היכן אפשר למצוא אינפורמציה על מכוני דיאליזה

liat1953

New member
היכן אפשר למצוא אינפורמציה על מכוני דיאליזה

כתבתי כאן לפני מספר חודשים כשהחלו הבעיות של בעלי עם הכליות אך המצב היה סביר ולא הוצרך בדיאליזה לצערנו לפני יומיים התברר שהמצב הורע והיום באופן משמעותי ואין מנוס והוא החל בדיאליזה. היום בפעם הראשונה הדיאליזה היתה חלקית,רק שעתיים וממחר ארבע שעות,עדין במסגרת בית החולים. החל משבוע הבא הוא מועבר למכון שהומלץ/הוכתב על ידי הקופה. האם יש אפשרות לבחור את המכון?היש יש שוני בין המכונים? אשמח לקבל כל אינפורמציה רלוונטית. תודה ליאת

ש ר ו ן 74

New member
מכונים

רשימה לא שלמה. לא כל מכון, יאושר ע"י הקופה, צריך ללחוץ עם איום בחוק זכויות החולה. יש מכונים פרטיים שבהם יש אוירה טובה יותר (גילאים וכו'). את הטיפולים מבצעות אחיות שהוסמכו לכך. בריאות.

D o r o t h y

New member
נכון, אבל

יש חוק שמאפשר לכל חולה לעשות דיאליזה איפה שהוא בוחר. כך שבאמת עמידה על רצונכם (במידה ויש בעיה) יכולה לעזור. בעיקרון אין הבדל משמעותי בין מכון למכון, אבל יש את הניאנסים הקטנים ומקצועיות הצוות שיכולים לעשות הבדל גדול מאד. אני רק יכולה להגיד שאני עשיתי דיאליזה במשך שלוש שנים באיכילוב והייתי מאד מרוצה ורק כשאני עושה עכשיו ב"זיו" בירושלים, אני מבינה את ההבדל. לא יזיק אם תבקרו ביחידות הדיאליזה הרלוונטיות לכם, תשאלו שאלות, דברו עם אנשים. שיהיה בהצלחה ואל תהססי לשאול כל מה שעולה בדעתך. דורית

שרית(^_^)

New member
שוני בין מכוני דיאליזה

בעיקרון, כפי שציינו השאר, גם אם הקופה מנסה להכתיב לכם לאיזה מכון להגיע לטיפולי דיאליזה, עם הרבה עקשנות ומרפקים ניתן בד"כ לשנות את רוע הגזירה. ההבדלים בין המכונים השונים יכולים להיות בתחומים הבאים: * מרחק מהבית ונוחות הגעה * רמת מקצועיות ומיומנות הצוות * רמת אדיבות, נחמדות, משפחתיות של הצוות * רמת נקיון ואסתטיקה של המכון * אוירה (מבחינת גיל המטופלים במכון ומצבם הבריאותי) * רמת ציוד: מכונות חדישות, כורסאות נוחות, טלויזיה אישית * רמת צפיפות (כמות המטופלים בכל משמרת והמרווח בין העמדות) * המצאות רופא נפרולוג זמין בכל עת יתרונות דיאליזה בבית חולים לעומת מכון פרטי: * בבתי החולים נמצא תמיד נפרולוג תורן בכל משמרת, שיכול לענות על שאלות, לספק מעקב נפרולוגי צמוד יותר ולטפל במקרה הצורך. לעומת זאת במכונים הפרטיים נמצא בד"כ רק רופא כללי, שבמקרה הטוב יודע לחתום על מירשמים, אבל לא הרבה יותר מזה. כמובן שיש גם נפרולוג אחראי, אך הוא מגיע בד"כ לביקור רק פעם בחודש. * צוות האחיות בבתי חולים נחשב בד"כ למיומן, המקצועי והמנוסה ביותר, שיודע להתמודד בצורה הטובה ביותר עם סיבוכים ובעיות בזמן הדיאליזה (זאת בגלל ריבוי המקרים הקשים שמגיעים לטיפול בבתי החולים, לעומת המטופלים ה"בריאים" יחסית שבד"כ שמגיעים למכונים הפרטיים). * בית חולים מצויד בכל אמצעי החירום במידת הצורך (בדיקות דם על המקום, צילום רנטגן CT, MRI,טיפול נמרץ, כירורג כלי דם וכו'). אם חלילה משהו מסתבך בזמן דיאליזה במכון פרטי, אין ברירה אלא להתפנות לחדר מיון של בית החולים הקרוב. * בד"כ יותר נדיב ממכון פרטי (מכון פרטי הוא עסק לכל דבר, שצריך לשמור על רווחיות). זה יכול להתבטא למשל באספקת ציוד חד פעמי ללא הגבלה (למשל, בבית חולים בד"כ לא יתלבטו אם להחליף את הסליל לחדש בזמן דיאליזה במידה והמערכת נקרשת, בניגוד למכון פרטי שבו בד"כ ינסו לשטוף את הסליל ולהמנע מביזבוז סליל חדש ככל האפשר), יאפשרו בדיקות דם תכופות במידה וקיימים פרמטרים מדאיגים וכו'. יתרונות מכון פרטי לעומת בית חולים: * בד"כ שקט ורגוע יותר * אוירה נעימה יותר (בד"כ חולים במצב בריאותי טוב יותר) * פחות סיכון לזיהומים (בבתי חולים קיימים בד"כ חולים קשים יותר וחולים מאושפזים) בהצלחה!

liat1953

New member
תודה על התגובות המקיפות הפותחות צוהר אל עולם

חדש ולא מוכר. אנחנו עדין רק בתחילת הדרך,היום עשה בעלי דיאליזה מלאה ראשונה בבית חולים,אכן היחס והשירות היה מעולה אך אנו גרים רחוק מבית החולים ולכן נמשיך במכון אליו הפנו אותנו.מקוה שאכן המכון יענה על הציפיות ,כעת אני יודעת שבמידה ולא יהיה בהתאם לציפיותנו נוכל להאבק למען מקום טוב יותר.... יש לי עוד הרבה מאד שאלות לאנשי מקצוע לגבי תזונה,שתיה,השתלות בהמשך ועוד,ונאמר לי שבמכון אוכל לקבל מענה. תודה שאתם כאן ליאת

D o r o t h y

New member
בכל מכון דיאליזה

יש אנשי מקצוע, רופאים, אחיות, דיאטנית, עו"ס. אל תהססו לשאול אותם כל שאלה, הם גם אלו המכירים את הבדיקות הרפואיות ויכולים לתת תשובה מוסמכת. אם עדיין נותרות לכם שאלות, תמיד אפשר לקבוע פגישת ייעוץ עם רופאים ואנשי מקצוע אחרים שיהיה בבריאות .

למעלה