היי לכולם

lili107

New member
היי לכולם../images/Emo13.gif

צהריים טובים! אני עושה עבודה בנושא "מפלגת שינוי " ואשמח אם תענו לי על שאלתי: האם וכיצד לדעתכם הביאה המפלגה לשינוי משמעותי בתחומים שהיא פעלה? אשמח לשמוע את תגובות!!! ליאת

lili107

New member
../images/Emo9.gif מפלגת "שינוי"

בוקר טוב! ראשית תודה על שיתוף הפעולה העבודה שלי היא בתחום חברה ישראלית! יום טוב

timeless1

New member
בוקר טוב ../images/Emo13.gif

אני מציעה לך גם להכנס לאתר של המפלגה [לינק לאתר יש בצד שמאל של המסך תחת "הודעות מנהלתיות"] וגם לחפש את ערך "שינוי" בויקיפידיה, שגם שם יש מידע על המפלגה. אם יהיו לך שאלות נוספות, נשמח להשיב לך

eitangn

New member
מויקיפדיה:

כדי לאפשר את חבירתן לקואליציה אחת נאלצו גם שינוי וגם המפד"ל לעשות ויתורים. ההחלטה המשמעותית ביותר שבוצעה לפי ההסכם הקואליציוני היא הקיצוץ הדרסטי בקצבאות הילדים, שהיוו מקור הכנסה חשוב למשפחות חרדיות וערביות מרובות ילדים. לקיצוץ זה צפויה להיות השפעה מרחיקת לכת על יכולתה של החברה החרדית להמשיך להתקיים בצורתה הנוכחית. משרד הדתות נסגר, אולם התקציבים שהועברו דרכו למוסדות דת, עדיין מועברים דרך משרדים אחרים, אם כי חל בהם קיצוץ מסוים. בתי הדין הרבניים הועברו לפיקוחו של משרד המשפטים, שבראשו עמד יוסף לפיד. ביטול חוק טל המאפשר את דחיית גיוס בחורי הישיבות התקדם בעצלתיים, ולבסוף, לאחר חזרת החרדים לקואליציה ופרישת שינוי, ירד מסדר היום כליל. עם זאת, העבודה על חוק ברית הזוגיות, המאפשר נישואים אזרחיים, הובילה להעלאת הנושא לסדר היום, אף שגם היא לא הניבה פירות. גם חוגים דתיים הביעו תמיכה בהנהגת מסלול של "זוגיות", שיקביל לנישואים ההלכתיים, ויאפשר לפסולי חיתון, ואולי לא רק להם, להקים תא משפחתי המוכר על ידי המדינה.

למעלה