היי.. קיבלתי היום כלבה חדשה

היי.. קיבלתי היום כלבה חדשה

בת שנה, מעורבת... היתה הרבה זמן במכלאה. היא מאוד מתוקה אבל אין לי מושג איך להתחיל לטפל בה, הפעם האחרונה שטיפלתי בכלב היתה שהייתי בת 8. אני לבד עם אמא שלי בבית ואמא שלי ממש לא רוצה אותה שם, כך שאני לבד עם כל זה. הכלבה יפהפייה, חברותית ועם המון שמחת חיים אבל היא למשל כל הזמן רעבה, אני נותנת לה אוכל יבש לכלבים ואז היא מקיאה אותו וגם עדיין עושה את הצרכים בתוך הבית (שאני יודעת שיקח לי זמן לפתור את העניין הזה), היא גם משתוללת והורסת דברים וקופצת כל הזמן לגז ולשיש כך שאני לא יכולה להשאיר אותה בתוך הבית ואני משאירה אותה במרפסת, אמנם עם שמיכות אבל קר לה שם והיא בוכה, ניסיתי לשים אותה בחדר שלי אבל היא הקיאה... אני יודעת שאני נשמעת אנוכית אבל אני בכיתה י"ב, לומדת המון שעות (לפעמים עד 7 בערב) וגם עובדת בערבים ופשוט למשל הלילה הזה אני לא יכולה לישון כי כל הזמן יש בעיות עם הכלבה ואני נורא רוצה לטפל בה ולהבריא אותה ושהיא תרגיש טוב... וזה מדכא אותי שהיא מקיאה ואני לא יודעת מה יש לה, מחר ניקח אותה לוטרינר שאני אסיים בי"ס, הבעיה שאני בבית רק ב6 בערב! ואין לי מושג מה יקרה איתה עד אז, ואמא שלי מתה להעיף אותה... החבר שלי שהביא אותה מהמכלאה לא יכול לסבול את העובדה שנחזיר אותה וגם אני לא... אבל איך מתמודדים? מה זה ההקאות האלו, ממה זה יכול לנבוע? אני מתה להכניס אותה לישון בחדר שלי אבל מפחדת מההקאות האלו ושהיא תעשה את הצרכים שלה, זה כאילו כל הסיפור הזה נפל עלי ביום אחד וכל כך כואב לי הלב עליה שאני לא יכולה לעזור לה.. סליחה שיצא ארוך פשוט הייתי חייבת לפרוק...

C H 4

New member
כמה דברים

אני אתחיל עם הדבר שהכי הכי הכי קשה לי לכתוב. אם את עכשיו בי"ב מה יקרה עוד שנה כשתתגייסי, ונניח שתצליחי לקמבן משהו ותהיי גם בבסיס פתוח, מה יהיה עוד 3 שנים כשתסעי להודו, ועוד 5 שנים כשתגורי במעונות של איזו אוניברסיטה בעיר זרה? הדבר הראשון שחשוב לשקול לפני שמאמצים כלב זה האם את בכלל יכולה לגדל כלב ב15-20 השנים הקרובות. מכיוון שהיא כבר אצלך, ואני באופן אישי מאמינה שכלב כמו ילד וכמו כל יצור חי אחר לא מחליפים ולא מחזירים אני מקווה שתמצאי פתרון ריאלי לשאלות הללו שהעלתי ושהחזרה לא תבוא בחשבון, אבל אם מראש נראה לך שאין מצב אז זה רע מאוד ועדיף להחזיר אותה בהקדם לפני שהלב שלה ישבר יותר מידי או לעשות מעשה יותר טוב ולמצוא לה בית טוב ועמיד אחר. במאמרים וגם בחיפוש מתקדם תמצאי המון המון חומר על חינוך לצרכים, מה כן לעשות ומה לא לעשות. הקאות זה דבר שדורש הגעה לוטרינר כמה שיותר מהר. יכול להיות שזה כי היא אוכלת מהר מידי, שזו תכונה שלפעמים נרכשת כשכלבים חיים במכלאה עם עוד כמה כלבים וכולם רוצים להספיק לאכול כמה שיותר אבל לפעמים זה גם מצביע על בעיה בריאותית שיכולה להיות גם חמורה ולכן דורשת טיפול לפני שמאוחר מידי. אם היא נשארת במירפסת (שזה ממש לא פתרון לתמיד, אבל באופן זמני מאוד אפשר להגיד שזה סביר) חשוב שיהיה לה שם מקום מוגן מהקור, מהרוח ומהגשם. וגם שמיכה כדי שלא תקפא על הריצפה. בכל מקרה אי אפשר לחנך כלב לצרכים בלי להוציא אותו לטיול גם בצהרים, לא ממש ברור לי מה המקום של החבר שלך בכל הסיפור ואיזו אחריות אם בכלל הוא לקח על עצמו בסיפור, בין היתר כדאי שתספרי לו שזו הסיבה שלא מביאים בעל חיים כמתנה לאדם אחר.

etza

New member
אני מסכימה עקרונית עם הדאגה שלך זה

מאוד במקום אבל לדעתי הלכת קצת רחוק מידי הייתי סטודנטית כשהיה לי כלב הייתי בצבא כשהיה לי כלב זה לא שאם יש כלב צריך להפסיק לחיות! להיפך! פשוט צריך למצוא- וכאן אני מסכימה איתך- את הדרך האחראית לעשות זאת

goolo123

New member
לא אחזור על כל מה שכתבו לך

אבל ברור שכרגע זה לא זמן טוב לכלב עבורך ,לאור העובדה שאמא שלך גם לא מעוניינת בה.כיון שכבר הוצאת אותה מהמיכלאה ,זה יהיה פשוט שיברון לב להחזירה.לכן שמרי עליה כאילו היית מישפחה אומנת שלה מתוך כוונה למצוא לה בית טוב . ראשית קחי אותה לוטרינר, העובדה שהיא מקיאה זה לא טוב. קחי אותה לימי אימוץ של אס.או.אס בימי שישי, ברמת אביב, יש לתאם מראש ביום רביעי בבוקר בטלפון 037441010 עם השקעה בימי אימוץ היא תימצא בית ואת תעשי מיצווה גדולה לכלבה!

אני מצליחה להסתדר איתה קצת

לקחנו אותה לחנות חיות ליד הבית שלי וקנינו לה שמפו לכלבים, תרסיס ואמפולות נגד פרעושים, רצועה וחגורה נמתחת וקיבלנו עצם למשחק, ספר הדרכה לגידול כלבים ו"ממתקים" שהיא תקבל כפרס כשהיא תלמד "לעשות" בחוץ, עשינו גם סידור שאני מורידה אותה בבוקר לפני הבי"ס, החבר ב-12 לפני המשרד, אני ב4-5 כשאני חוזרת מהבי"ס ואחד מאיתנו או ביחד בשעות הלילה, הכלבה הבינה שזה לא בסדר לעשות פיפי בבית ו"מתחבאת" ממני שזה לדעי כבר סימן טוב אבל היא כל הזמן עייפה ומנומנמת בניגוד לאתמול שהיא לא הפסיקה להשתולל... זה אומר שמשהו לא בסדר?

goolo123

New member
חפשי לה בית! כפי שכתבתי לך ,את לא

יכולה להתחייב לה ל-15 שנה! חבל על הכלבה.למענה, חפשי לה בית.

etza

New member
כמה דברים

מסכימה עם כולם בדאגה. אם אתם לא יכולים לטפל בה, חבל שהוצאתם אותה.. ולגבי ההקאות: זה יכול להיות ממליון אלף סיבות רצוי לא לחכות עם הוטרינר אלא מיידית להגיע אליו עם הכלבה. בנתיים בעזרה ראשונה הייתיממליצה לך לא לתת לה אוכל עד שהוט רואה אותה לגבי הורסת וכו' זה פשוט עניין של חינוך (עאלק פשוט
) זה דורש המון השקעה והמון מאמץ..צריך להתחיל עם זה בהקדם אבל שוב- לפני הכל- קחי אותה לוטרינר הכי מהר שאת יכולה

למעלה