היי

jenni17

New member
היי

מה המצב? יש לי שאלה: אני יודעת אנגלית טוב אני רוצה לשפר אותה עוד יותר ולעבוד חזק על הדקדוק! מה אני יכולה לעשות בנוסף למורה פרטי??

Human Nature

New member
היי גם לך ../images/Emo13.gif

אוקיי, אז אני בזמן האחרון גם עובד על האנגלית שלי די הרבה- ואכן רואים תוצאות. בתור התחלה, אני ממליץ לך לעבור על כל חוקי הדקדוק שוב פעם, ללמוד (ולא סתם לשנן) אותם ולבדוק שמבינים. אחרי זה, אני מצּיע לך לקרוא הרבה ספרים, מאמרים וכו'. אם את לא מהטיפוסים האלו- פורומים בינ"ל של דברים שאת מחבבת (אני לדוגמה, באחד של מדונה ששפּר לי את האנגלית); חברי-עט חו"ליים; סרטים או סדרות באנגלית (עצה: קחי את כל "דיסני"
). מורה פרטי אני לא מצּיע לך לקחת, אלא אם כן קשה לך ללמוד לבד. בדר"כ מורים פרטיים מלמּדים בשביל להכין אותך למבחן, ולא בשביל ללמּד אותך את החומר כדי שתוכלי לישמו בשלב מאוחר יותר. מורה פרטי כן מומלץ אם את מתקשה בלימודים- וגם אז, להודיע לו שאת רוצה ללמוד את השפה. בהצלחה

לירונר

New member
ברשותך אני אציע גם משהו...

אם אוהבים מוזיקה, ושומעים הרבה מוזיקה, מומלץ לכתוב מצעדי להיטים. ככה אני שיפרתי את הספלינג שלי פלאים.

הדבר העיקרי שאני יכולה להמליץ בקשר

לזמנים זה להבין את השוני המהותי בין זמנים באנגלית ובעברית. זמנים באנגלית (המונח "זמן" מטעה. באנגלית זה הרי tense לא time) מתייחסים לשילוב של זמן (עבר, הווה, עתיד) ואופן פעולה או קשר לפעולה אחרת. Present Simple - אמיתות, חוקים, הרגלים, פעולות שמתרחשות בתדירות קבועה או משתנה Present Progressive - פעולה במהלך התרחשותה, בדרך כלל זמנית, חד פעמית ורציפה או פעולה שתתרחש בעתיד הקרוב Past Simple - פעולה שקרתה בזמן ידוע בעבר או היתה הרגל בעבר Past Progressive - פעולה שקרתה במקביל לפעולה אחרת, או שנקטעה ע"י פעולה אחרת, או שפעולה אחרת התרחשה בשלמותה בזמן שהפעולה הזאת התרחשה, או פעולה שקרתה בפרק זמן מסויים ללא הפסק Future Simple - פעולה שאמורה להתרחש בעתיד, הסבירות להתרחשות די גבוהה going to - פעולה שמתוכננת להעשות בעתיד Present Perfect Simple - פעולה שקרתה בעבר ועדיין ממשיכה לקרות ו/או פעולה שקרתה בעבר ויש לה השפעה על ההווה ו/או פעולה שקרתה בעבר בזמן בלתי מוגדר ו/או פעולה שקרתה בעבר מספר פעמים Present Perfect Progressive - פעולה שקרתה בעבר וממשיכה מאז לקרות באופן רצוף Past Perfect Simple - פעולה שקרתה לפני פעולה אחרת בעבר Past Perfect Progressive - פעולה שהתרחשה ברציפות עד הרגע שהתרחשה פעולה אחרת בעבר תנסי לחשוב על כל מיני דוגמאות שבעברית הן אותו דבר או שיש ביניהם רק הבדל של tense. לדוגמא: "דנה כותבת ספר" יתורגם ל-Dana is writing a book אבל "דנה כותבת ספרים" יתורגם ל-Dana writes books "היא כל הזמן מדברת" יכול להיות מתורגם גם ל-She talks all the time וגם ל-She is talking all the time. מה ההבדל בהרגשה? אם את רוצה שיחשבו שלמדת ממש קשה, מה תגידי - I studied hard last night או I was studying hard last night? יש עוד הרבה דוגמאות כאלה. פשוט תחשבי עליהם. תנסי להבין באמת, לא את החוקים היבשים מה מוסיפים לאיזה פועל אלא למה החוקים האלה קיימים, איזה צורך הם משרתים. בהצלחה.

למעלה