היי לבושבושונית ולכולם

אילנה60

New member
היי לבושבושונית ולכולם

בעבר כתבתי פה על אחות שאובחנה כסכיזופרנית.. קשה לי עדיין לקבל זאת זה נראה לי לא הגיוני ככל שאני קוראת יותר על המחלה אני רואה שפנים רבות לה והיא יכולה להתאפיין כך או אחרת.קראתי למשל שיש סכיזופרניה שמתבטאת בחוסר רצף בדיבור או בחוסר יכולת להפגין רגש וחוסר תוכן רעיוני בדיבור..אני מתחילה לחשוב על קרובי ומנסה לראות אם גם להם תופעות כאלה..ואני מוצאת שכן אבל עדיין הם לא מוגדרים כסכיזופרניים.ידוע לי שיש גורם גנטי אז אני מנסה לחפש. האם לילד חכם ונבון בצורה יוצאת דופן אך פעיל בצורה בלתי נתפסת (ללא הפרעות קשב או ריכוז)רק תנועתיות יתר האם זה יכול להעיחד על סכיזופרניה עתידית???אני נורא מפחדת , אנא שמשהו ירגיע אותי.. המתייסרת

זריחה 2

New member
אמנם לא רופאה אנוכי, אולם..

אני ממש בטוחה שזה לא נכון (בקשר לילד)...ולדעתי את צריכה להרגע ולא לחפש סכיזופרניה אצל הסובבים אותך, ... וחוץ מזה ,הצלחת להעלות בי חיוך..
מדמיינת אותך משוחחת עם אנשים,ובעצם, מנסה לחקור באם הם לוקים בסכיזופרניה.. התחושה הזאת לא בריאה......לך. אני חושבת שאת יכולה להרגע ולהפסיק להתייסר.

אילנה60

New member
זריחה

טוב, אני לא משוחחת עם אנשים ומנסה לברר אני פשוט מנתחת בראשי מצבים שהיו וחוזרת על כל שבריר שנייה מאז שאני בעצם זוכרת ..וברור שזה לא בריא לי אבל הפחד משתלט .כשאני חושבת על זה אז בילדות גם אחותי היתה כזו פעלתנית יתר ולכן אני מפחדת לגבי הילד שהוא פעלתן בצורה מטישה. אז אם באמת משהו פה יכול להרגיע אותי אני נורא יישמח
.

זריחה 2

New member
אני מנסה להרגיע אותך

תראי, העיסוק שלי מזה 20 שנה הוא עם ילדי הגיל הרך..היו בינהם פעלתניים,היפר אקטיביים ועוד...... היום,אני פוגשת אותם מידי פעם,בישוב הקטן שלנו.. אותם ילדים "פעלתניים" ,חלקם,נשואים,לומדים באוניברסיטה או משרתים בצבא.. לא שמעתי שמישהו מהם חלה בסכיזופרניה. אולי רק רופא יכול לאשר או לפסול חששותייך,אך מאחר חיפשת פה צפירת הרגעה..הרי היא לפנייך.

אילנה כנסי

קודם כול שבוע טוב קחי אויר חמודה תירגעי הבן שלך לא חולה הוא ילד רגיל ופעלתן ללא הפרעות כמו הרבה ילדים אחרים להזכירך אני אמא לשני בנים אחד חולה ואחד לא החולה היה תמיד ילד ממושמע והנורמאלי היה מאוד פעלתן מטרידן סידרתי ( מטריד את אימו ) עם עודף אנרגיות ותזיזתי ללא הפרעות קשב וריכוז על תחפשי אצל הבן שלך הפרעות למינהם כי לא תצאי מיזה וזה רק יגרום לך לחרדות מיותרות נכון כסיזופרניה היא מחלה גנטית אבל ויש אבל גדול אין חובה שהבן שלך גם חולה היתי מציעה לך די ומספיק לקרוא חומר בנושא כי זה רק יגרום לך לחפש תסמינים אצל כול מי שסובב אותך למחלה מיליון פנים ורק אחרי איבחון מדוקדק אפשר לשים את אצבע טיבה של המחלה אצל ילדים זה עוד יותר קשה לאיבחון הילד שלך ילד רגיל נורמאלי ושפוי עזב י אותו לגדול כמו כולה ילדים תניחי לחרדות ושימי אותם בצד יחד עם כול הספרות בנושא עם תנועות ידים תוך כדי דיבור היו מעידות על מחלת הכסיזופרניה 99 אחוז מאכלוסית העולם היתה מתויגת כחולת כסיזופרניה שהיה לך אחלה של שבוע חדש ותהני מהילד שלך חמודה

אילנה60

New member
תודה אבל

תודה יקירותי שאתן מנסות להרגיע אותי זה באמת מעסיק אותי 24 שעות..קשה נורא קשה.אני לא מצליחה לענות לעצמי למה זה קרה לה ובאמת אני חושדת שגם אימי חולת סכיזופרניה מהרבה סיבות שלא אפרט כאן. גם אתם מכירים ילד שגם כשהוא עושה משהו שהוא אוהב כמו לראות תוכנית בטלווזיה או סרט הוא מתהפך לכל צדדיו ,עושה התעמלות קרקע וכו' פשוט אי אפשר להשאר מרוכז לידו ..רק הזמן יגיד כמובן אבל בגלל המצב הקשה הזה אני חרדה לו. עוד עניין, לגבי אחות אני לא קרובה אליה וקשה לי מאוד אחרי כל מפגש אני לא ישנה בלילות פשוט הפסקתי לישון מאז הגילוי אבל נורא מייסר אותי שאני לא אחות שתומכת ומכילה ,הקיצר אני מרגישה ממולכדת כל מה שאני יעשה לא יהיה טוב .ההורים שלי לא מוכנים לנדב פרטים על מצבה הם כאילו פתחו מנגנון הגנה כזה שהם עצמם חיים במקום "ממוגן היטב"(אולי בושבושונית תבין..)הם לא מספרים כדי שלא אפגע,כמו שאמרת בושבושונית שאפסיק לחקור, ולא עזרו כל תחינותי והפצרותי לגבי הפרטים.השאלה הזו למה למה זה קרהההה רודפת אותי ומטישה אותי לחלוטין !!תודה שקראתן עד כאן.

רלרלרל

New member
אפשר להבין אותך

זה באמת מפחיד מאוד כשנודע לך שאחתך חולה בסכיזופרניה. פתאום הכל נראה מסוכן ומאיים שיכול להיות שגם הבן שלך חולה כי הסימפטומים בילדות היו דומים. לא משנה שלא הכל. לקחת את פעלתנות היתר של בנך והיקשת מפעלתנות היתר של אחותך בילדותה שזה אותו הדבר. אם תבדקי היטב בינך לבין עצמך תודי שהיו (אולי) עוד סימנים אצל אחותך... לא תמיד ובדרך כלל הגנטיקה לא עוברת מיד מדור אחד לאחר. זה שיש במשפחות שלנו את ה'גן' האחראי לסכיזופרניה לא אומר שילדינו יחלו. תנאי הגידול שונים, יש עוד אדם שמעורב בהולדה שלהם, וכו'. אני מציעה לך לדבר עם פסיכיאטר - פרטי או אפילו מהקופה שירגיע אותך לגבי בנך. ובאמת כפי שאמרו לך קודם חיטוט יתר לא תמיד מועיל. חבל שהורייך התבצרו במדיונות ההגנה שלהם על עצמם מפני הסביבה ולא משתפים אותך יותר. כן,כן, אחות חולה זה כואב מאוד. כל טוב.

אילנה60

New member
תודה לכולם על העידוד .רלרלרל אשמח אם תצר/י

איתי קשר , מעניין אותי מה את חושבת,האם גם לך אח/אחות חולים במחלה? .זה מה שחשבתי לעשות ואולי גם אעשה לגבי ההתייעצות עם הפסיכיאטר.תודה על העצה והעידוד

אילנה שלום

מיצטערת שעונה לך באיחור אבל אילוצי העבודה שלי אני עובדת בתחום הסיעוד ועובדת מישמרות ולפעמים כפולות אני מבינה לביך מותק ומכירה אתההרגשה שמשקרים ומעלימים מידע עברתי את זה עם האקס שלי תמיד ועד היום מנסים לספר לי סיפורים שאחותא חת ניפגע בתאונת דרכים והשני הלום קרב היום אני חכמה ויודעת שהכול בולשיט אבל אז היתי צעיר ה ונאיבית אז האחות אולי עברה תאונה אבל לא מקבלים מיזה כסיזופרניה האח אומנם היה על הצבא ועםפ כול הכבוד הצליח להפיל תיק על הצבא וכבר 30 שנה מקבל קיצבה אבל אני והוא אוישתו וכולם יודעים שהצבא לא אשם אלה הוא חולה וההי חולה תמיד הוא רק ידע להסתיר את זה לראיה והעובדות מדברות בשטח ח לכול אח או אחות אפילו אלה הלא חולים יש לפחות ילד אחד חולה נכון כסיזופרניה היא מחלה תורשתית אין אפס בנידון יש כאלה שהמחלה פורצת אצלהם בגיל 0 כמו אצל הבן שלי ויש כאלה שבגילההיתבגרות ויש כאלה שלאחר גיל 25 אין מה לעשות עם ההורים שלך לא מוכנים לנדב לך מידע לא תחנקי אותם בגלל זה למרות שאני חושבת שזה לא בסדר אבל ככה הם חושבים מבחנה לרכשי ליבך מותק אבל את יודעת מה עם יד על הללב אתלא יכולה לעשות כלום חמודה ומגיד שנכון הוא שבנך חולה מה את יכולה לעשות חמודה לנטוש אותו יש לך חשדות כול שהם את יכולה לפנות למרכז לבריאות הנפש בבית החולים גהה הם מיתמחים בילדים חולים ירבחנו אותו קחי בחשבון שאיבחון פרטי יכולל להגיע עד 7000 שקל ויותר 2 ילד שלא אוהב טלוזיה עדין לא עושה אותו חולה וזה מינסיון שלי בעבודה וניסיון שלי עם הילדים שלי לא כולם אוהבים טלוזיה גם אני לא אני בכלל לא רואה טלוזיה טלויזה בשבילי זה כדור שינה שניה משירה מבט למסך ונירדמת הילד שלך אוהב להיותע ם עצמו ויודע להעסיק את עצמו מה רע בזה ? אני מעירצה ילדים כלאה שיודעים להעסירק את עצמם ולא להידבק לטלויזה הם רק מפתחים את הדמיון שלהם והעולם שלהם מלא בתוכן אין לך מה לעשות יקרתי שוב פעם אני חוזרת ואומרת אנימבינ הלחששות שלך זה שתחקי ותיקראי ותינבחרי ותעשי מוניפולציות של המחשבות לא יעשה לך טוב ובטח לא לבן שלך די להיתעסק עם זה חמודה ימים יגיו עם את טועה ואת יודעת מה לפי מה שאת כותבת יש לי תחושת בטן שאת טועה תני לילד שלךלגדול כמו כול הילדים להנות מהילדות שלו ותהני גם את מימנו עזבי אותך מיספיקולציות זה לא עושה טוב רק תיקרסי מיזה עם תרצי את מיספר הטלפון הניד שלי הפרטי מוכנה להעביר לךא ותו במסר אישי ולדבר איתך חמודה רדי מעץ הגבוהה שטיפסת עוד הפעם נכון כסיזופ]רניה היא מחלה תורשתי אבל לא מחוב שהילד שלך חולה יש לי שני ילדים הבכור ילד רגיל והוא בן 27 המחלה פסחה עלו והזני שקטןם מימנו ב18 חודש כן חולה

למעלה