היי

היי

אני חדשה בפורום ומקווה שתוכלו לעזור לי. בסביבות 15 שנים יש לי בעיות שאני מגדירה כ"תגובה רעה לאוכל". זה התחיל עם מוצרים המכילים קמח ועם מתוקים, המשיך עם מוצרי חלב והיו תקופות שכל דבר כמעט שהכנסתי לפה גרם לי להרגשה רעה. בגלל שנזכרו לבדוק אותי רק באמצע השירות הצבאי, רוב הבדיקות או שלא נעשו כמו שצריך או שלא נעשו בכלל. נקבע שקיימת "אי סבילות לחיטה וחלב", וזה עוד לפני שבכלל נשלחתי לבדיקות ורק לפי התלונות שלי. בדיקות דם, רנטגן וגסטרוסקופיה יצאו תקינות. כיום אני מעדיפה להקשיב לגוף שלי ולא למעבדה, ומקפידה על דיאטה נטולת גלוטן וחלב, ולא קל לי בלשון המעטה. עדיין יש לי תגובות שונות לפעמים למאכלים שלא קשורים לאלרגיות הידועות לי, בעיקר כאבי בטן, בחילות והקאות ותחושה כללית רעה. מעולם לא נשלחתי למומחה לאלרגיה ולא נבדקה לי שום אלרגיה לכלום. האם כדאי לי לעשות את זה? מה בודקים בעצם ואיך עושים את זה? בנוסף יש לי חשש שיתברר שאני אכן אלרגית לעוד דברים, ויש גבול למה שבנאדם יכול להוריד מהתפריט שלו אם ברצונו להישאר שפוי. מצטערת על ההצפה בשאלות ומקווה שתוכלו לענות לי

נשמע לי דווקא יותר בכיוון של תסמונת

מעי רגיז. אשמח לפהנות אותך לחומר בנושא, אם זה מעניין אותך.

קודם כל, תודה

ומעי רגיז זה מה שאמרו לי במשך שנים, לצד הטענה שמדובר במחלת נפש קשה וסתם נדמה לי הכל. חומר על התופעה קראתי בכמויות ומה שהבנתי מזה זה שאין פיתרון ואין מה לעשות חוץ מלסבול או לא לאכול כלום (והיו לי תקופות כאלו, ואכן לתקופה קצרה זה הקל אבל לטווח הארוך מסיבות מובנות זה הזיק). דווקא בגלל שדיאטת הגלוטן עובדת חשבתי שאולי זה לא זה וזה כן צליאק, אבל מי יודע. נראה לי שאני הבנאדם היחיד שהתפלל לקבל תוצאות חיוביות בבדיקות לצליאק.

מאמר ממש מצויין ../images/Emo45.gif

אבל לא ממש חידש לי הרבה. לשמור על תזונה נאותה זה נחמד, אבל כבר גיליתי מה זה אומר לגבי. היו רופאים חכמים שאמרו לי לא לאכול את מה שעושה לי רע, מה שאומר לא לאכול כלום בתכל'ס, או לאכול רק ירקות וטופו שזה לא תפריט יותר מדי מזין ומשביע. אבל כמו שאמרתי מקודם, דיאטת הצליאק עשתה לי כאלו שינויים שאם זה היה רק IBS אני בספק אם הייתה עוזרת. הסיבה שפניתי לפורום מלכתחילה הייתה בשביל לדעת איך מגלים בעצם למה אלרגים, ולזה אני אשמח לקבל תשובה. זה מאוד נחמד שקיבלתי מרופא אישור לכך שהגוף שלי לא סובל מאכלים מסויימים, אבל יהיה עוד יותר נחמד לקבל אסמכתא לזה.

מומחים לאלרגיה.

אז ככה, מזוית הראיה שלי, הפתרונות של הרפואה הקונבנציונאלית הן מועטות. לכן אני מאוד, מאוד ממליצה לפנות לאיבחון בשיטת שנקראת IPEC (גילוי נאות- אין לי שום קשר מקצועי איתם). גם אני הייתי אלרגית לחצי מהחיים (פרי הדר, אבק, סויה, דגים, שעועית ועוד ועוד). אז מה אני לא אחיה????
השיטה הזאת, היא שיטה מעולה לטיפול באלרגיות. תחפשי אותם בגוגל. מומלץ בחום!!!!

למעלה