היי, רציתי לשתף במשהו שקרה לי היום..

DanaHoPe

New member
היי, רציתי לשתף במשהו שקרה לי היום..

אני פקידה בבסיס בצפון, וחלק מהתפקיד שלי הוא לענות לטלפונים (אם אין מישהו אחר בסביבה...)
אז היום יצא שכל הבנות שאיתי במשרד יצאו לאן שהוא וגם המפקדת שלי לא הייתה במשרד..
והיה טלפון..
עכשיו בדרך כלל האנשים ששומעים אותי מגמגמת בטלפון מחכים בסבלנות ואפילו אומרים תודה ויום טוב.
אז איזה מישהי התקשרה לטלפון של המשרד..
היא: היי!
אני: היי..
היא: מה קורה בסוף עם ה..(לא זוכרת מה זה היה)
אני: מה?
היא: נו ה..(כנ''ל)
אני: (כאן התחלתי לגמגם) מי את?
היא: מה יש לך???
אני: כלום שאלתי מי את? (גם כאן גמגמתי כמובן)
היא: חח מה עובר עליך???
אני: את מי את צריכה?
היא: חח מה קורה לך???
אני: מי את??? (גמגום)
היא: טוב את עובדת עליי חחח
אני: את מי את צריכה?
-ניתוק-
חמישים פעם שאלתי אותה מי היא ומה היא צריכה כי כנראה היא הייתה צריכה את המפקדת שלי אבל היא הייתה בטוחה שזאת היא שעובדת עליה..

וקרה לי משהו דומה אתמול:
ידיד שהיה בקורס עם מישהי מהמשרד שלי בא לבקר אותה והתחלנו כולם לדבר כזה..
אז שאלתי אותו משהו והתחלתי לגמגם והוא אומר לי מה יש לך???
אז חברה שלי שהיא הידידה שלו אמרה לו היא מגמגמת מה יש לך?? (היא ממש חמודה לא יודעת איך הייתי יוצאת מזה לבד..כי הפעם היו שם עוד קצת אנשים..)
בקיצור כל פעם שקורה לי מקרה כזה כל המצב רוח הטוב שהיה לי נעלם ובא לי לעלות על איזה הר ולצרוח!!! פשוט לפרוק הכל ולא לשמור הכל בבטן.
והיום חברה שלי אומרת לי "אני רואה שאת ממש שמחה, התאקלמת פה ממש טוב!" (אני 3 חודשים שם ובאמת אני יכולה להגיד שכיף לי.)

שי שורק

New member
היי דנה

גם לי היו מקרים דומים ,תחושה לא נעימה . למדתי להתמודד עם דברים כאלה ופשוט לומר בהמשך השיחה שאני מגמגם והפלא ופלא נשמעת התנצלות מהצד השני , שקט וזכות הדיבור עוברת אלי ללא הפרעות.

DanaHoPe

New member
אני מנסה להתמודד עם זה

אבל זה כל כך מעליב ומעצבן שאני רק רוצה לסיים את השיחה ולשכוח מזה..

שי שורק

New member
דנה נכון זה מעליב ומעצבן

במצבים שכאלה נסי לשאול את עצמך מה יצא לי מזה?מלכעוס ולהתעצבן ומה אני רוצה להשיג בסיטואציה זו או אחרת,כלומר רגע לפני לקחת נשימה ולחשוב.....לא פשוט אני יודע מנסיון אבל יש תוצאות טובות

oshi16

New member
את לא מבינה כמה פעמים זה קרה לי

אתמול התקשרתי למטופל להודיע לו שיקדים. ונתקעתי והוא פשוט התחיל לצעוק עלי בטלפון ׳ דברי לאט!!! לאטט!!׳ וכל מילה שנתקעתי זה חזר על עצמו.
פשוט צעקתי עליו בחזרה ׳ איך אפשר לדבר לאט כשצועקים עלייך!?!?׳ וזה גם יצא מקוטע אבל הוא פשוט שתק והקשיב לי חחח
זה קורה לי המון כשאני צריכה להתקשר למישהו זר והם פשוט חושבים שזאת מתיחה ולפעמים מנתקים.
ויש ששואלים אותי בפנים : לללללמה אאאת מגמגמגמגמת?
ואין מצב שאני נשארת בשקט. לרוב אני עונה : מה אתה מנסה לומר? תדבר ברור./ קודם תלמד לגמגם/ מתי לצחוק?.
והם פשוט שותקים וזה נותן להם כמה דקות לחשוב על מה שהם הוציאו מהפה.
הכי גרועים - אלו שפשוט צוחקים לך בפנים או הבנות הסתומות שצוחקות עם החברות שלהם ׳ מה היא רוצה ?!׳

תודה לאל אני כבר מחושלת ורק מהמבט שאני מעיפה להם יורד להם הבטחון והכבוד אל מתחת לבלטה שאני דורכת עליה :)

DanaHoPe

New member
אפשר להגיד לך שאני גאה בך?

זאת גישה טובה מאוד!
הלוואי ואני הייתי יכולה להגיב ככה ולא להיעלב ישר

גם לי זה היה קורה המון

ועדיין לפעמים זה קורה

אני חושב שסיגלתי לי סגנון גמגום שפחות נותן פתח לזה (כי אני עוצר), אז אולי שואלים אותי "שכחת?"

אבל גם כשזה קורה אני בא מהמקום שאני מודע לחוסר המודעות של הציבור לתופעה של גמגום ואני פשוט מסביר. ב90% מהמקרים בשנתיים האחרונות זה עובר חלק, בין אם מעירים ובין אם לא.
אני די גאה בזה :)

nataly401

New member
מה זאת אומרת עוצר?

הגמגום שלך מתבטא בתקיעות? מדבר חלק ואז יש פתאום שקט.... וחוזר לדבר חלק?
זה ממש מעניין עוד לא פגשתי גמגום כזה! :)

orlu

New member
מה היית עושה? הריי כבר עשית

חברה שלך מקבלת אות ה ולא הסתגרת בפניה היא אוהבת אותך ובטבעיות ייצגה אותך.

מה יהיה בפעם הבאה?

את תייצגי את עצמך, חצי שנייה של פחד ואת אומרת אני מגמגמת......בהצלחה יקירה זה עובד תנסי.

חוץ מזה שלעלות על הר ולצרוח תמיד משובח גם לא למגמגמים

nataly401

New member
איזה טיפשה!

בצבא גם אני עבדתי עם טלפונים, בין היתר גם הענקתי תמיכה טכנית בטלפוניה בנוגע למחשוב... רק פעם אחת בכל השרות שלי שמעתי מישהי מעליבה ברקע של השיחה בה טיפלתי ופשוט התעלמתי. הנחתי שזה לא שווה את המאמץ, כי גם ככה אני לא איתה בטלפון, לא רואה ולא כלום. אני מקווה שלא תפגשי עוד בחורות סתומות כמוה ואל תקחי ללב. דברים כאלה צריך לשים בקופסאת ה"להתעלם לחלוטין" ולהמשיך הלאה בראש מורם. אגב, תרגישי חופשיה להתחצף חזרה, אני מבינה שאת קצת צעירה בצבא, אז אם מישהו מעליב אותך תרגישי חופשי להעמיד אותו במקום ואפילו לנתק. את לא צריכה לספוג עלבונות במסגרת השרות הצבאי שלך.
אגב, אני ממש שמחה שכיף לך בצבא, אני חסידה גדולה של שרות צבאי

למעלה