הי חדשה כאן ושאלה קטנה לחברים.

הי חדשה כאן ושאלה קטנה לחברים.

אני מתנדבת ביתמ מרחב שפלה כשוטרת תנועה מיזה 6 שנים. אני כנהגת כמעט ולא עושה עבירות תנועה גם קטנות ביותר (ביננו כמעט כולם מחליקים פינות פה ושם) אפילו שוטרים בשכר. אז ככה זה הסיפור ואני צריכה התייעצות קטנה . אני עובדת במכירות והרבה שעות על הרגליים ואתמול היה לי יום קשה לקראת החגים ונסעתי לאכול משהו בלילה לאחר המשמרת. הייתי עייפה בטרוף ואני רוכבת על קטנוע ורק רציתי לאכול ולהגיע הביתה בשלום. ישבתי לאכול עליתי על הקטנוע ועשיתי עבירת תנועה בהיסח הדעת אולי מעייפות אולי מרצון כבר להגיע הביתה. נסעתי על מעבר חציה באור ירוק חציתי את הכביש ונסעתי לכיוון הבית ...אופסססס שוטר אור ירוק מתנדב אחריי ועצר אותי לבדיקת רישיונות. נתתי לו את הרישיון והוא בדק שאל אותי למה חציתי מעבר חצייה אמרתי לו בהיסח הדעת ושאני בעצמי שוטרת תנועה ולא עבירות תנועה בדרך כלל ושיתן לי ללכת לדרכי כי אני מאוד עייפה. הוא התחיל לדבר לא יפה אלי והיו איתו עוד שני שוטרים מתנדבים צעירים שעוד חלב על השפתיים והוא החליט להתלבש עלי כדי להראות להם את כוחו. ומדוע אני אומרת זאת משום שאין ממש עבירה כזאת בחנא שלנו..אז הוא עיקב אותי ראשיתץ 20 דקות כדי לדבר עם חברים או אלוהים יודע עם מי ? איזה עבירה עשיתי ומה לרשום.? לאחר מכן הוא חיפש שעה בחנא את העבירה? טמרתי לו שיעזוב אותי בשקטמ וישתן לי ללכת הרי לא עשיתי עבירה שיש בה משום קלון , נכון עשיתי עבירה אבל אפשר להחליק ולתת לי ללכת גם אמרתי לו שאם אני הייתי במקומו לא הייתי עושה עניין ומשחררת אותו. הרי לא צריך לחנך חמורה גדולה כמוני אני לא איזה ילדה ..הבנתי את העניין הבנתי שטעיתי אוקי קורה לכול אחד לא ככה.??? בקיצור השוטר תפס תחת חבל על הזמן...אמר לי אני אדאג שאת לא תתנדבי יותר (מתנדב דפוק כזה לא ראיתי בחיים שלי השתן עלה לו לראש) אני אדאג לקחת לך את הרישיון את תשמשי דוגמא ולא תעשי עבירות . כאן כבר התעצבני והייתי כול כך עייפה ורק רציתי הביתה אמרתי לו תרשום מה שאתה רוצה ואני כבר ידאג להודיע לאחראים עליך איזה מין שוטר אתה מתלהב כמו ילד..רק תשחרר אותי כבר הביתה בקיצור הוא עיקב אותי לפחות עוד 3/4 שעה והייתי כבר גמור הוא גם רשם שם למטה בדיברי הנאשם דברים שלא אמרתי ..בקיצור מטורף לגמרי נתן לי דוח על 250 שקלים ללא ניקוד עבירה ב36 תקנה 5952 חציית קו הפרדה וא משהו בסגנון הזה ללא ניקוד. לקחתי את הדוח ועפתי משם לא חתמי לו כי לא היה לי כוח לתקן את השטויות שהוא כתב שם בדיברי הנאשם. בקיצור חזרתי הביתה כולי עצבים מדוע זה צריך להיות ככה? לא הבתי מה ההתעקשות שלו לרשום דוח בפרט שהוא ראה שזאת שעה מאוחרת ואני עייפה ואני גם בעצמי שוטרת תנועה וגם הודיתי שטעיתי אז למה הדוח? סתם לשלם כסף למדינה??? זה בטח לא יחנך אותי וזה לא המטרה כאן הרגשתי שהוא עשה לי דווקא ועליהום ליד השוטרים הצעירים ואני כולי זועמת על כך חושבת לשלוח מכתב למפקד התחנה הרלוונטי ולרמק"מ על האירוע הזה שממנו אני לא בורחת מאחריות אבל כול מה שהיה מסביב לא היה יפה וגם אמרתי שככה לא מתנהגים . \ וגם במקרה כזה לא כול מפגש שוטר צריך להיגמר בדוח כמו שאני לא הייתי עושה עניין מדבר כזה אלא אם כן זה היה ממש פראי ברוטאלי ומתבקש כאן עברתי בעדינות על המעבר . שאלתי? האים לשלוח מכתב לממונים על השוטר המתנדב? אני יודעת שלא ניתן לבטל את הדוח. אבל אני מאוד רוצה להתלונן עליו אגב לאחר שעזבתי את המקום שמעתי אותו בקשר מדבר עלי שאני מתנדבת שהוא רוצה למות את הדין איתי נו בחייאת טמבל!!~!! מי הוא בכלל ? אז מתנדבים כאלה מוטב להם שיגעון גדלות בבית ולא במשטרה!! שבת שלום ממתיחנה לתשובתכם הכנה.

על פניו למקרא השטויות שלך-

עם את מתנדבת "בית"מ מרחב שפלה" אזי את יודעת היטב איזה עברת תנועה עברת, בלי תרוצים. למה לעכב אותך 45 דקות , איזה הצדקה, האם נפתח ארוע עיכוב? משהו מוזר בסיפור שלך בלשון המעטה. נא לסרוק רק את נסיבות המקרה לכאן ואז תקבלי תשובה ענינית.

מאוד לא ברור מה שהוא כתב אבל אני אנסה

הוא כתב בנסיבות המקרה ככה: שהוא נסע בניידת אור ירוק והוא הבחין באופםנוע שנסע על מעבר החצייה תוך שהוא עולה על שטח הפרדה הבנוי במקום ... מה הוא דפוק? איזה שטח הפרדה הוא מדבר .? יש מעבר חצייה לא היה שם על הכביש שטח הפרדה רק מעבר חציה אולי הוא התכוון לשטח ההפרדה שמפריד בין שתי הנתיבים בהמשך למעבר החצייה. תראה הוא לא ידע איזה דוח לתת לי בזאת אני משוכנעת כי אני שוטרת תנועה בעצמי ואני יודעת מתי שוטר לא מקצוען בלשון המעטה..העיקוב היה משום ככה: הוא הלך להתייעץ איזה דוח לרשום לי הוא חיפש הרבה זמן בחנא את העבירה המתאימה לפחות הוא בדק אם אני זכאית לדוח אזהרה ואמר שבכול מקרה היה רושם דוח אז למה הוא בדק בכלל? בכול אופן אלה הדברים לא נפתח אירוע עיכוב ומדוע כתבת שאני כותבת שטויות?

למה שטויות ? ככה-

כמתנדבת 6 שנים, לדבריך, עברת עברת תנועה. מה רצית פרס/חיבוק או נשיקה? הוא לא דפוק בכלל, המתנדב ראה עברה ורשם כנגדך דו"ח. אם את מכירה את הנהלים והכללים למה לא רשמת בדברי נהג עיכוב של 45 דקות ללא פתיחת ארוע ? יש שטח הפרדה בנוי ויש צבוע על הכביש- מה ההבדל ? לגבי בדיקת אפשרות לאזהרה? גם כאן הוא פעל נכון ובדק אותך. את אמורה לדעת כי אזהרה זה בסך הכל נוהל פנימי משטרתי, אין לו כל משמעות בבימ"ש. זה נתון לשיקולו הבלעדי של רושם הדו"ח, האם יכול להיות שבדבריך אליו רק גירית אותו לא לוותר וכן לרשום כנגדך דו"ח. אני מית"מ ראשל"צ - סתם סקרנות מאיזה תחנה את? (את יכולה לענות לי גם בפרטי , רק תצייני כאן ששלחת לי בפרטי ע"מ שאבדוק)

אז אנו בטוח מכירים.

מנהל שם הוא ידיד וותיק שלי (עזרא וקמפינסקי) אני לא שייכת לראשון , אני לא מנסה להתחמק מאחריות בכלל..אבל עצם העובדה שכול זה נראה כאילו הוא ניסה לדוג אותי זה מה שלא בסדר בעניין. לא היה מזיק לו לוותר לי הייתי עייפה אחרי יום עבודה מותשת והעבירה שעשיתי היא לא עבירה שגוררת אחריה ניקוד או משהו כזה . הוא יכל לוותר לי ואני בטוחה שגם אני הייתי מוותרת. תאר לך שהייתי תופסת כול אזרח על עבירות כאלה ,?? אלה עבירות לא איכותיות.. עבירה איכותית כפי שאתה יודע היא עבירה על פלפון רמזור אדום עבירת נתיבים קו הפרדה רצוץ תן זכות קדימה משולש הפוך ולא איזה רכיבה מסכנה של 2 מטר על מעבר חציה... סתם דוח מיותר סתם לקחת ממני כסף על כלום אלחרי יום עבודה מתיש הוא יצא רענן למשמרת והחליטמ לדפוק את האדם הקראשון שראה על הכביש בקללתו. גם אם טעיתי והודיתי שטעיתי כולנו טועים כולנו עושים עבירות אבל יש עבירה שלא ניתן לעבור עליה בשתיקה ויש עבירות שניתן להעיביר אותם. בעובדה שקיבלתי דוח מה יצא מיזה???? מה אתה חושב שיצא מהדוח הזה????? לימד אותי לקח לא!! הייתץי עייפה מידי מכדי ללמוד לקח על משהו. ואין צורך ללמד לקח אני מודעת לעבירה. אז מה יצא מיזה סתם...קילקל לי את כול החשק להתנדב במשטרה זה מה שזה עשה!!! אני מתנדבת נותנת את הנשמה שלי במשטרת ישראל בסוף בא מנייאק סליחה על הביטוי ורושם לי דוח על שטויות כן זה שטויות!!! זה דוח כדי סתם להראות כוח עליונות , גדלות שיגעון גדלות אין לי הסבר אחר לדבר המטומטם הזה!!! אתה רוצה לומר לי שבחיים לא עברת עבירה? לא מאמינה לך אין חיה כזאת!!! גם לנהג הכי מושלם יש מעידות, רק שלפעמים הם עולות ביוקר . אז אין לי אפשרות לבטל את הדוח ואני לא בורחת מאחריות בכלל זה לא הענייןם הרגיז אותי העקשנות שלו לרשום לי דוח תנועה רק זה הרגיז אותי!! ולכן גם אמרתי לו שהוא צריך להתבייש ושאני ידאג שממונים עליו יידעו שהוא נהג בי כאזרחית עכשיו ללא קשר בכלל להיותי מתנדבת (לא בכדי) לא נהג בי יפה למרות שהתחננתח שישחרר אותי הייתי עייפה שטירוף אתה לא כמה??? ולצורך העניין אני נוהגת כבר 25 שנה לא ילדה אחרי 25 שנות שירות בצה"ל ובסוף יבוא פישר כן פישטר ילד שיחפש מישהו על המוקד??? אז שוטרים מתנדבים כאלה שמביאים דוחות לא איכותיים צריך להעיף ממשטרת ישראל כי הם חולים בראש ויש להם מחלת של סגמת ככה היינו קוראים לזה בצבא וכאן זה המדיחם שמטריפים את המתנדבים ותאמין לי אני מכירה את זה טוב. בושה וחרפה לשוטרים כאלה ...אז בן אדם עבר עבירה שאין בה משום קלון אז צריך לתפור אותו עד הסוף????? בוא נראה אותך במנקומי ..איך אתה הית מרגיש????? ועוד הוא אומר אני אדאג שלא תתנדבי יותר ? מה הוא מכיר אותי ? ולא בכדי אני אחת המתנדבות האיכותיות ביותר שיש למשטירת ישראל היום במ רחב שלי!!!!!! ואני מרשה לעצמי לתת טפיחת שכם! כול הדוחות שלי איכותיים לא שטויות מעולם לא הגעתי לבית משפט בגין תביעה לא נכונה של אזרח מעולם לא נפל לי דוח כלשהו. מעולם לא נתתי דוחות לקטנוע שרוכב על השול ...ימיני לא שמאלי תרכב לאט בפקק לא תקבל דוח תדהר על השול תחטוף!! אז הפישר הילד הזה ידאג שאני לא יתנדב יותר....פשוט לגחך וסליחה שאני אומרת ביתמ ראשון יש מלא פלצנים. בלי לפגוע באף אחד. ואני כן כנראה אתלונן לא יכולה לעבור על זה בסדר היום מוכנה לשלם 250 שקלים אבל אני אדאג שהנבלה הזה יחטוף על הראש היום זה אני מחר זה מישהו אחר אין הבדיל יחס משפיל , מגעיל, לא הוגן!! אני כבר חטפתי דוח איחן כבר מה לעשות אבל העוגמת נפש שספגתי באותו היום העצבים שלא נתנו לי לישון כמעטי חצי לילה ואני לא מגזימה רק בגלל זה אני אתלונן עליו. כסף??? זה לא כסף!

ואגב הוא לא נתן לי אפשרות בכלל לרשום עיכוב

הוא רשם רק מה שהוא רצה וגם את מה שרשם רשם לא נכון! אז מה אני יתווכח איתו הרי למי יאמינו ? תמיד מאמינים לשוטר לא לאזרח נכון????

דבר נוסף שאני חייבת לעשות

אני יודעת מי השוטר וביקשתי את הפרטים שלו , ואני אחכה שהוא יעשה עבירת תנועה הוא אזרח אני על מדים ואז הוא ייתפס על (גם על שטות ) ואת הדוח הזה אני יגיש למפקד האק"מ באזור שלו על מגש של כסף!! לא גיריתי לרשום הוא היה להוט איך שתפס אותי אתה רואה את זה !! הוא ניגש אלי בלהיטות ביקש רשיונות אמרתי לו שאני עייפה ואני מודעת למה שעשיתי ושאני בעצמי מתנדברת אז הוא אמר לי אל תגידי את זה בכלל כי אני לא מתכוון לוותר!! נו? אז???? לא ביקשתי חיבוק או נשיקה איך הגעת לזה? ביקשתי שישחרר אותי הביתה אני עייפה אחרי יום עבודה של 14 שעות עייפות אתה יודע מה זה עייפות??? ולו יש זמן לקשקש בקשר, לדבר על העבירה לחשוב מה לרשום לחשוב איזה עבירה וגם לרשון שעה את העבירה בכוונה הוא עשה את זה!! אני עד עכשיו לא יכולה להרגע כול פעם אני נזכרת בזה וזה שוב מעלה בי תערומת מחדש.

צחוק זה בריא ! רק שכאן אין בדיחה!!

עצוב ששוטר מתנדב מתנכל לשוטר מתנדב אחר! התגובה שלך רק דירבנה אותי להיות נחושה בהחלטה. שבת שלום.

a11a11a11

New member
המקרה באמת עצוב

אל תתני למתנדב/שוטר להוריד לך את המצב רוח (נהוג בקרב השוטרים לא לתת דוחות לשוטרים אבל גם יש יוצאי דופן ולפני שבועיים שוטר מתנ"א רשם לשוטר מתנ"א מאזור אחר דוח והיה סיפור והדוח לא בוטל) את יכולה להתלונן לקת"צ (קצין תלונות הציבור) על אופן הטיפול מצד שני הוא יטען אחרת ויגובה בשני עדים הבעייה היחידה שאני רואה בסיפור זה העיכוב הרב.פה לא יעזרו שני העדים והוא יצטרך לתת תשובות במקביל שלחי מכתב לבקשה להמיר את הדוח באזהרה ואל תשכחי לכתוב שאת מודה ויש לך עבר נקי ושום דבר על התנהלות המתנדב.

תודה לך ובאמת מוריד את כול החשק להתנדב.

קשה לי לעבור לסדר היום לאחר המקרה הזה, אני בטוחה שאם היה שם שוטר בגיל מבוגר יותר זה היה מסתיים אחרת. אכן אין לי עבירות קודמות ואני אמיר את הדוח לאזהרה לא לפני שאתלונן על השוטר , ואם יחליטו חלילה לקחת את התעודה אז באמת שלא איכפת לי למרות שאני לא מאמינה שהיחידה שלי תוותר עלי כול כך מהר ומשום עבירה כול כך ירודה באיכותה. אני קוראת לדוח הזה דוח התנכלות!!

צחוק-צחוק אבל אני לא בטוח ש-

בוקר טוב לך, עצם הניפנוף או האמירה כי את מתנדבת זה עברה בפני עצמה. הרי למעשה את מודה בביצוע עברה. מגיע לך דו"ח. האם את חושבת שעצם היותך מתנדבת מקנה לך זכות ואו הגנה מדו"ח את פשוט טועה או מנסה לקבל פרוילגיה. לעצם העניין- היו לי בעבר מקרים שמתנדבים שלפו לי תעודה- דו"ח הם קיבלו גם קיבלו, התעודה נלקחה מהם במקום והועברה אחר כבוד בליוי מזכר לממונים עלי. זה צויין גם בדו"ח עצמו שחור על גבי לבן. אני אכתוב בצורה הכי ברורה- אין לך שום זכות לקבל הנחה מעצם היותך מתנדבת ! להיפך ! תשמשי מודל חיקוי לסביבתך הקרובה.

לא ביקשתי ביטול ביקשתי יחס הולם!

ואתה קפצת לשנייה חושב שאתה מושלם!!! אף אחד לא מושלם וכולנו טועים אין בעיה עם הדוח וזאת אמרתי אבל אתה בוחר לקרוא רק מה שנוח לך . יש לי בעיה עם היחס המזלזל של המתנדב!! עם כול הרצון שלי לשמש מודל לחיקוי לסביבה קורה גם לנו המולשמים (במרכאות כי אין מושלם) שאנו טועים!! אתה יודע מה טעות אנוש? לא אתה לא יודע!!! כי אתה מושלם! אם משטרת ישראל היתה לוקחת לדבריך תעודה של מתנדב על כול פיפס קטן ..אזי לא היו מתנדבים במדינה בכלל! אפשר לחשוב איזו עבירה עשית??? עבירה שנעשתה בהיסח הדעת לחלוטין עבירה שלא סיכנה אף אדם , במקום ללכת עם הקטנוע במעבר חצייה באור ירוק , ישבתי עליו בנסיעה ממש איטית אוי ואבוי ..לנו איזה עבירה ממש עבירה שסיכנה את הציבור. אני ביקשתי עזרה והכוונה ואתה תוחקף אותי כאן ..בדיוק כמו השוטר המתנדב אתה לא רוצה לעזור אין בעייה , אל תחנך אותי גם אתה כאן זה לא מה שאני צריכה עכשיו . אף אחד לא בורח מאחריות ובטח לא מדוח ואף אחד גם מת מיזה הבעיה היא אחרת לגמרי ואתה סוטה מהעניין. לא פניתי כאן לפורום על מנת שימשיכו לנגח אותי ביקשתי עזרה לא ניגוח, את זה כבר קיבלתי וזה מה שאתה עושה עוד שוטר שמנסה לחנך!! לא ייאמן. אתה בכלל חושב או קורא את הכתוב לפני שאתה עונה כאן?? לא נראה לי.

הי מדיפוקס אני כול כך מבינה אותך.../images/Emo24.gif

ככה נכנסתי במקרה , בעלי גם הוא מתנדב במשטרת ישראל כבר הרבה מאוד שנים וגם קרה לו פעם שהוא עשה איזה טעות לא זוכרת בדיוק מה היה שם ..בשורה התחתונה הוא נתפס על ידי מתנדב שישב שעה להרצות לו איך צריך להתנהג , והוא גם דאג להתקשר למקום השירות של בעלי ותואנה שיקחו לו את התעודה , היה שם קטע מאוד מביך ומצחיק כאחד כשהם אמרו לו שבעלי הוא אחד המתנדבים המצטיינים בתחנה , לאחר בירור המקרה ..מפקד התחנה בעצמו דאג לבטל את הדוח . אז הנה דוגמא למה שבעלי חווה , גם יחס לא יפה של מתנדב. מתנדבים במדים חייבים לטעמי דווקא הם לשאוף לשלמות בשל עבודתם הציבורית. אז אני יכולה להבין את מה שעברת כמובן לא מצדיקה את העבירה שעשית ועל כך לפעמים צריך לשלם למרות שעל פניו אפשר בקלות היה להעביר את המקרה הזה וזהו..סתם עוגמת נפש ועצבים לכול הצדדים. גם השוטר שניסה לעשות עבודתו ( לא בהצלחה רבה) וגם את שניסית להגן על עצמך העייפות כפי שאמרת גם יכולה להיות סיבה לטעויות ..אנחנו בסך הכול בני אדם.

קרבינוש

New member
גם מתנדב שמתנכל לאזרח זה רע מאוד

לא צריך למרמר את החיים ולהתנשא צריך לוותר או לתת דוח וזהו בלי להתנגח ולהתנצח

קרבינוש

New member
ולא נראה טוב לנצל את ההתנדבות להתחמק מדו"ח

אני לא אומר שזה המקרה כאן אבל גם אם מתנדב עוצר מתנדב הוא לא חייב להתחשב בו בגלל שהוא מתנדב כי הרי המתנדב לא התחשב בחוק וכן עבר עבירת תנועה אז למה שהמתנדב שתפס אותו יוותר לו ? כנראה שנוצרה התנצחות כלשהי ואז האגו התחיל לדבר כאן וחבל.

אתה צודק זה באמת חבל.

אני אשלם את הדוח ככמובן ואשתדל לא לעשות עבירות לא כאלה ולא בכלל. חבל רק עם התנהגות השוטר זה יכל להיגמר סתם בעוד דוח ונגמר. לא צריך להתחשב ובפעם (מקווה שהיא לעולם לא תיהיה) לא אומר שאני בכלל מתנדבת. זה סתם מתסיס את האווירה.

בכל מסגרת יש עלוקות ../images/Emo256.gif../images/Emo190.gif../images/Emo156.gif

הכי חכם זה לנער אותם ממך ולא לריב איתם כי זה האוכל שלהם בדיוק כמו טרולים מחר מחרתיים הכל ישכח

קפצת לשנייה וממש לא עזרת לה!!!../images/Emo31.gif

סיטואציה מאוד לא נעימה , ואני יכולה להבין את מדיפוקס על עוגמת הנפש לא מצדיקה את העבירה אבל גם לרשום דוח יש דרך לעשות כול דבר באדיבות . התנהגות השוטר המתנדב מדיבריה עולה כי הוא לא נהג בכבוד ובאדיבות בה. אם היא ממורמרת כפי שהיא אז יש דברים בגו. אם את חושבת שתלונה תעזור ותשפר את מצב רוחך בכול הקשור למקרה תעשי זאת לבל יחזור מקרה כזה כולנו אנשים וכולנו בני אדם כבוד זה דבר ראשון במעלה. אתה בתור מתנדב קפצת לרגע זרקת צחוק באוויר וממש לא עזרת לה, אז למה נכנסת ??? לא ממש הבנתי את תגובתך. שיהיה בהצלחה וחבל שאנשים נכנסים לפורום זה או אחר מבקשים עזרה ומקבלים סטירה.. שבת שלום ומבורך לכולם.

למעלה