היי, אשמח להתייעצות :)

היי, אשמח להתייעצות :)

היי, אני יודעת שזה קצת ארוך אבל אני מאוד אודה לכל מי שיוכל לקרוא ולתת עצות או סתם לכתוב את דעתו..

לפני בערך חודשיים שכנים שלנו מצאו גור בן כ3 חודשים נטוש ליד כביש ראשי, ואנחנו לקחנו אותו אלינו במטרה למצוא לו בית מאמץ (לנו יש כבר שתי כלבות ולא רצינו להתחייב לקחת עוד אחד). מספר ימים אחרי שהוא הגיע אלינו הביתה, כשאנחנו עדיין מחפשים לו בית, הגור (שקיבל בינתיים את השם טוקו) ברח לרחוב ונדרס. לקחנו אותו לוטרינר, שאמר שיש לו הרבה פציעות פנימיות והמליץ להרדים אותו, אבל אנחנו לא הסכמנו וביקשנו להלחם על חייו. טוקו עבר ניתוח לטיפול בפציעות הפנימיות שלו ושרד, אך אז התברר שהוא סובל משבר ברגל ושהאגן שלו מרוסק לחלוטין.
במשך יותר מחודש הוא היה אצלנו בבית ב"טיפול כלוב"- כשהוא שוכב כל היום בכלוב ולא מסוגל לזוז בכלל, עושה את הצרכים על עצמו ואנחנו מאכילים אותו ומנקים אותו מספר פעמים ביום. זה היה נורא, בשבילו ובשבילנו. ואז קרה הנס שחיכינו לו- יום אחד טוקו קם! וביום למחרת התחיל ללכת! כמובן שהיינו מאושרים, אבל די מהר גילינו בעיה חדשה- אין לו שליטה על הצרכים. כלומר, (וסליחה על התיאור המגעיל) הצרכים פשוט מטפטפים.. תוך כדי שהוא הולך, יושב, ישן וכו'.
ככה אנחנו חיים כבר כמעט חודש. לשמחתנו טוקו כבר לגמרי הולך בכוחות עצמו בלי בעיה (רק טיפה צולע), אבל אנחנו לא רואים שבעיית הצרכים מסתדרת, וזה נוראי.. צריך *כל הזמן* לנקות אחריו ולנקות אותו. הוטרינר טוען שאי אפשר לדעת האם זה יסתדר או לא..

רציתי לשאול אם אולי למישהו יצא להתמודד עם מצב כזה ויש לו טיפים? או עידוד כלשהו? או איזשהן עצות לאן להתקדם מכאן? כי אנחנו לחלוטין אובדי עצות ופשוט לא יכולים להמשיך עם המצב כמו שהוא כרגע..
תודה רבה לכל מי שקרא הכל ואני באמת אעריך כל תגובה ועצה :)

חיתולים לכלבים?

אני גרה בארה"ב ולא בטוחה אם יש את זה בארץ, אבל אצלנו מוכרים בחנויות לחיות מחמד חיתולים לכלבים. אם לא מוכרים את זה בארץ, אז הייתי מנסה לקחת חיתול של תינוקות (יש חיתולים קטנטנים לפגים) ומנסה לעשות חור לזנב ולראות אם זה אוטם טוב... זה עיניין של ניסיונות עד שתמצאו את הגזרה שתתאים לו.

רק קחו בחשבון שיש מעט מאוד סיכוי למצא לו בית במצב כזה, ואם אתם לא מתכוונים להשאיר אותו אצלכם אז אולי כל הסבל והמאמץ לא שווה.

כל הכבוד על המאמץ ובהצלחה

ועוד שאלה

האם זה באמת הפגיעה הפיזית שגורמת לו לא לשלוט בצרכים, או האם זה הרגל שנוצר בעיקבות הטיפול בכלוב, כשהוא עשה צרכים על עצמו ועכשיו זה כבר לא מפריע לו והוא לא יודע, או חושב שהוא צריך להחזיק.
היה פה פעם משתתף בפורום, שהוא מאלף כלבים מאוד מומלץ, קוראים לו גיא תיכון, והוא סיפר על בעיה שנקראת ליכלוכית (כשכלב מתרגל לעשות צרכים על עצמו וזה לא מפריע לו) ואני זוכרת שהוא אמר שמאוד קשה לפתור את זה אבל זה אפשרי (אני זוכרת שהיה לו כמה מיקרים כאלו).
נסו ליצור איתו קשר אולי הוא יוכל לפחות לאבחן אם זה פיזי או התנהגותי ואולי יהיו לו פתרונות לטיפול.
http://www.dogs-guy.co.il

בהצלחה

אני די בטוחה שזו הפגיעה הפיזית..

(מצטערת שוב על התיאור המגעיל)
כי זה לא שמדי פעם יוצא שהוא עושה פיפי/קקי על עצמו, אלא שזה פשוט "מטפטף" ממנו כמעט כל הזמן.
&nbsp
בכל מקרה אני אנסה באמת ליצור איתו קשר, אולי יהיה לו משהו מועיל להגיד. תודה רבה! :)

רעיון מעניין, ננסה את זה!

ובקשר ללמצוא בית, אני יודעת.. כבר די השלמנו עם זה שהוא כנראה ישאר אצלנו, למרות שזאת ממש לא הייתה התוכנית המקורית
תודה :)

קודם כל, וואו!!! כל הכבוד לכם!!!

אני בטוחה שזה ממש לא קלהיה לעבור את כל מה שעברתם ונשמע שזה עדיין לא קל..
אני בטוחה שגם לא מבחינה כספית...
&nbsp
הרעיון דל תמי באמת נשמע רעיון מעולה...
אני לא יודעת מהיכן אתם בארץ אבל אני ממליצה בחום להתייעץ עם דוקטור רונן מלצר ממרפאת אנימל בראשון לציון.
הוא הוטרינר שלנו כבר המון שנים ואני באמת חושבת שיוכל לסייע.
את יכולה לנסות להייעץ גם עם בית החולים הוטרינרי בבית דגן.
&nbsp
ושוב, כל הכבוד לכם!
מזל שיש עוד אנשים טובים :)
&nbsp
גמר חתימה טובה.
&nbsp

באמת לא קל, תודה :)

אני מעמק יזרעאל, אז בית דגן וראשון לציון זה קצת רחוק לי..
אבל תודה רבה וגמר חתימה טובה!

תנסי להתייעץ איתךם בטלפון קשר לחיתולים..

או איפה ניתן להשיג..
אני בטוחה שיעזרו אם יכולים..
&nbsp
גמר חתימה טובה ובהצלחה!

למעלה