הימים ימים מאתגרים

תודה

האמת שישבתי ועשיתי מחשבות עם עצמי,
קראתי אתכן,
התייעצתי עם חברות ועם הארגון שלנו
והודעתי למנהלת שלי שאני מצפה שהיא תעמוד כעת לצידי,
משמע תאפשר לי להמשיך למידה מרחוק.
ביום ראשון יש לנו ביקורת בבית החולים אז אהייה 'חכמה' יותר.
אם אדרש ללולינות אעשה גם אותה.
רווחת הילדים,אצלי, קודמת לכל
על אחת כמה וכמה בריאותינו, כולנו.
תודה רבה!

הימים ימים מאתגרים

את הסגר עברנו יפה.
הילדים,בני 7, היו נינוחים ונעימים. ניהלנו שיגרת למידה והיה נחמד.
ביום העצמאות עשינו מנגל קטן בחצר והילדים שמחו בו מאוד רק שהבת שלי טיפסה על שרפרף,נפלה ולמחרת היינו 10 שעות במיון וחזרנו הביתה עם גבס.
החברים חזרו לביה"ס, אני עדיין בבית.התלמידים שלי עוד לא חזרו.
בשבוע שעבר הוצאתי אישור מחלה ולא לימדתי מרחוק על מנת להיות זמינה לביתי.היא שברה את היד הדומיננטית מה שגורם לה להיות סיעודית בחלק מהדברים.השבוע עבר מצוין,היינו בביקורת בבית החולים ואמרו לבוא עוד שבוע.
מאתמול "צפוף" לי בלב.אני לחוצה.לחוצה שהילדים לא בבית הספר ולא יגיעו אליו,כנראה עד 12 ביוני בתקווה שהגבס ירד לפני,לחוצה בעיקר מתחילת יוני שבו אם אדרש לעבוד לא אוכל כי הילדים בבית.לחוצה כי עצרתי התשלום לצהרונים,ביטלתי הרשמה כי בלאו הכי הם לא שם ומה יהיה בימים ביוני? אאלץ לעבוד רק עד 12 ולהגיע לילדים.
מנסה "להרגיע" את עצמי שמדובר,כנראה, רק בחודש ואולי קצת,לקחת חל"ת חודש ולגעת בקרן השתלמות לא ממש מתחשק לי ובקיצור מחפשת דרך להתעודד,לסדר לעצמי המחשבות ולדעת שאנחנו במסלול הנכון.
בינתיים הימים מאתגרים.דעתכן?
שבוע טוב.

אמאנחל

Member
מנהל
לא הבנתי

חשבתי שכתות א-ג חזרו ללמוד. הילדים שלך לא חזרו לבית הספר? למה לא יגיעו לבית הספר עד 12 ביוני? ילדים עם גבס, גם ביד הדומיננטית, הולכים לבית הספר.

חזרו ושלי לא

מה תעשה הילדה עם הגבס?עד שהגבס לא יוסר אין לה מה לעשות בבית הספר.
היא לא יכולה לכתוב,עם האוכל אני עוזרת ומה שעושים בכיתה אני עושה איתם בבית.

fialka3

New member
מצטערת לשמוע על נפילה ועל הגבס

אבל את לא חושבת שאם לא תעשי במקומה הכול היא תלמד להסתדר? גם אני מבינה שהם באותה כיתה ואחיה יכול לעזור לה טיפה, לא?
תראי, את צריכה לדעת שגם אחרי שיורידו לה גבס היא לא תוכל להפעיל יד ב100 אחוז ותצטרך פיזיאוטפיה.
בקיצור, אני חושבת שכדאי לשחרר, למרות שזה קשה לך.
&nbsp

זה לא עניין של למידה

ואני ממש לא עושה עבורה הכל.
כשעובדים בחוברות אני כותבת התשובות שלה,איפה שמותחים קווים היא איכשהו מסתדרת.לקרוא היא קוראת בעצמה.
את תרגול הכתיבה היא מתעקשת לנסות והיא כותבת על דפים גדולים עם טושים.לא פעם זה מתסכל אותה כי זה לא יוצא איך שהיא רוצה.
אחיה איתה בכיתה אבל לא מתפקידו לסייע לה. הוא תלמיד עם המשימות שלו ואינני רוצה להטיל עליו גם את שלה.
אני תוהה אם היא תחזור לביה"ס מה היא תעשה שם? תקשיב נטו כי לכתוב היא איננה יכולה,לצייר,לגזור ולצבוע גם כן לא,בהפסקות יש ריחוק והשבר שלה מאוד רציני כך שאסור שהיא תיפול או תקבל מכה ביד.
כשהגבס ירד יהיה קל יותר לבקש ממנה להפעיל את היד.כרגע הוא כבד מאוד,עם סד ומגביל אותה עד מאוד.

fialka3

New member
אני מסכימה שזה לא פשוט

אבל הפתרון שלך גם לא הכי נכון בעינני.
קודם כך, הבן שלך בכל זאת לא רוצה לחזור לבית הספר? הוא לא רוצה או שאת לא מחזירה אותו?
לגבי הבת אני בכל זאת חושבת שבגיל 7 אפשר ללמוד לעשות הרבה דברים עם יד השניה. זה לא פשוט, אבל ילדים צעירים גמישים מאד.
החלמה מהירה ותרגישו טוב!

הבן שלי לא רוצה

הוא מחכה להחלמה של אחותו.אני שואלת בכל יום.
השבר קריטי ואין לי כוונה לשחק באש.
אחכה לביקורת הבאה ואתייעץ עם הרופא בנוגע לחזרה של ביתי.
ואגב,לא מדוייק.יש לי ילדה מאוד רצינית ועקשנית שמנסה כל מה שרק אפשר עם יד שמאל ולפעמים קצת עם האצבעות (במיוחד הזרת) של יד ימין.זה לא עניין של 'סתגלנות' היא באמת מוגבלת כעת אבל,תודה על דעתך.
שבוע טוב

קרמבוש2

New member
תסמכי על המורה שתדע להתמודד
חלק מהתפקידים של המורה זה לעשות התאמות לתלמידים עם קשיים שונים ולבצע למידה דיפרנציאלית . דברי עם המורה ותראו איך ניתן להתמודד עם המגבלה הזמנית של הבת. שבר ביד אחרי שהכאבים עוברים זה בהחלט לא סיבה להשאר בבית

אמאנחל

Member
מנהל
בית ספר זה יותר מלימודים

זה מסגרת, זה לצאת מהבית, וזה להיות עם חברים וחברות, לפגוש את המורים והמורות, לשבת בהפסקות עם חברות. מה שלומדים בבית הספר בגיל 7 אפשר להשלים בקלות אחר כך.
&nbsp
את זאת שיודעת את המצב הבריאותי, ואת תשפטי האם ההגנה על היד מצדיקה מניעה של המגע החברתי עם הילדים האחרים.
&nbsp
עוד שיקול לקחת בחשבון זה מצב הקורונה בעיר שלך. בעיר שלי לא זוהה חולה חדש כבר שבוע. אז אין שום סיבה לא לשלוח ילדים לבית ספר ולצהרון. את יודעת היכן אתם גרים ומה באמת האיום אצלכם. השיקול הכלכלי מצטרף לשיקול של החזרה לשגרה ולסדר יום נורמלי. תבדקי אם את כן יכולה לרשום אותם שוב לצהרונים כך שתוכלי לעבוד כרגיל. גם אם עדיין לא יורידו את הגבס, היד אולי כבר לא תהיה כל כך רגישה, ותוכלי לשלוח את הילדים לבית הספר ולצהרון.

ayala99

New member
כתבת שאסור שתקבל מכה

ילדים דוחפים וזה יכול להיות מסוכן. אני תומכת בהחלטה להתאפק עוד חודש לפני החזרה לשגרה

מרגנית2

New member
גם אצלנו ימים מאתגרים

מבינה אותך לגמרי. מקוה שתסתדרי מבחינה כלכלית. הרבה בריאות לכולכם!
&nbsp
אצלנו משבר הקורונה הגיע. בני התפרק לגמרי. בכי בלי הפסקה.. הבאתי את המטפלת שלנו המשפחתית הביתה. בהתחלה היא שגתה ועשתה עוד יותר גרוע את המצב. היה לילה בלי שינה. ממש קשה. למחרת היא באה שוב ושוחחה עם הילד בלי נוכחותי. נראה שהוקל לו.
קשה בלי בית ספר. בלי סדר יום. בלי לצאת. ואנחנו רק שנינו. אחד על אחד.
&nbsp
מקוה שיסתדר לך בדרך בה בחרת. אני בטוחה שאת חושבת רק על טובת הילדים. תחזיקי מעמד!
&nbsp

אמאנחל

Member
מנהל
אוי, קשה מאוד

תרגישו טוב שניכם.
כבר אפשר לצאת מהבית. אולי תצאו כל יום שניכם? לפארק להסתובב, לקניות בסופר, לקנות חולצות בית ספר/כלי כתיבה לשנה הבאה?
הוא כבר יכול לצאת לפגוש חברים. נפגשים בפארק עם מסכות ויושבים במרחק זה מזה.
השניים שלי כבר היו כמה וכמה פעמים בחוץ, איתי ובלעדיי.

מרגנית2

New member
המצב החברתי

מאד הוחמר בקורונה. והיכולות החברתיות גם נחלשו. כך שהילד לא רוצה לצאת מהחדר.
זה גם לא גיל שאמא מזמינה חברים..
לקניות אנחנו יוצאים מדי כמה ימים ביחד. הוא עוזר לי לסחוב. אבל אם פוגש חברים מבית ספר הוא מתעלם מהם. והם גם מתעלמים.
היה גם משבר רומנטי ברקע.. כן הגענו לשלב הזה.. לבי לבי עליו.
&nbsp

אמאנחל

Member
מנהל
אוי, כואב הלב

טוב שהוא יוצא איתך מהבית לפעמים.

יש לך גישה לטלפון שלו, בדקת שלא קרה שם משהו?

מרגנית2

New member
לא אין לי גישה

לטלפון. בדרך כלל הוא מספר לי אם קורה משהו. הוא סיפר לאחרונה שגם החבר הכי קרוב לו מסתגר כעת עם הטלפון ולא מתקשר. וככה נותרנו בלי חברים.
חבר ילדות נוסף עזב את בית הספר וניתק קשר.
&nbsp

אמאנחל

Member
מנהל
אולי

תדברי עם המחנכת שתתן לכולם משימות קבוצתיות, וכך הוא יהיה חייב להיות בקשר עם חברים? אולי אפילו משהו שצריך לעשות בחוץ? לאסוף עלים של עצים ממינים שונים נניח

מרגנית2

New member
מתאוששים. שמחים לחזור לבית ספר

הילד לא מסכים להסתפר אבל מתרגש לקראת החזרה לבית ספר. היה ארוך מדי הבידוד הזה.
אני בקשר רצוף עם המחנך והיועצת. יהיה טוב.
&nbsp

אמאנחל

Member
מנהל
יופי, נראה איך יהיה

גם אני חוזרת היום לבית הספר. "יהיה שמח" כי 40 מעלות בחוץ, ורוצים שנהיה עם מזגנים דולקים וחלונות פתוחים. ומניסיון העבר, מערכת החשמל בבית הספר כנראה תקרוס. הילדים שלי חוזרים מחר.

מרגנית2

New member
היה שבוע מוצלח

למרות החום הכבד. הילד קם בזמן ויצא בשמחה לבית ספר. היועצת יזמה שיחות איתו ובית ספר מאד הולך לקראתו. מסתמן שלא ייגש לבגרות בכמה מקצועות. בית ספר מקבל את זה. המחנך ביקש אישור מהמנהל. יש אישור. רוצים אותו שם גם בלי בגרות מלאה. זה נהדר. עוזרים לנו להתגבר על המשבר הזה. &nbsp

למעלה