היי מעדכנת ושואלת לגבי הפרוצדורה

jane doee

New member
היי מעדכנת ושואלת לגבי הפרוצדורה

כבר חודש מתחבטת עם עצמי אם לזרז את התהליך עם ציטוטק או לא בינתיים אין שום התקדמות לכיוון הפלה טבעית.
מדובר בשני שקי הריון ללא עוברים על פי אבחנה בשבוע 7.מדובר בהחזרת עוברים מוקפאים.
אם אני רוצה לסיים עם העניין בגרידה ולא בציטוטק האם זה אפשרי במסלול הציבורי?אני פשוט מגיעה לבית חולים או מבקשת הפנייה מרופא קופ"ח?האם כדאי לי דווקא במסלול הפרטי או שהתהליך הוא אותו תהליך?
בביטוח הפרטי רשום שהכיסוי רק במיקרה של הפלה מסיבה רפואית.האם הריון שהפסיק להתפתח עונה על ההגדרה?
תודה על התמיכה.

שירהד1

Member
מנהל
ראשית, חבל לי עלייך,

שככה את מחכה ושום דבר לא קורה. זה סוחט רגשית וקשה מאוד.

לגבי שאלותייך- ניתן לבצע גרידה באופן ציבורי או באופן פרטי.
אני חושבת שבכל מקרה, את צריכה הפנייה מהרופא/ה הגניקולוג/ית שלך, ואז מתקשרים וקובעים תור.
לגבי השאלה באשר לביטוח- הכי טוב שתשאלי אותם. בענייני ביטוח- אני יודעת שיש המון דברים שכתובים בצורה לא מספיק ברורה ולכן רצוי לברר מולם. אף אחת מאיתנו לא תדע לענות לך על השאלה באופן מדויק.

מקווה עבורך שתסיימי עם הסאגה הזו של ההיבט הרפואי בהקדם.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

מנסה לענות מנסיוני

מבחינה טכנית בשלב ההתעסקות ברחם, התהליך זהה בציבורי ובפרטי.
יש הבדל מבחינת הביורוקרטיה המקדימה (בציבורי מול ביה"ח והקופה, בפרטי מול חברת הביטוח והרופא), בזמינות לשאלות אחרי הפרוצדורה (בפרטי את אמורה לקבל את הסלולרי האישי של הרופא), בדרך כלל יש הבדל גם בשעות שבהן הפרוצדורה מבוצעת - בציבורי בבוקר ובפרטי אחר הצהריים או ערב.

בציבורי כנראה לא יקבלו אותך לגרידה מעכשיו לעכשיו. ברוב בתי החולים יש יום או כמה ימים בשבוע שבהם מבוצעות גרידות, ההמתנה לתור נעה בין יומיים-שלושה לשבועיים, בתלות בעומס על אותו בית החולים.
אני משערת שאת יכולה להתקשר למיון נשים בבית החולים שרלוונטי לך ולברר מה הם צריכים כדי לקבוע לך תור.
מבין כל ההפלות שלי, רק אחת היתה גרידה בציבורי אחרי שהדופק פסק בעצמו. את הפסקת הדופק גיליתי במרכז בריאות האישה של הקופה. הרופאה במרכז בריאות האישה קבעה לי את התור לביה"ח (גם הוא של הקופה). עברו מאז 3 שנים, אז אני לא זוכרת אם הייתי צריכה להביא לביה"ח טופס 17, אבל סביר להניח שכן.

התור לגרידה במסלול פרטי בדרך כלל קצר יותר ביחס לתור בציבורי, בתלות בימי העבודה של הרופא שאת בוחרת ובזמינות חדר הניתוח בביה"ח שבו הוא מבצע את הפרוצדורה.
היתרון המשמעותי מבחינתי במסלול הפרטי, טמון ביכולת לבחור את הרופא שיבצע את הפרוצדורה. לי היה חשוב שהרופא יהיה מקצועי ומיומן, ושהוא גם יהיה קשוב ורגיש להיסטוריה שלי. לשמחתי מצאתי את הרופא הזה.

למיטב ידיעתי הריון שהפסיק להתפתח אכן נכנס להגדרה של בעיה רפואית, אבל חשוב לבדוק זאת מראש עם חברת הביטוח שלך.

jane doee

New member
תודה על התגובה המפורטת שאלה לגבי עלויות

מה סדר הגודל של המחירים והאם זה משתנה משמעותית מרופא לרופא? אני מניחה שאין צורך בתשלום לוועדה. בין אם הפרוצדורה היא שאיבה בהרדמה חלקית או מלאה יש הבדל במחירים?

משערת שיכול להיות הבדל גדול בעלויות בין רופאים שונים

וככל הנראה גם בין בתי חולים שונים.

בשנים האחרונות עברתי כמה וכמה גרידות והיסטרוסקופיות ניתוחיות, חלקן בציבורי וחלקן בפרטי.
מבחינת גרידות בפרטי, בחרתי ספציפית את הרופא שלי, אז לא טרחתי לברר עלויות של רופאים אחרים ובתי חולים אחרים. גרידה עלתה לי כ-5,400 ש"ח (התשלום מתחלק בין ביה"ח לרופא). היסטרוסקופיה ניתוחית עם אותו הרופא ובאותו בי"ח עלתה לי 3,000 ש"ח יותר מגרידה.
לצערי לרופא שלי אין הסדר עם הביטוח הפרטי שלנו או עם הקופה שלי.
לפני כשנה וחצי הביטוח הפרטי שלנו הפסיק לכסות רופאים שלא בהסדר (עד אז הם כיסו את כל הפרוצדורות שעברתי אצלו בעלות של קרוב ל-20,000 ש"ח). מאז עברתי 3 היסטרוסקופיות ניתוחיות באופן פרטי במרכז רפואי אחר, אצל רופא אחר שיש לו הסדר עם הקופה, ובכל פעם שילמתי רק 600 ש"ח השתתפות עצמית.

ועדה להפסקת הריון מתכנסת אך ורק כאשר לעובר יש דופק. מאחר ואצלך כבר אין דופק, אין צורך בועדה. ובכל מקרה למיטב זכרוני אין תשלום נפרד לועדה.

כל הפרוצדורות שעברתי, היו בהרדמה מלאה, כך שאני לא יודעת אם יש הבדל מבחינת העלויות.
באופן אישי היה לי טוב להיות מורדמת לחלוטין ולא לחוות את הפרוצדורות בעודי חצי ערה.

חשוב לדעת שגם אם את בוחרת בגרידה, ככל הנראה תקבלי ציטוטק כשעתיים לפני הגרידה, על מנת להרחיב את צוואר הרחם.

תרגישי חופשי לשאול עוד במידה ועולות לך שאלות נוספות.

למעלה