היי לכם!

sorority girl

New member
היי לכם!

מה קורה? היה לכם יום טוב? מ-ע-ו-ל-ה! שאלה: אם יש לי שתי חברות נואשות מהחיים למצוא חבר והן לא מפסיקות לבכות על זה לידי, יש מצב שזה חוסם אותי? ז"א האם העובדה שבכל שיחה שניה שלנו הן(אחת מהן במיוחד) בוכות לי שאין להן חבר ומדברות על זה בלי סוף זה בעצם חוסם גם אותי מבחינת חבר? אני ממש לא כמוהן, אני לא נואשת, אני בגישת היבוא כשיגיע הזמן.. הן מעולם לא שמעו אותי מתלוננת.. אבל הזוג נואשות האלו רק מחפשות עם מי לדבר.. עם המנקה, עושות עיניים לברמן(והוא מנפנף אותן), עם פועלים.. עם מי לא.. הריגוש שלהן זה אם הפועל זבל זרק להן מבט..

בקצרה..

כן זה חוסם אותך... כאשר את נמצאת בסביבה שלכולם יש חבר, סביר להניח שגם לך יגיע חבר... אבל לצערי זה פועל גם הפוך. הדיבורים על הנושא יוצרים הזדהות עם המצב וזה רק מקשה על לצאת ממנו. הסביבה שאנחנו נמצאים בה, משפיע על איך החיים שלנו יראו. אוהד.

לדעתי קפצת למסקנה שהיא לאו דווקא האופטימלית

לא תמיד להחליף את הסביבה זה הפתרון. לדעתי, מה שאת צריכה לעשות זה לסרב להזדהות עם המצב שלהן, להגיד לעצמך שזה המצב שלהן ולא שלך. (זה שאת מודעת לזה, זה כבר צעד גדול בלא להזדהות איתן) למרות הכל, לדעתי חשוב לחיות בסביבה אוהבת, תומכת, עוזרת ושאפשר להתפתח בה את צריכה לזכור שאת זאת שיוצרת את הסביבה שלך. תדעי מה את רוצה ואיך את רוצה שהכל יראה מסביבך וככה זה באמת יהיה. אוהד.

Galel

New member
ואני אתן את הצד השני:

לא. אין דרך. אין מה לעשות, לפעמים צריך לחתוך. ג'ים רוהן מספר את זה טוב: כשאתה בדרך לאנשהוא, ויש לך כיוון ומטרה, ואתה מרגיש מישהו נועץ לך מרפק קטן בגב, אז אתה מתעלם ומתחיל ללכת לכיוון, ולאט לאט אתה זז יותר יותר מהמטרה שלך. כשלבסוף אתה מגיע למקום שהוא מאוד רחוק מהמטרה שלך ואתה מתעורר ושואל את עצמך - "איך הגעתי לפה" , שואלים אותך בחזרה: "לא הרגשת את המרפק בגב? למה לא עשית כלום?" - אז לדעתי לא. מצד שני, הסוד הוא לא הכל או כלום, יש ספקטרום מאוד שלם, את צריכה לבחור כמה קיצונית את רוצה להיות עם זה. בינוניות היא תמיד אופציה :) גלאל.

scorpion86

New member
זה תלוי בתגובה שלך

אם את מוטרדת מזה.. אז סביר להניח שהן משקפות לך משהו שנמצא בתוכך. מה שבחוץ הוא תמיד שיקוף של מה שבפנים. שימי לב מה את מרגישה שאת נמצאת איתן וזה קורה. אם אני עכשיו אשב לידך ואספר לך שאני כועס בגלל שאני לא מוצא עבודה, האם זה יעורר בך את אותו הרגש שאת מרגישה כלפיהן? סביר להניח שמקסימום תסתכלי עליי... תגידי לי "תעשה כך וכך".. אולי גם תרחמי עליי קצת.. וזהו. לאחר השיחה איתי היית ממשיכה בעיסוקייך. כלומר, במצב כזה שום דבר ממה שאמרתי לא נגע בך. אבל אם והיה ומשהו שאמרתי גרם לך חוסר נוחות, כעס, עצבנות, כלשהי, זה אומר שאת משכת אותי כי אני משקף לך משהו שנמצא בתוכך ואת לא מודעת אליו בגלל שלא נוח לך לראות אותו. את רואה אותו בחוץ ולכן הוא מטריד אותך. שום דבר לא יחסום אותך אם את לא מזדהה איתו- כלומר אם את לא מופשעת ממנו מבחינה רגשית. הרגש הוא מדד לאיפה את נקשרת.

scorpion86

New member
ועוד משהו

אם גילית שאת לא מושפעת מהן מבחינה רגשית, אולי יש כאן הזדמנות להפעיל נתינה. תבדקי אם יש לך משהו לתרום פה. מכיון שכשאת עוזרת לאדם האחר, את עוזרת לעצמך. אם את לדוגמה, תלמדי אותי עכשיו איך להשיג חברה, ותחזקי אצלי את האמונה שבת זוג בדרך אליי, אז את בעצם מחזקת אצלך את האמונה שבן זוג יגיע אלייך. כל מה שאת מעניקה לי את מעניקה לעצמך. לכן אם את תורמת להן, את מחזקת אצלך משהו שיכול בהחלט להניב פירות, זו הזדמנות לצמיחה. כמובן שאםאת מרגישה שאת נחלשת כתוצאה מהנתינה הזו, אז אין טעם להמשיך.

sorority girl

New member
אני מבקשת ממכם להוריד הודעה זו מהפורום לאלתר!

ההודעה הזו לא נכתבה על ידי ואחת החברות שלי קראה אותה וחושבת שאני כתבתי אותה! היא מאוד נפגעה ואני פשוט לא מאמינה שזה קורה!! כילו.. מישהו אשכרה פרץ לי לחשבון!! אני מבקשת בכל לשון של בקשה להעיף את ההודעה הזו!

אחותי אל תחיי בסרט

עדיף שתגידי לחברה את האמת. אין מה לעשות כתבת את ההודעה כי הרגשת צורך לשאול אם זה חוסם אותך.. אל תתייפיפי לידן , את סתם מוותרת על עצמך בשביל קשר שאולי גם לא טוב לך.. ואם נגיד הן נפגעו מזה שכתבת שהפועל עושה להם עיניים, זה לא נכון? זה כן. אם זה לא היה אז לא היית כותבת, אין מה לעשות שיתמודדו עם האמת..

אל תיהיה כל כך בטוח..

הצורה שההודעה נכתבה נורא מזלזלת בחברות שלה... (מילים כמו נואשות, מנפנף וכו') אם היא באמת כתבה את זה ככה על חברות שלה אולי באמת היא צריכה להחליף אותם אבל בהחלט קיימת אופציה סבירה שמישהו נכנס לחשבון דרך המחשב שלה ורשם את ההודעה. זה לא ממש ענייני ועניינך. בכל אופן כרגע אין מנהל לפורום אז קצת בעייתי למחוק את ההודעה. נסי לשלוח בקשה לתפוז אוהד.

למעלה