היי חבר'ה.. עזרה קטנה :)

LastRegret

New member
היי חבר'ה.. עזרה קטנה :)

היי :) קוראים לי שי ואני בכיתה י"ב במגמת מדעי החברה. אני עושה עבודת מחקר בנושא הבדלים בדעותיהם של בני נוער דתיים וחילונים לגבי המתת חסד ואני ממש אעריך את זה אם תעזרו לי ותמלאו את השאלון, פשוט תשאירו רק את התשובה שהכי מתאימה לכם או שתכתבו את המספר ליד.. אני יודעת שזה טיפה ארוך אבל זה ממש ממש יעזור לי זה אנונימי לגמרי ורק בשביל המחקר, ומנוסח בזכר אך מיועד לשני המינים :p 1. ציין את מינך: א. זכר ב. נקבה 2. ציין את טווח גילך: א. 15-16 ב. 16-17 ג. 17-18 סמן את מידת הסכמתך עם המשפטים הבאים: 3. אני חש קרוב לדת נכון / לא נכון 4. אני מקיים אורח חיים דתי נכון / לא נכון 5. אני מקיים אורח חיים מסורתי אך לא דתי נכון / לא נכון 6. אני לומד במוסד חינוכי דתי נכון / לא נכון 7. בני משפחתי מקיימים אורח חיים דתי נכון / לא נכון מ1 עד 4 (1 = לא מסכים בכלל, 2 = לא מסכים, 3 = מסכים, 4 = מסכים מאוד) סמן את מידת הסכמתך עם ההיגדים הבאים: 8. המתת חסד היא הפתרון הטוב ביותר להתמודדות עם מחלה חשוכת מרפא. 9. רק אלוהים יקבע מתי יגיע קיצו של אדם. 10. יש לאפשר קיום המתות חסד בישראל. 11. קרובי משפחתו של אדם חולה רשאים לקבוע את גורלו. 12. אין ליטול חייו של אדם בטרם עת, איכות החיים אינה רלוונטית. 13. טיפול מאריך חיים אינו הכרחי בכל מצב. 14. יש להישמע לבקשת חולה המבקש למות בטרם עת. 15. המתה פסיבית (הימנעות או הפסקת טיפול) אינה שונה מהמתה אקטיבית. 16. השארת אדם בחיים במצב בריאותי קיצוני פוגעת בכבודו 17. אני מזועזע בשל קיום האפשרות של חקיקת חוק ישראלי שיתיר ביצוע המתות חסד. 18. אני חש סיפוק לנוכח מקרים המאושרים בארץ בנוגע להתחשבות ברצון אדם להתערב בהקלת ייסוריו. 19. אני חש כאב לנוכח החלטה של אדם להביא למותו בטרם עת. 20. במידה והיה מדובר בקרוב משפחתי – אני תומך בהמתת חסד. המון המון תודה! :)

למעלה