הישרדות - עונה 38 (ספוילרים)

אני דיי בסוף כבר, אבל רציתי לשאול לפני שאני מסיים - יש פונדורוסה לעונה הזאת? פונדרוסה-EDGE? אם עשו משהו כזה סטייל פונדרוסה על ה-EDGE זה גאוני.
אם יש (אדג' או סתם פונדרוסה), אז אשמח שתקשרו אותי פליז. כאמור בעייתי לחפש את זה בלי להיתקל בספוילרים.

טוב, אני אנסה להגיב בכלליות על העונה עד כה (שזה אמצע פרק 13) - ספוילרים כמובן:

אי ההכחדה / Edge Of Extinction

חשבתי שעניין ה-EDGE ממש מגניב. זו הזדמנות לראות עוד קצת מהמודחים הראשונים שאף פעם לא זוכים באמת להכיר אותם.
זה כמו איזה אי החלמה לפליטי הישרדות, אבל יותר מפונדרוסה, איזה שלב ביניים/מעבר שנותן סגירת מעגל גם לאלו שמודחים ראשונים...
אני תוהה אם לא היו צריכים לעשות את זה קצת יותר אקטיבי. תחרויות או משהו. בכל מקרה הייתי רוצה לראות יותר קטעים משם, למרות שלרוב אני מניח שלא קרה שם כלום, ולמרות שהופתעתי שהם בכלל הצליחו להכניס עוד משהו לתוך 40 דקות חח

יחד עם זאת! יש איזשהו פגם מאוד בסיסי בלתת למישהו שהודח לחזור (ועוד לחזור מאוחר כמו שנתנו לכריס). זה פוגם בכל רעיון ההישרדות, אתה מודח - אתה מודח. אין דרך חזרה. והנה כריס בא, לא עשה כלום כל המשחק חוץ מלהיות על אי עם מודחים אחרים ולנצח תחרות בסוף (כן, היה קשה, אבל זה לא הישרדות), ויש לו אשכרה סיכוי לזכות (לא באמת, כי אם המושבעים יצביעו לו - זה יהיה שערוריה).

ריק דבנס לעומת זאת, גם סובל מאותו פגם, אבל בגלל שהוא חזר יחסית מוקדם, היה לו זמן להוכיח את עצמו במשחק והוא עשה את זה. אבל במקרה שלו הוא סובל מפגם אחר - ריבוי איידולים!
אני לא אוהב שאנשים מסתמכים על איידולים להתקדם במשחק. כן הוא גם שיחק טוב, והיה fearless (מן הסתם בגלל שהודח וחזר), אבל הוא היה מודח מזמן אלמלא היו לו איזה 3 איידולים. זה מוגזם, זה לא הישרדות, זה סתם מזל.

ורגע שאני אבין, כל השחקנים הופכים להיות מושבעים?! זה חדש :unsure:

השחקנים

ריק דבנס - היה דמות משעשעת לאורך כל העונה, עם כמה הברקות מוצלחות ביותר. צפיתי לו עתיד מזהיר, והופתעתי שהודח בפעם הראשונה. הוכיח את עצמו גם בתור שחקן חוזר, אבל ע"ע מה שכתבתי בחלק הקודם. בהתחלה הוא היה דיי פייבוריט, עכשיו אני מתלבט.

אוברי - שמעו, אני לא זוכר איך היא הייתה בדיוק בעונות הקודמות שלה. אבל פה היא הייתה דיי גרועה, חייבים להגיד. התחילה חזק מדיי, ניסתה להתחבר לכולם, אנשים ראו את זה בשקיפות גמורה. היא דיי גמרה את עצמה. אבל אין ספק שהיא, ביחד עם שאר השחקנים החוזרים התחילו עם מינוס, והיו חייבים לעשות עם זה משהו. לחלקם הצליח יותר, לחלקם פחות...

אוברי בניסיון גיוס

ג'ו - בדומה לאוברי, גם הוא דיי איכזב במשחק שלו. היה ממש שאנן.

וורדוג - איך אני שמח שזה לא הפך לעוד עונה של טוני, זה כמעט היה נראה ככה.

כריס - וואלה הייתי מאוכזב שהדיחו מוקדם את החתיך של העונה. לקראת הסוף כבר גאווין נראה לי דיי טוב. נו שיהיה

כריס

רים - היא דוגמה מעולה למישהי שקיבלה לחלוטין תדמית שונה לגמרי בזכות האדג', בתור מודחת ראשונה עם זמן מסך מועט ביותר.

אורורה - היה בה משהו שאהבתי. היא תותחית כזאת. מבחינת משחק ועניין חברתי היא הייתה לא משהו בכלל ולא קלטה מה הולך סביבה, וזה חבל, אבל עדיין יצא שאני מחבב אותה בסוף.

קלי ודיוויד - עשו מה שהם יכולים, מפתיע שבכלל הגיעו לאן שהגיעו. אבל זה עדיין לא היה מספיק כנראה

רגעים שעולים לי

העונה עד כה סיפקה לנו את אחת המועצות הכי מעניינות שיש.. בפרק 8 כשהכל התמוטט וכל המשחק הוגדר מחדש באותו רגע

ג'ולי קצת מאבדת את זה

וואלה לא עולה לי עוד משהו. חח זהו לבנתיים

נערך לאחרונה ב:
גמר + איחוד

כריס בהחלט עשה כל מה שהוא יכול לעשות כדי להוכיח את עצמו, בזמן המועט שהיה לו. כריס במשימה האחרונה
קודם כל, איך הוא גרם ללורן להשתמש באיידול שלה עליו? לא ברור לי...
הוא ניצח את החסינות האחרונה (וואלה המשימה הייתה קצת מאכזבת למשימה אחרונה, לא?).

והמהלך הכי גדול שלו, לוותר על שרשרת החסינות כדי להילחם בדבנס.... כן, זה היה יפה.

אבל. הבנאדם היה פאקינג ב-3 מועצות, כשבאחת מהן היה לו איידול, שהוא פשוט קיבל במתנה (לא תגידו אפילו שהוא התאמץ למצוא אותו).
אני הייתי בטוח שאם לוקחים אותו לסוף זה בתור עז. המושבעים מורכבים מ-4 אולסטארס. איך לעזאזל זה ניצח!???
הוא לא היה במשחק!!!
ואו, זה פשוט הזיה.
שלישיית הגמר
נכון, גאווין וג'וליה - הם לא השורדים הכי "פוטוגניים" לזכות, הם לא עשו מהלכים משוגעים והובילו כל המשחק. אבל הם שרדו את כל המשחק.
אני חשבתי שמהשלישייה הזאת לגאווין לגמרי מגיע לזכות. וגם התשובות שלו למושבעים נשמעו טוב.

עוד איחוד של רבע שעה. 🤦‍♂️
חבל שאורורה לא קיבלה מילה להגיד. אפילו ג'וליה קיבלה!

טוב, סה"כ נהנתי מהעונה. זוכה הזיה.

הפרומו לעונה 39:
אויש. בוסטון רוב וסנדרה לא כ"כ מצטיירים לי כאיזה משהו מיוחד, סתם אנשים שלא ברור איך הצליחו לנצח. אבל יותר מזה, מבחינת אישיות הם לא בדיוק פייבוריטים. זה לא משהו שגורם לי למהר להתחיל

נערך לאחרונה ב:
אתה יכול בכיף לוותר על עונה 39 ולעבור ישר ל-40.

לגבי הגמר של עונה 38, רוב המושבעים פשוט הכירו את כריס על אי ההכחדה ולא היה איכפת להם מאסטרטגיה יותר מדי. הם ראו את לורן משתמשת באליל עליו ואותו מחליט להתמודד מול דווינס באתגר אש, כשהאסטרטגיות של גווין היו בעיקר על האי. הבעייה העיקרית היא עם פורמט הגמר החדש, שלא נותן שויון ביטוי לכולם. אבל להצבעה של ויקטוריה, שבכלל לא הייתה על אי ההכחדה, אין תירוץ או מחילה.

נערך לאחרונה ב:
אמרו לי את זה על כל העונות מ-36 בערך. חחח אני לא אדלג, אין לי למה למהר... הספיקו לצלם עוד עונה בכלל, לפני הקורונה?

למעלה