היכן למקם הכנה למאייד ע"י הקבלן

AllTheBest2

New member
אנו קונים דירה ולא רוצים להתקין מיני מרכזי בכל הדירה, אלא חושבים להתקין מזגן עילי בכל חדר. הקבלן לא מוכן לעשות הכנה של ניקוז בכל חדר אלא רק נק' מרכזית בקרבת המאייד.
הכנה שהקבלן מספק: צנרת גז וחשמל למזגן עם מעטה למיזוג אוויר (צמ"א) הכוללת 2 צינורות נחושת מבודדים בקטרים "3/8, "5/8, צינור חשמל עם כבל רב גידי ונקודה לניקוז מזגן מפוצל או מיני מרכזי, לרבות צינור באורך עד 4.0 מ' וחיבור למחסום רצפה.

להבנתי ניתן לחבר מזגן עילי בסלון (3.5 כ"ס) להכנה הנ"ל (לחשמל ולצנרת גז).

השאלה שלי היא איפה כדאי למקם את ההכנה של הצנרת חשמל וגז ונק' ניקוז אם אני רוצה שיהיה לי את האפשרויות הבאות:
1. מזגנים עיליים בחדרים ומזגן של הסלון יתחברו לאותו ניקוז
2. בהתחלה יהיה מזגן עילי בסלון אך בעתיד אולי נתקין מיני מרכזי לסלון ולמטבח
3. המיקום המשוער של המזגנים מסומן בריבועים שחורים בשרטוט
4. המזגן העילי בסלון יתחבר להכנת חשמל וגז של המיני מרכזי

תודה רבה ואשמח לדעתכם בעניין

קבצים מצורפים

• תכנית מיזוג תפוז.png
    תכנית מיזוג תפוז.png
    KB 195.3 · צפיות: 7
עוד לפני שראיתי את תשובתו של יוסי, כבר נראה לי בעייתי למקם כל כך הרבה מנועי מזגנים במסתור הכביסה שמתוכנן בדירה שקנית. כמו כן בחלל ציבורי כפי שהוא מתוכנן בדירה, פיזור האוויר הטוב ביותר יווצר רק על ידי התקנת מזגן מיני מרכזי שימזג בו זמנית הן את המטבח, פינת האוכל והסלון. התקנת מזגנים עיליים באופן בו סימנת תיצור פיזור אוויר שאיננו אחיד וגם המראה שיווצר לאחר התקנתם יהיה מאוד לא אסתטי.

יוסי זיו1

Active member
זוהר, עניתי לגולש בפורום השכן עשה זאת במו ידכם בשבוע שעבר בפרוטרוט עם התייחסות מיוחדת למיסתור כביסה הבעייתי והצעתי לו כאפשרות יחידה במקום מיני מרכזי מערכת של מיני VRF שעונה בדיוק לבעיות הללו אך כנראה המחיר יקר לו למרות שכתבתי שיש סוגים שונים של מערכות במחירים משתנים לפי טיב היחידות/רמת רעש/מותגים /סוגי יחידות פנים ועוד.
בהתייחס ספציפית למיסתור אמנם הוא רחב מעט אבל מה שקובע זה רוחב הרפפות ,שלחתי לו גם את הקובץ הסבר, כנראה לא הבין את הכתוב.

בינא

Member
מסכים עם יוסי זיו
אין מצב ואין סיבה לא ללכת למיני מרכזי במקרה הזה.

AllTheBest2

New member
שלום ותודה על התגובות. מצטער שלא השבתי משום מה לא קיבלתי התרעה שענו על השאלה.

אדייק את ההנחות ואת שאלתי,
הנחות:
בשלב ראשון יהיה בסלון מזגן עילי אשר מתוכנן להתחבר להכנה שהקבלן עושה עבור המיני מרכזי.
לא בטוח שיותקנו כל המזגנים העליים בשלב הראשון, בשלב כלשהו נרצה לשמור אפשרות להתקין מזגן עילי אחד או יותר.

שאלה:
היכן כדאי למקם את ההכנות שהקבלן עושה, שהן צנרות גז, חשמל ומים כך שאוכל לחבר אליהן גם את המזגן של הסלון וגם את המיני מרכזי בהמשך.
לגבי הכנת צנרת המים נרצה שניתן יהיה לחבר אליהן ניקוז מהמזגנים בחדרים אם וכאשר נתקין אותם

ממש תודה על ההערות לגבי המיני מרכזי, אני מבין שזה בעיה לשים מספר רב של מדחסים במסתור, בשלב הראשון אני לא רוצה להשקיע במיני מרכזי אלא להתקין יחידה עצמאית בסלון אולי עוד מזגן עלי אחד ביחידת הורים.

בינא

Member
שלום ותודה על התגובות. מצטער שלא השבתי משום מה לא קיבלתי התרעה שענו על השאלה.

אדייק את ההנחות ואת שאלתי,
הנחות:
בשלב ראשון יהיה בסלון מזגן עילי אשר מתוכנן להתחבר להכנה שהקבלן עושה עבור המיני מרכזי.
לא בטוח שיותקנו כל המזגנים העליים בשלב הראשון, בשלב כלשהו נרצה לשמור אפשרות להתקין מזגן עילי אחד או יותר.

שאלה:
היכן כדאי למקם את ההכנות שהקבלן עושה, שהן צנרות גז, חשמל ומים כך שאוכל לחבר אליהן גם את המזגן של הסלון וגם את המיני מרכזי בהמשך.
לגבי הכנת צנרת המים נרצה שניתן יהיה לחבר אליהן ניקוז מהמזגנים בחדרים אם וכאשר נתקין אותם

ממש תודה על ההערות לגבי המיני מרכזי, אני מבין שזה בעיה לשים מספר רב של מדחסים במסתור, בשלב הראשון אני לא רוצה להשקיע במיני מרכזי אלא להתקין יחידה עצמאית בסלון אולי עוד מזגן עלי אחד ביחידת הורים.
שלום לשואל.
קרא בעיון מה שנכתב.
הדירה שלך תוכננה עם מיני מרכזי אחד.
לא יהיה לך צורך בריבוי מזגנים כי המיני מרכזי ימזג את כל הדירה.
מה שיוסי זיו כותב כאיש מקצוע נכון.

יוסי זיו1

Active member
שוב אינך מבין מה כותבים לך , לא תוכל גם בעתיד להתקין כמה מזגנים , רק אחד , אז תתקין מיני מרכזי ותשקיע בבקרת חדרים טובה כך שתהיה לך שליטה בכל חדר ומכל חדר. ולצנרת הכנות קבלן אי אפשר להתקין גם מיני מרכזי וגם מזגן עילי, למזגנים רגילים זוג צנרת לכל מזגן .
במיני VRF או ב VRF BOX או במולטיBOX איך שיקראו לזה וזה דומה אפשר להשתמש בצנרת קבלן בתנאי שהיא מתאימה וכאן במקרה שלך לא מתאימה ואז להתפצל לכל חדר עם מזגן נפרד.
הצנרת לדבר כזה היא 3/8 ו 3/4.

למעלה