היי!

היי!

קוראים לי לירון, בת 16 מאזור המרכז. כן, ניחשתם נכון גם אני עשיתי את המבחן לפני איזה אלף שנה ואובחנתי כמחוננת. עכשיו, לפי מה שהבנתי לרוב ילדים מחוננים בולטים בזה שהם מתעניינים בפיסיקה, מתמטיקה, שפות, החלל וכל השטויות מהסוג הזה... אבל אני מאז שאני זוכרת את עצמי לא התעניינתי בזה במיוחד. נכון שתמיד הוצאתי בקלות מאיות בפיסיקה ומתמטיקה והמקצועות הריאליים הרבה ויתר אהובים עלי מההומניים, אבל בתור ילדה בגן אף פעם לא הבעתי התעניינות מיוחדת במערכת השמש וכשהייתי ביסודי בכיתת מחוננים שיעורי אסטרונומיה ורפואה לא ריתקו אותי בכלל. אז שאלתי היא, האם יש פה אנשים כמוני? או שכולם כאן מתמטיקאים דגולים?...

ועוד דבר לא קשור

נכון כשמדברים על מחוננים מוציאים אותנו בתור איזה קבוצה מסכנה עם בעיות רגשיות ובלי חברים ושאף אחד לא מבין אותנו? זה לא מעצבן כמה שזה לא נכון?

MelodicTruth

New member
בהחלט אין קשר מחייב בין הדברים.

אני מכיר מחוננים שלא מסוגלים להתקרב למתמטיקה, ועוסקים בעיקר באמנות. גם אני הייתי אחד מהם במשך רוב שנות התיכון, כיום אני מחלק את הזמן כמעט באופן שווה בין תחומים "הומניים" (אוי, כמה שאני שונא את המילה הזאת) למתמטיקה, שהפכה לאובססיה החדשה שלי. לעניות דעתי, מערכת החינוך (והחברה בכלל) עושה עוול בכך שהיא מקדמת את המחוננים בעיקר בתחומים המדעיים, ומזניחה את שאר התחומים.

רוני48

New member
אוי כמה שאתה טועה!!!

שלום, קוראים לי רוני ואני בת 11. בכיתה ג' אובחנתי כמחוננת ומאז אני לומדת בתיכון הקרוב לביתי פעם בשבוע במקום ביה"ס. אנחנו ממש אבל ממש לא לומדים שם פיזיקה,מתמטיקה,כימיה ומדעים אלא...אנחנו לומדים מקצועות שהם למשל...אומנות הקרקס(לומדים לעשות ג'אגלינג,ללכת על קביים ועוד..),סיפורי הים(מיתולוגיות ועל יצורים שחיים בים),אומנות(פשוט אומנות חוויתית!!),קישורים אישיים(שיעור עם פסיכולוגית שמלמדת אותנו)ועוד כל מיני דברים מהסוג הזה...אתה מבין?!?! מעשירים אותנו בדברים מדהימים ואני באמת חושבת שזה מדהים!!

rotem3101

New member
תגובה לרוני

שלום אני רותם בת 12 ואובחנתי כמחוננת בכיתה ג' לרוני זה לא שלא מפתחים את המקצועות הריאליים זה פשוט מפתחים גם את המקצועות הלא ריאליים. חוץ מזה גם בתוך המקצועות האלה מלמדים אותך מדע וכאלה. לדוגמא באומנויות הקרקס גם אני לומדת ותוך כדי מלמדים אותך פיזיקה וכאלה. אומנות למדתי שנה שעברה ומלמדים אותך את זה שונה ממה שמלמדים בבית ספר. סיפורי ים למדתי מקצוע דומה (אגדות ומיתוסים) וגם תוך כדי לומדים על ההסיטוריה וכאלה. קשרים אישיים זה חשוב בדיוק כמו שאר האנשים וזה איך להתנהג עם בני אדם. זה לא נכון להגיד שמזניחים את המדעים והמתימתיקה. וללירון מצטערת גם אני אוהבת מתימתיקה וכאלה (אני לא ממש טובה בזה אבל לא משנה)

רוני48

New member
לרותם

שייאו!! אני מכירה אותךך!! אני לא בטוחה...איפה את לומדת מחוננים?

rotem3101

New member
אני לומדת בגבעת אולגה

רוני שלום אין לי מושג אי ך את מכירה אותי אבל אני לומדת בגבעת אולגה איפה את ואם כן איזה כיתה?

למעלה