היי לכולם!!

היי לכולם!!

שמי אלון, אני פריק של ביולוגיה בצורה הכי חזקה שיש! אני בעיקר מתעניין במיקרוביולוגיה והנדסה גנטית אבל הכל בא בחשבון. אני עושה 10 יחידות בביולוגיה ואני פה לרשותכם!!! חחח אגב, כל הכבוד על פתיחת הפורום

perrinat

New member
../images/Emo99.gifסנטיייייייייייי../images/Emo103.gif

10 יחידות ביולוגיה
יש דבר כזה
במדע, כמו במדע, אין דבר כזה שאין דבר כזה.......

רינתי מאמי חח יש דבר כזה...

אני עושה חמש יחידות כמו כולם, ועוד חמש יחידות במחקר גמר...בביולוגיה כמובן!

bodas

New member
כל הכבוד!

אם הייתי יודע שאפשר גם אני הייתי עושה ושנינו מתעניינים באותם תחומים שקלת ללכת לעתודה אולי?... (מצטער על הפירסמות הסמויה, אבל זו שאלה רצינית).

שקלתי ללכת לעתודה...

אבל יש לי מכשול אחד: אני עושה רק 4 יחידות במתמטיקה....
ואני לא בטוח אם יאפשרו לי לעשות עתודה ככה...אבל אני אתענין ואבדוק. בעצם, הייתרון בזה דאם לדוגמא אני ילמד תואר ראשון ביולוגיה כללית ואחר כך תואר שני גנטיקה או ביוטכנולוגיה או מיקרוביולוגיה ואז בצבא, לעסוק בזה..וזה מוסיף 6 שנים של נסיון לרזומה...

bodas

New member
אין קשר...

לצה"ל ממש לא אכפת כמה יחידות עשית במקצוע מסוים. כל מה שחשוב לו בשלב הראשון זה ציון פסיכומטרי ובשלב המאוחר יותר ממוצע בגרות משוקלל, כי זה מה שהאוניברסיטאות דורשות על-מנת להתקבל. אין שום פסול או מניע בקבלה לעתודה עם 4 יח"ל מתמטיקה, ולמי שאוהב את המקצוע המסלול הזה יכול להיות קרש קפיצה נהדר. אני מציע לך לבוא לביקור בפורום שלנו ולקרוא קצת על המסלול... ללמוד קצת על היתרונות והחסרונות ולהבין מי מה ומו. חבל שתחמוק ההזדמנות מידך על חוסר הבנה. בהצלחה!

האמת היא, תראה...יש יתרון אחד

שמשחק לטובתי וחסרון אחד שמשחק לרעתי. יש בטח יותר ,אבל זה הכי מעסיק אותי. הייתרון, הוא שמייד אחרי התיכון, שהכל "טרי" בראש זה הרבה יותר קל להתחיל ללמוד..זה מן רצף לימודי כזה... החסרון, הוא מבחינת החתימה לקבע. אני לא יודע כמה שנים צריך לחתום, אבל אתה יודע, לכל אחד סדרי העדיפויות שלו בחיים. אני לא ארצה לראות את עצמי מתחיל להקים משפחה בגיל...29 נניח. זה פשוט לא נראה לי. זה גיל נורא מאוחר מבחינתי.

bodas

New member
זה לא כזה שחור ולבן

יש עוד הרבה גורמים שנכנסים למשוואה... קודם כל, אני לא רוצה להתווכח איתך בנושא הזה כי לכל אחד השקפה אחרת, אבל לעניות דעתי להתחיל להתעסק עם בניית משפחה ולתכנן את זה כבר בגיל 16 היא דבר לא הגיוני. מאין לך שבאמת תמצא מישהי עד גיל 20 וכמה? מאיפה לך שהיא תהיה אחת?... רק בגלל ש"אולי יצא לך להקים משפחה" תוותר על קריירה?... אני כמובן מקצין - כי רבים וטובים לא הלכו לעתודה והסתדרו מצויין בחיים, אבל זה רק לצורך המחשה שאין בכלל מה להעמיד את שתי האופציות זו מול זו. הצבא לא מונע ממך להתחתן, והקבע (שהוא אגב 3 שנים) זה כמו עבודה... עם משכורת טובה. אם כבר דנים בנושא המשפחה - נראה לי יותר יציב להקים משפחה עם משכורת וניסיון ביד מאשר כשאתה סטודנט שבקושי סוגר את החודש... אבל לא משנה. בקיצור - נמשיך את הדיון במסרים אם תרצה כי זה לא המקום.

shyoni55

New member
יפה יפה...

בדיוק הנושאים שאני הכי אוהב.. רק שאני לומד גם 5 יחידות ביוטכנולוגיה ככה שאני מתעמק במיקרו והנדסה גנטית גם מההבט הזה...

ואללה? אצלי אין את זה...

תגיד, אתה מכיר את החיידק סרציה? SERCIA החיידק האדום הזה...אני יספר לכם פה סיפור. החיידק הזה, בעבר הלא רחוק, עשה ליהודים המון בעיות. הוא חיידק שהמושבות שלו הן אדומות דם כזה צבע ממש חזק. בקיצור, מכירים את עלילות הדם? הנוצרים חשבו פעם שהיהודים בפסח רוצחים ילדים נוצרים ולוקחים את דמם להכנת המצה. בקיצור, שהנוצרים ראו את ה"דם" כביכול,(מושבות הסרציה) על הלחם, הם אירגנו כל מני פוגרומים וזה...הצעה לניסוי: תבשלו דייסת קוואקר על בסיס מים, שימו אותי בצנצנת באור ובאויר הפתוח ולאחר יום יומיים תראו את הסרציה. אגב, הסרציה בדומה לחיידק E.COLI הוא חיידק שמאוד נפוף בחקר ההנדסה הגנטית כי רואים את הפנוטיפים שלו מבחינה חיצונית(צעב, מרקם, צורת מושבות). סתם חומר למחשבה..

למעלה