הינה זה מתחיל. תופעה קשה בגלל החיסון שגרמה למוות.

רוב הזמן נח

Well-known member
הרכיב בחיסון חודר לתאי שריר ולמעשה מחבל בפעילות שלהם. מזריקים אותו לזרוע, אבל אי אפשר לדעת לאן החומר ינדוד. וברגע שהוא חודר לתאי שריר הוא למעשה מחבל בפעילות שלהם ובמקום שהתא ייצר חלבונים שהוא צריך, הוא מייצר חלבון זר. זה כשלעצמו מזיק אם במקרה החומר מגיע לתאי השריר שבלב. אחרי זה החלבונים שהזרים שהתא מייצר נצמדים אליו בחלק החיצוני שלו. על מנת שתאי מערכת החיסון יראו אותם. יתכן שזה משהו שיכול לייצר דלקת מסוכנת במקום, במקרה והתאים האלה הם תאים בלב.

סטילהוק1

Well-known member
כמו שאמרתי, אלה שקפצו בראש לאורך כל ההיסטוריה האנושית תמיד שימשו כשפני הניסיונות של אלה שהשכילו להמתין בסבלנות עד שקיבלו את המוצר המוגמר המתוקן והעדכני, ולא רק בתרופות, אלא בכל דבר, אלה שקפצו ראשונים תמיד שילמו ביוקר ואילו אלה שהשכילו להמתין בסבלנות ולראות את ההשלכות והתוצאות תמיד רק הרוויחו וקיבלו בסופו של דבר את המוצר הטוב יותר ובמחיר הזול יותר מכל אלה שקפצו ראשונים. צר לי על הבחורה הצעירה שמתה, אך זו עוד הוכחה ללמה אסור לקפוץ בראש ועדיף לנהוג בסבלנות ולראות את ההשלכות והתוצאות של כל אלה שקופצים בראש ולמעשה משמשים כשפני הניסיונות עבור כל השאר.

1ספי11

Well-known member
כמו שאמרתי, אלה שקפצו בראש לאורך כל ההיסטוריה האנושית תמיד שימשו כשפני הניסיונות של אלה שהשכילו להמתין בסבלנות עד שקיבלו את המוצר המוגמר המתוקן והעדכני, ולא רק בתרופות, אלא בכל דבר, אלה שקפצו ראשונים תמיד שילמו ביוקר ואילו אלה שהשכילו להמתין בסבלנות ולראות את ההשלכות והתוצאות תמיד רק הרוויחו וקיבלו בסופו של דבר את המוצר הטוב יותר ובמחיר הזול יותר מכל אלה שקפצו ראשונים. צר לי על הבחורה הצעירה שמתה, אך זו עוד הוכחה ללמה אסור לקפוץ בראש ועדיף לנהוג בסבלנות ולראות את ההשלכות והתוצאות של כל אלה שקופצים בראש ולמעשה משמשים כשפני הניסיונות עבור כל השאר.
במקרים רבים אלה שנשארו לחכות סיכנו עצמם הרבה יותר.
מול הבחורה שמתה כנראה בגלל טיפול לא נכון יש כאלה שמתו בגלל שסרבו לקבל חיסון.

רוב הזמן נח

Well-known member
במקרים רבים אלה שנשארו לחכות סיכנו עצמם הרבה יותר.
מול הבחורה שמתה כנראה בגלל טיפול לא נכון יש כאלה שמתו בגלל שסרבו לקבל חיסון.
כל אחד צריך לעשות את השיקול שלו אם לקחת או לא לקחת את החיסון. וצריך לספר לציבור גם את הסכנות בקבלת החיסון.

דיברגנט חדש

Well-known member
הסכנות הובאו לידיעת הציבור.
רוב המידע שמובא על ידי מתנגדי החיסונים הוא פייק
ברור, איך לא חשבתי אחרת.
תנסה שוב, אולי ייפול לך האסימון שזה בדיוק הפוך.
לראיה, אשאל את שאלתי, ששאלתי בתגובה קודמת, אליך ישירות, למה הכתבה הזאת לא מופיעה ב-Ynet? הא, שוב, מנסים להסתיר מהציבור?

Harrington

Well-known member
מנהל
מעבר לכך שהדברים לא בהכרח נכונים (כך למשל אפשר גם לומר שאלה שקיבלו ראשונים נהנו מוקדם יותר מתוצאות ההתחסנות וכדו'), מה שאתה מתאר זה בס"ה שיש אנשים טובים שמנדבים עצמם לטובת הכלל ויש אנשים שמעדיפים להיות פרזיטים אגואיסטים ולרכוב בהמשך על טוב ליבם של האחרים.

לא משהו שהייתי מתפאר בו יותר מדי.

רוב הזמן נח

Well-known member
מעבר לכך שהדברים לא בהכרח נכונים (כך למשל אפשר גם לומר שאלה שקיבלו ראשונים נהנו מוקדם יותר מתוצאות ההתחסנות וכדו'), מה שאתה מתאר זה בס"ה שיש אנשים טובים שמנדבים עצמם לטובת הכלל ויש אנשים שמעדיפים להיות פרזיטים אגואיסטים ולרכוב בהמשך על טוב ליבם של האחרים.

לא משהו שהייתי מתפאר בו יותר מדי.
אפשר לומר בצרכנות אותו הדבר. אתה קונה היום מוצרים בזול כי יש המון שקופצים ראשונים לקנות אותם. לכן המחיר יורד ואתה קונה אותם בזול. גם במזון למאכל יש אנשים שקונים המון. לכן יש יצור המוני שמוריד את המחיר. לכן זה שאתה צרכן נבון שקונה רק מה שהוא צריך ובכמות נכונה, לפי הגישה שלך הופך אותך לפרזיט. כי אתה נהנה מזה שיש המון אחרים שקנו המון ממה שהם לא באמת צריכים, דבר שגרם ליצור המוני שהוזיל לך את המחיר. כי אם זה היה תלוי רק בך ובאלה שקונים רק מה שהם באמת צריכים , היו נמכרים הרבה פחות מהמוצרים האלה, מה שהיה גורם להם להמכר במחיר יקר יותר.

קירשנבאום8

Well-known member
שאלה למחוסנים: האם בטרם תחבו לזרועכם את התכשיר החתימו אתכם על "טופס הסכמה מדעת לשתף את גופכם ובריאותכם בניסוי הקליני הענק הזה?"
וזאת לאחר הסבר מקיף על מהות התכשיר, היותו תכשיר לא מאושר אלא נסיוני בהרשאת חירום? על כי לא ידוע כלל האם הוא בטוח או יעיל? האם תהיו חייבים להמשיך ולקבל זריקות דחף כל שנה עד סוף חייכם?
לפי מיטב ידיעתי, דבר מכל זה לא נעשה ובכל זאת הסכמתם (לא מדעת!) להפקיר את גופכם ובריאותכם ואולי את חייכם לניסוי רפואי לא מספיק ידוע.
חלקכם עשה זאת כי רצו שיכניסו אותם לתוך המסעדה ולא בשולחנות בחוץ? כי רציתם תו ירוק?

רוב הזמן נח

Well-known member
שאלה למחוסנים: האם בטרם תחבו לזרועכם את התכשיר החתימו אתכם על "טופס הסכמה מדעת לשתף את גופכם ובריאותכם בניסוי הקליני הענק הזה?"
וזאת לאחר הסבר מקיף על מהות התכשיר, היותו תכשיר לא מאושר אלא נסיוני בהרשאת חירום? על כי לא ידוע כלל האם הוא בטוח או יעיל? האם תהיו חייבים להמשיך ולקבל זריקות דחף כל שנה עד סוף חייכם?
לפי מיטב ידיעתי, דבר מכל זה לא נעשה ובכל זאת הסכמתם (לא מדעת!) להפקיר את גופכם ובריאותכם ואולי את חייכם לניסוי רפואי לא מספיק ידוע.
חלקכם עשה זאת כי רצו שיכניסו אותם לתוך המסעדה ולא בשולחנות בחוץ? כי רציתם תו ירוק?
אני לא חושב שבישראל מקפידים על הכללים האלה.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא. אבל גם לא השתתפתי בשום "ניסוי קליני ענק", כך שאך הגיוני בעיני שלא החתימו אותי על נכונות להשתתף בדבר דמיוני כזה :).
וזאת לאחר הסבר מקיף על מהות התכשיר, היותו תכשיר לא מאושר אלא נסיוני בהרשאת חירום?
הסבר מקיף בהחלט קיבלתי. בדיוק כמו כל עם ישראל.
על כי לא ידוע כלל האם הוא בטוח או יעיל?
לא. אני דווקא יודע שהוא גם בטוח, במגבלות המידע הקיים וגם יעיל, ללא מגבלות מיוחדות.
האם תהיו חייבים להמשיך ולקבל זריקות דחף כל שנה עד סוף חייכם?
אנחנו לא יודעים ונלמד זאת רק בהמשך. בכל מקרה אין לשאלה זו שום השפעה על ההחלטה להתחסן כעת.
מסתבר ש"מיטב ידיעתך" הוא לא כל כך מיטבי.
לא יודע לדבר על "חלקנו". אני עשיתי זאת כי לא רציתי לחלות וספק אף להתפגר מנגיף הקורונה. התו הירוק מהווה עבורי 'תופעת לוואי' חביבה, מעין בונוס. אך ממש לא העיקר.

קירשנבאום8

Well-known member
לא. אבל גם לא השתתפתי בשום "ניסוי קליני ענק", כך שאך הגיוני בעיני שלא החתימו אותי על נכונות להשתתף בדבר דמיוני כזה :).

הסבר מקיף בהחלט קיבלתי. בדיוק כמו כל עם ישראל.

לא. אני דווקא יודע שהוא גם בטוח, במגבלות המידע הקיים וגם יעיל, ללא מגבלות מיוחדות.

אנחנו לא יודעים ונלמד זאת רק בהמשך. בכל מקרה אין לשאלה זו שום השפעה על ההחלטה להתחסן כעת.

מסתבר ש"מיטב ידיעתך" הוא לא כל כך מיטבי.

לא יודע לדבר על "חלקנו". אני עשיתי זאת כי לא רציתי לחלות וספק אף להתפגר מנגיף הקורונה. התו הירוק מהווה עבורי 'תופעת לוואי' חביבה, מעין בונוס. אך ממש לא העיקר.
על כל שאלה שמשרד הבריאות ומומחיו משיבים "לא ידוע" אתה אומר שלך זה כן ידוע. אתה רואה נסתרות או שאתה לא מחשיב יושר כתכונה הכרחית?
ושאלתי שלא השבת לה: האם החתימו אותך על "טופס הסכמה מדעת" כפי שמתחייב בחוק? כך זה נעשה בכל המדינות הנאורות

Harrington

Well-known member
מנהל
על כל שאלה שמשרד הבריאות ומומחיו משיבים "לא ידוע" אתה אומר שלך זה כן ידוע.
ואללה? מוזמן להראות אפילו מקרה אחד בודד כזה. אתה זה שטוען שיודע 1001 דברים שמשרד הבריאות לא יודע. אני מיישר קו עם משרד הבריאות והודעותיו (וכמובן לא רק שלו).
אתה רואה נסתרות או שאתה לא מחשיב יושר כתכונה הכרחית?
בפורום הזה בכלל ואיתך בפרט קשה להשתתף בדיונים אם אתה מתעקש על יושר כתכונה הכרחית. אמנם כלפי עצמי אני מתעקש על כך, אבל כלפי אחרים, לרבות כבודו, מזמן ירדתי מדרישה זו. זה פשוט תנאי הכרחי לכתיבה כאן.
ושאלתי שלא השבת לה: האם החתימו אותך על "טופס הסכמה מדעת" כפי שמתחייב בחוק?
עניתי למעלה ויותר מפעם אחת. לא החתימו אותי (וגם אין בכך כל צורך), אבל בהחלט נתנו לי את כל המידע המחויב ע"פ חוק ומוסר.
כך זה נעשה בכל המדינות הנאורות
נהדר.

דיברגנט חדש

Well-known member
חלקם רצו תו ירוק שיכניסו אותם לתוך המסעדה ולא בשולחנות בחוץ אך זה כלום לעומת אלו שהתחסנו מכפייה בכדי שיוכלו לכלכל את משפחתם בכדי שיהיה להם מה לאכול (n)

רוב הזמן נח

Well-known member
יש צילומים על אנשים שהתחסנו וחששו לפני זה, וכל מה שאמרו להם זה חירטוטים בעל פה על כמה כדאי להם להתחסן וכמה החיסון בטוח. לא הקריאו להם את כל הדברים הרעים שאולי יכולים לקרות להם בגלל החיסון.

למעלה