להכנסה העתידית. ההנחה שלי שבכל מקרה גיל 40 ומעלה אנשים די "נזרקים" מהקריירה וצריכים למצוא תחלופות תעסוקה, בדר"כ בשכר נמוך הרבה יותר. לכן השמת ההכנסה לעיל תאפשרלי בעתיד לעבוד אולי פחות שעות ו/או ברמת חיים טובה יחסית. מה דעתכם? הגיוני? מה היה קורה אם הייתי מחליט לעבור תחומים או אולי אפילו ללמוד 3 שנים תחום חדש ואז בגיל 40 הייתי נשאר ללא תעסוקה וללא כסף.. שוב, אשמח לשמוע דיעות.

מה שאתה מתאר

נשמע כ"כ מוכר. אותם ספקות, חששות ותהיות לגבי "הלאה", במיוחד בהיי-טק. הכל כבר נראה אותו הדבר, ואפילו החדש מרגיש כבר כמו משומש. אבל גם התשובות לשאלותיך יהיו אותו הדבר: לבדוק את עצמך, להפוך אבן אחרי אבן בחיפוש אחרי מה קוסם לך, מה אתה יכול לאפשר לעצמך. אולי לא מדובר בהחלפת קריירה אלא במימוש יכולות נוספות שיש לך להציע במסגרת העבודה? אולי באמת מדובר מבחינתך על כיוונים חדשים ששווים בדיקה? אולי התקדמות לתפקיד אחר בעבודה, לתחום אחר? מה שאני רואה זה שאתה מייחל להתנהלות אחרת, כך שתוכל לראות את הדברים מזווית קצת שונה ויותר נכונה לך ולא רק מה שטוב לבוס הנוכחי שלך ולחברה שבה אתה מועסק כרגע. זהו תהליך, ויש כאן בפורום מאמרים של ניהול קריירה שיוכלו "להתניע" אצלך את התהליך, חיים

תלתלית3

New member
אתה נמצא בפרשת דרכים

כל זמן שההתנהלות שלך גורנת לך לחשיבה חיובית אחלא. מהמקום שאתה מרגיש בקושי/בתקיעות זה המקום שעליך לעשות את השינוי. השאלה אם אתה באמת רוצה בשינוי ומה אתה רוצה ? על כך תוכל לענות לעצמך ע"י חיבור לערכים שלך, מה עושה אותך מאושר. אגב אפשר ללמוד ולעבוד. יתכן ואימון או הנחיה יוכלו למקד אותך במטרה. מה מניע אותך ? מה חוסם אותך ? מה החזון שלך ? אלו אמנות מגבילות יש לך ? וכדו' בהצלחה טליה

lirazagmon

New member
תגובה ל- AMI026

היי, אני חושבת שכדאי קודם כל לבחון ממה נובע התסכול והשעמום בתחום שאתה עוסק בו. אולי ישנן נישות חדשות שיעניינו אותך יותר בתוך תחום ההיטק? בדרך כלל אנשים מגדלים שהרבה פעמים הם בוחנים תחום צר בלבד בעיסוק שלהם. האם בדקת אפשרות לעבוד בסטארט אפ למשל? בכל מקרה, אסור להיות מונעים מתוך פחד- הסבה מקצועית רלוונטית בכל גיל ובחלק מהתחומים גיל 40 הוא דווקא גיל צעיר להתחיל בו משהו חדש... בהצלחה! לירז אגמון יעוץ ארגוני בראייה אישית

ami026

New member
חשבתי על סטארט-אפ

אבל המעבר די מפחיד מכמה סיבות: 1. עוד כמה חודשים יהיה לי ילד - בסטארט אפ עובדים הרבה יותר שעות מאשר בחברות גדולות ומי יודע אם אוכל להקדיש את הזמן לילד ולעבודה. 2. אני מניח שבחלק גדול מהסטארט אפים עובדים בני 20+ ולא 30+ ו-40+ כמו שיש הרבה בחברות גדולות. מכאן שבסטארט אפ אני מהראשונים לעוף. דברים נוספים שגילגלתי במוחי: 1. פיתוח משהו (תוכנה) בשעות הפנאי בתחום תוכנה שונה ממה שאני מתעסק בו כרגע. 2. למידה של משהו חדש - למשל מדעי התזונה או נטורופתיה שמאוד מעניינים אותי.

למעלה