הייתי מצביעה לכם. באמת. אבל,

D o r o t h y

New member
הייתי מצביעה לכם. באמת. אבל,

ברור שיש אבל. אתם נשמעים כמו ילדים חולמים שמבטיחים שהכל יהיה טוב ונחמד. לא יודעת מה צריך להיות אבל בכל מקום שאני רואה ושומעת אתם, זה נשמע כמו אצלנו הכל יהיה טוב יותר ותבוא השלווה על הארץ, וזה נשמע לי תמים מדי, אידיאלי מדי. בעניין שירות לכולם, אני מסכימה איתכם וצריך להיות (לדעתי) חוק מאד פשוט - אדם שלא ירצה לעשות שירות לאומי, יוותר על כל מה שהמדינה נותנת לו (קופת חולים, ביטוח לאומי וכד') ושיסתדר עם שירותים פרטיים בתשלום. בכל מקרה, אתם נשמעים בסדר גמור, יופי של סרטונים וכאלה, אבל אמעס משהו נשמע שם יותר מדי ילדותי וחולמני.

עדיף הסיוט המוכר מאשר החלום הנאיבי?

אני מצביע בפעם הרביעית. אני מניח שעבורך זו תהיה ההצבעה השמינית בבחירות, אולי השביעית? אני סתם מנחש, אולי אני טועה. ב-1988 אם הצבעת הצבעת למערך, אולי לרצ. רצית חברה צודקת, בלי אינתיפאדה, אולי הדברות עם אש"ף? פחות כפייה דתית ואם אפשר, לבטל את הסעיף הזה שהופך הומואים ולסביות לעבריינים. אם הצבעת לרצ קיבלת את הסעיף האחרון. כל היתר? כלום. פרס חתר לשלום אבל בעיקר חתר תחת שמיר, רבין חתר תחת פרס, לוי חתר תחת שרון, מודעי חתר עד שהוא טבע. גם רפול טבע, אבל לקח לו יותר זמן. בינתיים הוא היה בעיקר כועס. בסוף יובל נאמן נהייה שר בממשלה וגאולה כהן סגנית שר. איזה שלום ואיזה נעליים? העיקר שגילינו את הכוכב החדש, נתניהו. מדבר יפה הבחור. ב-1992 הצבעת לרבין או למרצ. הבטיחו לך שלום וחוקי יסוד וחברה אזרחית צודקת. וגם קיימו. אבל דרעי-רמון-שריד זרקו את שולה ממשרד החינוך, כדי לעשות שלום היו צריכים לתת לגולדפרב מיציבושי, לש"ס מלא כסף, לגונן שגב סוכריות m&m ולאריק שרון את המרפסת בכיכר ציון. אחרי הרצח בכית. בטח הרגשת שמשהו פה השתנה. העיקר שהבנו שהכוכב החדש ביבי מדבר יותר מדי, זה מסוכן. ב-1996 הצבעת פרס מרצ. כמו כולם. אז איך זה שבכל זאת הפסדנו בבחירות? ביבי אמר שהוא ירכיב ממשלה קטנה ומקצועית ומיד מינה את אלי ישי, לימור לבנת, יצחק לוי, אביגדור קהלני ונתן שרנסקי לשרים. אביגדור ליברמן היה מנכ"ל משרד ראש הממשלה. האבטלה עלתה, השלום התפוגג, החברה התפוררה, החרדים חגגו ואת התעצבנת. בטח התעצבנת. כל ההפגנות האלה מול בית רה"מ עושות מלא פקקים. אהוד ברק הבטיח שהוא יעשה שינוי. הוא היה רמטכ"ל, גיבור ישראל, מה, לא נסמוך עליו? ב-1999 הצבעת ברק ואולי אפילו לישראל אחת. אנחנו נראה לביבי הזה מה זה להיות ראש ממשלה גרוע. היית שם בכיכר? צעקת לו "רק לא ש"ס"? ראית אותו חותם איתם הסכם קואליציוני. מזל שיוסי שריד אמר "ריד מיי ליפס, מרצ לא תשב בממשלה עם ש"ס". ומייד הצטרף לממשלה עם ש"ס. גם החבר'ה במפלגת המרכז נראים כמו הבטחה. מה, הם כבר התפרקו? חבל. ברק בטוח יביא שלום וחברה צודקת ומדיניות כלכלית אוהדת ופריחה ולבלוב ושגשוג ואינתיפאדה ומשבר וקואליציה מתפרקת והופס הוא כבר איננו. ב-2001 התלבטת. ברק היה על הפנים אבל אריק שרון? מה יהיה? נחזור ללבנון עד שברק הוציא אותנו משם?. בסוף הצבעת ברק. בין כה ידענו שהוא יפסיד. אז תהיה מלחמה. ב-2003 הצבעת מרצ כדי לאזן את שרון. מה הם עשו באופוזיציה? מה, כלום? יוסי שריד התפטר?? יוסי ביילין במקומו??? העיקר שמפלגת השלטון הצמיחה אידאליסטיים גדולים: יחיאל חזן, איוב קרא, ענבל גבריאלי, גילה גמליאל, מיכאל גורולובסקי. כל אחד שווה שני קולות בכנסת. מי היה מאמין דווקא שרון רוצה להתנתק מההתנחלויות. היית בטוחה שברק יעשה את זה. תמיד יש הפתעות בחיים. ב-2006 שוב הצבעת מרצ? אבל שרון קיים את מה שהם הבטיחו? למה שלא תצביעי ליכוד? אה, אין שרון. אבל יש קדימה. הנה, רוחמה אברהם ודליה איציק מצאו דרך להמשיך את הקריירה שלהן. מרצ? היה פעם דבר כזה. קצת נרדמו שם באופוזיציה. חוץ מזהבה, אבל כמה פעמים אפשר להצביע רק בזכות אישה אחת? מה עם כל ההבטחות מ-1988? עשרים שנה וכלום? אמרו שלום, חברה צודקת, פריחה. לא מלחמת לבנון פרק ב', אינתיפאדה פרק ג' וש"ס ש"ס ש"ס. ב-2009 למי תצביעי? למי שיילחם על שירות לכולם? למי שינסה להציל את מערכת החינוך? למי שבאמת רוצה חברה צודקת יותר? לא. תצביעי לאותם פוליטיקאים שמבטיחים את אותן הבטחות כבר עשרים שנה. ביבי הוא אותו ביבי, ג'ומס הוא אותו ג'ומס, פואד הוא אותו פואד, רמון הוא אותו רמון, שטרית הוא אותו שטרית - כולם היו בכנסת ב-1988, כולם קיבלו הזדמנות להוביל את המדינה, היו שרים בכירים, הובילו קואליציות. ומה השתנה? אל תצביעי צבר, אנחנו חולמים את החלום שלך. אם נכנס לכנסת אולי נגשים אותו ולא יהיה לך יותר חלום. תצביעי לאלה שכבר שיקרו לך עשרים שנה, לפחות לא יהיו לך ציפיות או אכזבות.

D o r o t h y

New member
התגובה שלך מאד איכזבה אותי

לא להצביע לכם? אתה מוותר על הקול שלי? סבבה. אם במקום לענות לי, אתה אומר לי לא להצביע לכם, אני חושבת שאקבל את העצה שלך. אבל האמת? חבל לי.

לא יודע איך עונים לזה

להאשים קבוצה של צעירים אכפתניקים בנאיביות זה טיעון שאי אפשר להתווכח איתו. אולי אנחנו נאיביים, אבל אנחנו נלחמנו ונלחמים ונלחם עבור חברה צודקת יותר. התשובה שלי הייתה בדיוק האמירה לפיה הפוליטיקאים הוותיקים משקרים לך. אנחנו לא. אנחנו אנשי עשייה. כשהממשלה ויתרה על מסקנות ועדת וינוגרד שקראה להוריד את שכר הלימוד באוניברסיטאות ל-5,800 שקל בשנה ואימצה את מסקנות ועדת שוחט שקראו להעלות את שכר הלימוד, התאחדות הסטודנטים לא עשתה דבר. בועז טופורובסקי, יו"ר האגודה באונ' ת"א, יצא למאבק יחיד נגד ההחלטה, שהוביל לשביתת הסטודנטים הגדולה ולהקפאת החלטת הממשלה. כשהקהילה ההומו לסבית הייתה זקוקה למאבקים בכל הארץ איתי פנקס, כיו"ר אגודת ההומואים והלסביות וכחבר מועצת העיר תל אביב, נלחם עבורה. את הבטחת הבחירות שלו - מרכז עירוני גאה - הוא מימש, ובמקביל הפך את איגוד ערים דן לאיכות הסביבה וביוב מגוף רקוב שקיבל את אות הגלובוס השחור של הארגונים הסביבתיים, לגוף הכי ירוק בגוש דן וזוכה הגלובוס הירוק. כשעדי צברי התגייסה ורצתה להיות מ"פ בבה"ד 1 אמרו לה שזה רק לגברים, לא עזר להם. כשהיא רצתה לצאת ללימודים במסגרת פו"ם אמרו לה את אותו הדבר. לא עזר להם. כשהיא רצתה להיות סמג"ד... טוב, הבנת לבד. נאיביים? אני לא חושב. ראויים לקול שלך - ועוד איך.

D o r o t h y

New member
אתה כן יודע

התגובה הזו שלך היתה פי כמה טובה יותר מ - אז אל תצביעי לנו. ההתלבטות שלי במי לבחור יושבת בדיוק על כל האכזבות שלי מכל מפלגה שהצבעתי לה בעבר. וקצת חרה לי לשמוע - אל תתני לנו את הקול שלך.

אבל זה היה ציני כמובן

ברור שאני רוצה שתצביעי עבורנו. אבל כן, אני מוכר לך גם את החלום וגם את הנאיביות. בלי אלה, אין לנו הצדקה.

הבטחות שניתן לממש

עלות ההבטחות שלנו היא 10 מיליארד שקל מתוך 300 מיליארד - תקציב המדינה. הכל עבר תהליך ארוך של בדיקה כדי שנדע בדיוק איך ממשים את הרעיונות. עכשיו רק נשאר להגיע לכנסת ולהיאבק על הרעיונות והעקרונות ואת זה אנחנו נעשה. המפלגות הסקטוריאליות הצליחו להעביר כספים, כל אחת למען העניינים שלה. אנחנו נעביר את הכסף לטובת ציבור הצעירים. בעצם, לטובת כולם.

למעלה