הי, דירת קבלן על הנייר, קיבלנו שתי הצעות לחלוקה בחדר הורים, אשמח לעזרה ועצה

mariana29

New member
דירת גן 5 חדרים, 145 מטר, יש מעצבת פנים שמלווה, יש שתי הצעות על הפרק לחדר הורים, אנחנו מתקשים להחליט מה העדיפה, אשמח לשמוע על תובנות/הארות, או אולי יש רעיון נוסף שניתן ליישם בחלל.

חשוב לי ארון גדול של 4 מטר לפחות ומצד שני לא רוצה להקטין את החדר של הילד ליד.

מעלה את התוכנית המקורית + 2 אפשרויות לשינוי.

אפשרות 1 - להגדיל ב-20 ס"מ את החדר מקלחת לכיוון החלון כך שניתן יהיה להגדיל את המקלחון. נשאר מקום לארון גדול של 4 מטר וזה משהו שמאוד חשוב לי.

אפשרות 2 - לעשות חדר מקלחת ארוך ומפנק. הבעיה - נותר מקום לארון של 2.7 בלבד. כדי להגדיל את שטח האחסון נוצרה נישה לארון נוסף באורך 1.7 ועומק 42 (לא לתלייה זה ברור), על חשבון החדר של הילד ליד, כך שהחדר של הילד יהיה 8 מטר מקום 9.5 שהיה במקור.

ממש בדילמה פה, מצד אחד אשמח לחדר רחצה גדול ומפנק, מצד שני לא רוצה להקטין את החדר שליד, שהוא גם ככה לא גדול מידיי.

קבצים מצורפים

• מקורי.png
    מקורי.png
    KB 67.9 · צפיות: 11
  • אופציה 1.png
    אופציה 1.png
    KB 217.3 · צפיות: 11
  • אופציה 2.png
    אופציה 2.png
    KB 223.9 · צפיות: 10

רשר

Well-known member
מנהל
אופציה 2 בתיקון קל
בגב הארון עם חדר הילדים לא לבצע קיר אלא גב ארון בתוספת גבס ישירות על הארון וכך להרוויח עוד שטח לחדר הילד,
היתרון הנו בסך אורך הארונות לאיכסון ב 35 ס"מ בחדר ההורים לעומת אופציה 1,
אפשרות נוספת היא העברת ארון הילדים והצמדתו לגב ארון ההורים כשלידו מתחת לחלון שולחן כתיבה,
המיטה מסובבת 90 מעלות (ראה/י מקורי), זה ישאיר הרבה יותר שטח פנוי בחדר שיעלים את תחושת ה 8 מ"ר,
לשתי הדלתות צריך להפוך כיוון (ציר בצד ימין כשבאים מחוץ לחדרים),

אופציה 2 אבל לסובב את המיטה כך שתיהיה ראש מתחת לחלון.

שירותים צרים הם סיוט. גם הריבועיים הקטנים. אני מהפלאפון וקשה לי לראות אבל אצלינו האמבטיה 270*135 וזה צר. היתרון אצלכם היא הדלת שהיא מול הארון. תעשו דלת זזה איכותית ואטומה לרעש.

תבדקו גם איפה יהיה המזגן אם הוא עילי ולא מיני מרכזי....

רשר

Well-known member
מנהל
אופציה 2 אבל לסובב את המיטה כך שתיהיה ראש מתחת לחלון.

שירותים צרים הם סיוט. גם הריבועיים הקטנים. אני מהפלאפון וקשה לי לראות אבל אצלינו האמבטיה 270*135 וזה צר. היתרון אצלכם היא הדלת שהיא מול הארון. תעשו דלת זזה איכותית ואטומה לרעש.

תבדקו גם איפה יהיה המזגן אם הוא עילי ולא מיני מרכזי....
אם יש דבר רע שלרוב נמצא בתכנון גרוע זה ראש מיטה רחבה מתחת לחלון רחב כי אין גישה נוחה לחלון, כי הקור והחום נופלים ישר על הראש, כי אם יש קצת נוף מהחלון לא רואים אותו מהמיטה, הפתרון הנכון הוא 2 חלונות צרים בצידי ראש המיטה או בבניין דירות בו החלון סטנדרטי לסובב/להזיז את המיטה לכיוון אחר,

למעלה