הילד שלנו מדבר בצעקות ובקול רם מאוד - האם הוא לקו''ש?

הילד שלנו מדבר בצעקות ובקול רם מאוד - האם הוא לקו''ש?

שלום לכולם
הייתי פה בעבר --- בעקבות חשד ללקו''ש לקחתי את בני בן שנתייםו וחצי לרופא אף אוזן גרון.
נוזלים בצד שמאל. נשלחנו לבדיקת שמיעה, הראה 20db שלטענת המכון זה לק'ווש קל מאוד. התייעצתי עם קלינאית תקושושרת והיא אומרת שזה טווח נורמלי לגיל שלו ומבחינתה אין לו לקו'ש.
אמנם חל שיפור גדול בטווח המילים שלו, אבל עדיין המילים כולן משובשות. וגם הוא צועק אותן במקום לדבר בון "רגיל".

אני מתכוונת לחזור על בדיקת אף אוזן גרון + בדיקת שמיעה ע''פ בקשת הרופא.
השאלות שלי - האם 20 db זה באמת בטווח הנורמה לגיל זה? האם ילדים לקו''ש מדברים בצעקות? כלומר זה התנהגות אופיינית? כיצד מלמדים ילד להנמיך את הטונים?

תודה שבת שקטה
שסק

אתי77

New member
דיבור בצעקות

הי,
אני יכולה להגיד לך שלושת הילדים שלי נוטים לדבר מאד חזק, ורק הבכור עם לקות שמיעה... דווקא הוא מדבר הכי נעים

האם הוא מבקש הרבה "מה?"
&nbsp
אני חושבת שאת עושה דבר חכם לחזור לבדיקת שמיעה. אין לך מה להפסיד ותוכלי להיות שקטה יותר.
&nbsp
אל תשכחי לעדכן!

טוב, חזרתי לעדכן...[לא לציטוט!!]

היינו בבדיקת שמיעה התנהגותית + טמפונומטירה
הוא סירב לשתף פעולה, ולכן מה שיכלו לומר לי זה שיש לו בין 30-35 די בי.
הם לא חושבות שמדובר בבעית הבנה אלא שמיעה, לדעתם הוא מסרב להמשיך בגלל שהוא לא שומע, ולא סתם כי לא בא לו.
בכל אופן הזמנתי תור לקלינאית תקשורת...הוא אומר משפטים והם יותר ברורים ממקודם, יש כבר קצת תארים וצבעים. הוא מערבב מילים באנגלית ובעברית ביחד. אבל עדיין 99% מהמילים הם חצאי מילים, כלומר אומר את סופם.
אם מבקשים ממנו להגיד "אני רוצה..." או לנסח משפט כפי שאנחנו רוצים, הוא כן מנסה
מה דעתכם? טפנומרטיה יצא בסדר, אין בעיה בעצב השמיעה. הוא עדיין עם נוזלים למרות מי המלח שנותני לו כל יום.
האם הפתרון הוא ניתוח כפתורים? הרופא שלנו (אף אוזן גרון) לא נראה נלהב מזה.

מצד אחד - מחכה שיסתדר מעצמו. מצד שני אולי כדאי ללחוץ לניתוח כפתורים? הוא כבר בן שנתיים וחצי וחבל לי שימשיך להיות מעוכב שפה עם ניתוח כפתורים פשוט יכול לתפור את זה
שסק

למעלה