היי חברים יש נושא שאשמח

לבבית11

New member
היי חברים יש נושא שאשמח

לשמוע את דעתכם בעניין כסוי ראש לגרושה

מיקי*

New member
אם כיסוי הראש מונע ממך מלהכיר ומונע שאנשים

יזהו אותך בתור מישהי שלא נשואה ולכן לא מציעים או נמנעים מלגשת, אז יש היתר הלכתי להוריד את כיסוי הראש.

זה

בכלל לא פשוט ההיתר הזה ממתי מציעים לפי הכיסוי / גילוי הראש??? בדרך כלל מי שמציע, מכיר קצת, אז הוא לא צריך "סימנים"

הי

אני דוקטורנטית באוני בן גוריון ועורכת מחקר על הסתגלות לגירושים. אני מחפשת אנשים שהתגרשו בארבע השנים האחרונות ויש להם ילדים מתח גיל 18, אשר מוכנים לענות על שאלון אנונימי. אם מתאים אשמח אם תצרי איתי קשר, [email protected] המון תודה

yf50

New member
לדעתי, תעשי מה שמרגיש לך נכון.

לכל אחד יש דעה, על כל פירוש הלכתי יש דעות לכאן או לכאן. אני מכיר גרושה שהורידה את כיסוי הראש, ולאחר שנישאה שנית חזרה ושמה אותו. לדעתי, במקום שאין הלכה מפורשת, ניתן להקל. חג שמח

slomit308

New member
כיסוי ראש לגרושה

יש דינים ויש חוקים,ואצלינו מימילא לא מכירים מהרחוב,אלא בהכריות/שידוכים. שלא יפריע לך הכיסוי ראש,דווקא בגללו תכירי אדם שיעריך את צניעותך. הקיץ אני למשל הולכת בכובע עם מצחייה-גם מסתיר את השמש. ושיהיה לך בהצלחה(אגב אני מכירה שדכנית נהדרת)

לבבית11

New member
הסיבה ששאלתי היא לא בגלל שאני רוצה ללכת

בלי כסוי ראש אני ב'ה ממשיכה לכסות ואמשיך וזה גם מתאים למצבי הדתי. וגם לא בשביל להכיר שאלתי באופן כללי מבחינה הלכתית אם זה אותו מצב של נשואה אם אפשר פחות להחמיר בחומרות שהיו לי בעניין.היכן אפשר לבדוק את הנושא תודה לכל המשיבים

לי0712

New member
היי

דעתי זה מה שעשיתי, אומנם היה לי קשה מאוד בהתחלה אבל החלטתי ואכן קיבלתי היתר מרבה הראשי של אחת הערים, והורדתי כיסוי מאחר והפריע לי להיות גרושה עם סמל של נשואה נפשית היה לי קשה. אני עדיין שמה כיסוי בשבת במסגרות של הילדים ובמקומות שזה מרגיש לי יותר נכון אבל שאר הזמן אני ללא כיסוי......עד לפעם הבאה. התלבטתי כי יש לי ילדים והגדולה בת 9.5 אבל היא בעצמה חשבה שאחרי שמתגרשים אז מורידים את הכיסוי וזה נורמלי ורגיל. הלכתית אין בעיה להסיר עם היתר, החרדיות שאני מכירה חלקן השאירו וחלקן החליפו לפאות וחלקן ורידו כך שאין אקסיומה ברורה. הכי חשוב ללכת לפי הלב ותחושת הנכון שלך.

למעלה