היי

yair24

Member
היי

קודם כל מזל טוב על הפורום יש לי שאלה בקשר לDIV במיקום אבסולוטי: אני רוצה לשים שני תמונות שיעלו אחת על השניה ושזה לא ישתנה לי כתלות בגודל החלון כי כל מה שאני מנסה לא מצליח לי אם אני משנה את גודל החלון אז הDIV מופיע לי בכל מיני מקומות שלא שם אני רוצה שהוא יהיה תודה יאיר

k4school

New member
אהלן... הנה כיוון לעבודה

אהלן תודה על הברכות וחבל שאיני רואה אותך כאן יותר.... אני רואה הרבה שאלות בפורומים של בוני אתרים ובפרט בפורום תפוז, שאני יכול לעזור ופשוט אין לי זמן להסתובב בין הפורומים השונים.... אתה מוזמן להפנות את חבריך גם לכאן. ולענייננו... העלתי לפני כמה ימים, ובכוונתי לעדכן בקרוב, כתבה בנושא בעיות רזולוציה ופתרון בבניית אתרים.... אנא חפש את הכתבה באתר ותמצא את חלק א של התשובות לכל מה שדרוש בשאלתך מייד בסיום שימוש בפתרונות המובאים שם מגיע החלק של שימוש בפקודת סטייל. בין הפקודות השונות המגדירות מאפיינים ישנה הירארכיה של חוזק פקודה. פקודת הסטייל חזקה ביותר וגוברת על הגדרות ברירת המחדל של מאפייני האובייקטים. לפיכך ברגע שעברת לשימוש בפקודת סטייל נוצרו אצלך כבר מאפיינים חדשים המשליכים על כל האובייקטים בתוך אובייקט האב בו הגדרת פקודת סטייל. הטעות הנפוצה בנושא זה היא כי מיקום אבסולוטי גם הוא נקבע ביחס למשהו.. הרי אנו קובעים מיקום אופקי ומיקום אנכי כמאפיינים למיקום אבסולוטי. נניח אנו רוצים למקם את אובייקט x כך שלא יושפע מתנאי הרזולוציה. המיקום האבסולוטי של אובייקט x ניקבע באופן אוטומטי ביחס למיקום אובייקט האב של אובייקט x ולא בהכרח ביחס לאובייקט החלון או הדף. כאשר אובייקט x נימצא בתוך טבלה הרי שאובייקט האב של אובייקט x הוא אובייקט הטבלה. פתרון פשוט ויעיל תמיד הוא למקם את כל האובייקטים בתוך אובייקט טבלה מרכזית. טבלה זו תוגדר בעצמה במיקום יחסי (אובייקט האב שלה הוא הדף) 0,0 וגודלה יקבע בכל עמוד באופן מוגדר (קבע רוחב ואורך לטבלה המרכזית בכל עמוד בהתאם לתוכן העמוד). עתה מקם את כל שאר האובייקטים באמצעות מיקומים אבסולוטים ושים לב שאין להם אובייקט אב פרט לטבלה המרכזית. שים לב כי הטקס אינו נישבר באופן אוטומתי ואין גלישה של רכיבים בדף. בדוק שבכל מעבר שורה יש סימן <br> גם אים אינו נחוץ (הוא יהיה נחוץ ברזולוציה אחרת). והנה קיבלת: מה שרואים זה מה שמיתקבל בכל דפדפן ובכל רזולוציה בהגדרות אלו .... מובן שפתאום עלולות לצוץ בעיות חדשות וזו תהיה כבר עלייה נוספת בדרגה, ובהם נטפל שוב בדרכים הנכונות. שים לב שהיה לי הרבה יותר קל להיות ספציפי אם היית שולח את הקבצים. אני ממליץ לכל שאלה לצרף את הקבצים המתאימים. בכל מיקרה אתה מוזמן לחזור ולשאול על כל נושא שלא הובהר מספיק טוב וכל מילה שלא ברורה שם. מקווה שהדבר יעזור לך רונן מנהל הפורום והאתר "המפתח לבית הספר"

yair24

Member
תודה ../images/Emo13.gif עוד שאלה

אני כרגע עובד על פרוייקט של בניית EDITOR לאתרים בHTML כלומר אתה נכנס לאתר ויוצר דפים חדשים בעזרת כל מיני כלים שיש שם הכל בשפת צד לקוח כלומר הכל קורה בזמן אמת ואין צורך לחכות לכל מיני קומפילציות של השרת מה שעשיתי כבר זה טבלה שנבנית בצורה דינאמית כלומר אתה בוחר מס עמודות ומס שורות לוחץ RENDER והטבלה מופיעה השתמשתי בפקודה INNERHTML כדי לבנות את הטבלה מה שאני צריך עכשיו זה אפשרות לסימון תאים בטבלה ע"י גרירת העכבר כלומר אתה גורר את העכבר מעל תאים מסוימים והתאים מסתמנים בצבע (לא רק התאים שעברת מעליהם אלא כל התאים שנמצאים בתוך הריבוע שנוצר מרגע שלחצת על העכבר ועד לרגע ששיחררת אותו ממש כמו בWINDOWS) איך אפשר לעשות את זה ? יש איזה ארוע ONDRUG אולי או משהו כזה? יאיר

k4school

New member
תשובה (אם הבנתי טוב)

חג שמח
אם אני מבין טוב אתה צריך להיעזר בפקודת ondragstart בכל מיקרה כבר הערתי בעבר אם זיכרוני אינו מטעה אותי, שאם תשאיר את הקבצים שאתה רוצה לתקן נוכל להבין הרבה יותר טוב על מה מדובר ולתת תשובה אופטימלית. אנא צרף הודעה עם הקובץ שאתה מדבר ואולי נדלה שאפשר בדרכים נוספות... בכלל אני לא בטוח שהבנתי מה אתה רוצה לעשות אבל הפקודה לגרירה שביקשת כותבים כמו ששמתי כאן (דרך אגב מדובר על DHTML ולא על HTML מה שגורר שלא כל דפדפן יודע לעבוד עם הפקודה)

למעלה