הי, יש לי מס' שאלות חשובות...

מאדאם1

New member
הי, יש לי מס' שאלות חשובות...../images/Emo68.gif

הי, אני אשה בת 30 וחווה תקופה חודשית (מחזור) דיי קשים בכל חודש - יש לי גם תופעות טרום מחזור (כאבי ראש ולפעמים קצת חולשה כשבוע לפני המחזור...) ובמחזור עצמו אני בדר"כ חלשה לפחות ביום הראשון - דבר אשר מגביל אותי מאוד! שאלתי היא - האם שינוי התזונה יכול להועיל בהקלת הסימפטומים הנ"ל ? בנוסף - תמיד בחורף אני רגישה מאוד ומתקררת יחסית הרבה, באופן כללי - האם שינוי מאסיבי באורח חיי (בעיקר תזונה) יכול לעזור לי ? אודה לעזרה/עצות... תודה רבה!

שינוי תזונה

שלום מאדאם, לא ידוע לי על מזונות ספציפיים היכולים להקל על התופעות שציינת בזמן המחזור, אך תזונה נכונה ואכילת כל קבוצות המזון תמיד מתקבלת בברכה בגופינו ומיטיבה איתו. יכול להיות שבתזונתך חסרים מרכיבים חשובים, וויטמינים ומינרלים. ממליצה לך על אכילה של פירות וירקות אשר מכילים ויטמין C כהכנה לחורף למניעת צינון, בנוסף כדי להקל על כאבי ראש וחולשה לאו דוקא בזמן המחזור - חשוב לוודא שתפריטך מכיל כל יום מנה חמה הכוללת מנה בשרית/עוף/דג + תוספת של פחמימות מורכבות (פסטה/אורז מלא/כוסמת/קינואה/קטניות ומוצרי חלב, אכילה מגוונת של המזונות הנ"ל תספק לך ויטמין B12, ברזל ואבץ. ארוחות קטנות במשך היום והמעטה בצריכת ממתקים גם כן יתרמו לעירנות שלך. בנוסף, אני ממליצה לך לבצע בדיקות דם לוודא שרמות B12, המוגלובין וברזל בדם תקינות. דבר אחרון, מומלץ לבצע שינויים בהדרגה ולא בצורה מאסיבית הכוללים גם תזונה וגם פעילות גופנית. בהצלחה! אביטל

SHIRY SPINNING

New member
בון סאוואר מאדם ../images/Emo13.gif

התשובה לכל השאלות ששאלת היא- כן. בהחלט ניתן ע"י שינוי תזונתי לנסות ולהקל על הסיפטומים. בתחום הנטורופתי בהחלט ניתן להגיע לתוצאות טובות אם תיהי מעונינית שלחי מסר ונקבע פגישת יעוץ- אתן לך את הטלפון שלי מזור שירי

למעלה