היי אורלי,

היי אורלי,

אני מכירה את ״העבודה״ גם מקריאה בספר של ביירון קייטי וגם מתרגול עם חברה. מאד אוהבת את השיטה הזאת. רציתי לשאול אם זה מתאים כאן לכתוב את המחשבה, השאלות וההיפוכים, כאן בפורום ולקבל ממך משוב?

OrlyAum

New member
לא רק שמתאים-רצוי!!!

אני מחכה ומקווה שזה מה שנוכל לעשות בפורום. חקירות, היפוכים, שיחות שעוזרות לנו להעמיק. זו בהחלט מטרת הפורום.

תודה!!

תודה לך!

אני משתתפת בפורום מסוים של תמיכה רגשית, ועכשיו ראיתי שהנהלת הפורום מחקו הודעה שלי כי הייתי לדעתם ביקורתית מדי. זה מאד כואב לי, אני מרגישה דחויה, לא רצויה, ועולות לי מחשבות ש: באף מקום לא באמת מקבלים אותי כמו שאני, בעצם אולי ציפיתי שבפורום תמיכה יקבלו אותי כמו שאני אז אולי המשפט הנכון לחקירה יהיה:
הם אמורים לקבל אותי כמו שאני
האם זו האמת? לכאורה כן, זה מה שצריך להיות במקום שאמור לתמוך, אמורים לקבל את הבן אדם כמו שהוא, לא?
האם אני יודעת הוודאות שזו האמת? טוב, ברור שהמציאות מראה שזה לא כך, וגם יש בזה הגיון מסוים, רוצים להגן על המשתתפים ממה שנתפס כביקורתיות. בכל אופן המציאות היא שהם לא מקבלים אותי כמו שאני והם מחקו הודעה שלי,
מי אני כשאני מאמינה למחשבה? מתוסכלת, נעלבת, מתוחה, בא לי לבכות , מרגישה דחויה, מרגישה קורבן, מיואשת כי באף מקום לא מקבלים אותי כפי שאני .
איך אני מתייחסת אליהם כשאני מאמינה למחשבה? כועסת, מאשימה, לא מקבלת אותם כפי שהם (-; לא מקבלת אותם בכלל רוצה לא לכתוב יותר בפורום הזה
מי הייתי אם לא הייתה לי את המחשבה שהם אמורים לקבל אותי כפי שאני? הייתי בשלוה ורוגע מה שאני, בלי קשר אליהם אם הם מקבלים או לא מקבלים אותי.
איך הייתי מתייחסת אליהם בלי המחשבה ? כשווה אליהם ולא כנחותה מהם, הייתי מתייחסת בסקרנות והתעניינות בשיקולים שלהם. זה מאד מעניין להכיר אנשים....

היפוכים למחשבה: הם אמורים לקבל אותי כמו שאני
1. הם אמורים לא לקבל אותי כפי שאני-כי זאת המציאות, כל אחד שופט את השני ואף אחד לא אמור לקבל או לא לקבל את השני.
2. אני אמורה לקבל אותם כמו שהם- כן, כי זה מה שהם, ואם קשה לי לקבל את זה אז יש לי עוד מחשבה שאני צריכה לחקור
3.אני אמורה לקבל את עצמי כמו שאני- וודאי, זה היה יכול מאד להיות נפלא אם הייתי מקבלת את עצמי כפי שאני! איזה חיים נפלאים היו לי...

אני מרגישה הרבה יותר טוב בעקבות החקירה הזו. האם יש עוד משפט פה שכדאי לי לחקור? יש משהו להוסיף? עדיין מרגישה קושי עם הדחיה. מאד קשה לי באופן כללי לקבל דחיה

OrlyAum

New member
יופי ו...

"הם אמורים לקבל אותי כמו שאני"

החקירה בסדר ושמחה שחשת הקלה...

בהיפוכים אנחנו אמורים באמת באמת למצוא אמת הפוכה -לא "בכאילו" כי חשוב לתת "קונטרה" אמיתית למחשבה המכאיבה שאנחנו מאמינים לה

למשל בהיפוך השלישי היה טוב למצוא 3 דוגמאות של: איך את אמורה לקבל את עצמך?

למשל-כי זה מה שאת בקשת מהם לעשות? כי אם את לא מקבלת-אז איך הם יקבלו? אז מצאי 3 דוגמאות קונקרטיות של איך את מצפה שאת צריכה לקבל את עצמך (לא להגיד : "זה היה נפלא אם....") אלא איך באמת...

או איך את יורדת על עצמך כמו שאת יורדת עליהם כשאת חושבת שהם לא מקבלים אותך...איפה את מאמינה שזה אומר שאת לא בסדר?...

תודה לך!

אני אמורה לקבל את עצמי, אבל אולי גם המשפט הזה לא אמת... כי אני לא מקבלת את עצמי במציאות. אני באמת מאד ביקורתית ושיפוטית גם כלפי אחרים וגם כלפי עצמי. המציאות שקשה לי לקבל את עצמי.
איך עדיף לנסח מזה משפט לחקירה?

OrlyAum

New member
הנה...

אני לא מקבלת את עצמי-האם זו אמת?
עשי חקירה וגם

על דף חלק תכתבי כותרת:

"לקבל את עצמי" צריך להיראות כמו...

ואז עשי רשימה

ועל כל שורה תעשי חקירה שלמה

OrlyAum

New member
וגם...

על מנת לחדד

הייתי מורידה את ה"הם אמורים"

ועובדת רק עם המהות המכאיבה -הופכת את זה להצהרה

"הם לא מקבלים אותי כמו שאני"-האם זו אמת?

ובהיפוכים מוצאת דוגמאות איך הם כן מקבלים-דוגמאות אמיתיות מהעבר שלך איתם בפורום

אולי סילוק ההודעה הביקורתית שמביא אותך לעשות עבודה -זו בעצם התמיכה הרגשית הנכונה? אולי הם מרגישים נוח מספיק בכדי לעשות לך את האקט הזה בגלל שהם מקבלים אותך כפי שאת-אחת מהם?

מדהים!

הפיסקה האחרונה שכתבת לי שהם מקבלים אותי ומרגישים נוח לצנזר אותי כי אני אחת מהם זה ממש מדהים! איך לא חשבתי על זה? זה נכון! הם באמת רוצים אותי

OrlyAum

New member
אחרי שתחקרי

את יכולה אפילו לפרסם שם מה גילית-ואיך את אפילו שמחה שזה קרה וגרם לך ללכת יותר עמוק עם עצמך- אני חושבת שזה יהיה משמעותי לכולם

GM1988

Well-known member
אני נהנה לקרוא את החקירה

תודה רבה

אחד האתגרים המעניינים להגיע אליהם בעבודה, זה המקום שבו מחבקים את מי שכעסנו עליו ומבינים שלא קרה כלום, חוץ מהזדמנות נוספת לבדוק את המחשבות, את התסכול שנובע מאותה מחשבה ולשחרר ...

תודה לך GM!

המשוב חשוב לי. כי חקירות לבד כבר עשיתי די הרבה, מבט של עוד מישהו נותן לי המון. אשמח לקבל משוב!

GM1988

Well-known member
לרוב את כותבת הכל על הדף או בע"פ?

אני מאד אוהב לפני חקירה, אם זה בע"פ או בכתיבה, לרשום את כל המחשבות אחת אחרי השנייה כלפי מטה ואחר כך להביט על כולן יחד כמאין "פאזל" שמחבר תמונה מלאה גדולה מול העיניים מן החלקים השונים.
אחר כך זה נותן אפשרות לעבוד בנפרד על כל מחשבה ולשאול את השאלות

כתבת שאת מרגישה הקלה אחרי החקירה, והאמת הרגשתי את זה כבר מעצם התשובות שכתבת.
האם את ממשיכה כרגע לעוד מחשבות שלא נחקרו על אותו נושא אולי או משהו אחר, או שהשתחררת?

לא תמיד יש לי זמן וסבלנות למלא דף עבודה שלם

אז אני מתמקדת במשפט או שניים שנראים לי חשובים יותר. אני עושה את זה בדרך כלל בכתב, לפעמים בעל פה, אבל בעל פה המחשבות בורחות...
בחקירה ששיתפתי אתכם לא המשכתי לעוד משפטים. אני רוצה לעשות מה שאורלי הציעה, אולי מחר, ואני אשתף אתכם מה יצא... אני צריכה לזה זמן שקט ורגוע.
אני אשמח אם תשתף בחקירה משלך...

משהו מענין מאד!

אחרי שנרגעתי, כתבתי התנצלות בפורום אם מישהו נפגע ממה שכתבתי, ואז אחד ממנהלי הפורום עונה לי שהם בכלל לא התכוונו למחוק את ההודעה שלי! פשוט מבחינה טכנית אני הגבתי להודעה של מישהי אחרת שאותה הם רצו להוריד ואז גם ההודעה שלי נמחקה...
בקיצור, כל הפגיעה והדחיה באמת באמת היו רק בראש שלי....

OrlyAum

New member
מאלף!!!

קייטי תמיד מספרת על איך היא נכנסה פעם לשרותים ציבוריים אחרי אישה אחת והכל היה רטוב והיא פשוט רתחה על האישה הזאת ולא יכלה להירגע, עד שהיא הורידה את המים וכל המים השפריצו על הכל והיא הבינה שהשיבר שבור והיא פשוט צחקה וצחקה על עצמה....

המקבילה לזה בספורים עתיקים זה הסיפור על האיש שראה נחש ונבהל מאד ומהתקרב ראה שזה רק חבל... והוא כבר לעולם לא יהיה באותה היסטריה...כי הוא כבר יודע שזה רק חבל...

GM1988

Well-known member
מהמםםםםם!

תענוג לקרוא את השיחה עם מנהלי הפורום. תודה על השיתוף

לגבי חקירות, איני עושה חקירות. אם יש מחשבה שמלחיצה אותי, אני רושם את כל המחשבות שמגבילות לאותה מחשבה (כמו שציינתי בהודעה קודמת), ומסתכל על כולן כעל אסופה של סיפורים שלא קיים דבר מסביבן, ואוטומטית הכל מתחבר לתמונה הרבה יותר רחבה וגדולה שמובילה לאמת פנימית שמתבהרת בי.

למעלה